وقتی موسس یک استارتاپ آنرا تعطیل میکند طبیعی است که دست به قلم شده و دلایل این شکست را در مقاله ای اعلام کند. اجازه دهید اسم این مقالات را “تجزیه و تحلیل شکست” بگذاریم. از هر ۱۰ استارتاپ ۹ استارتاپ شکست میخورد که به همین دلیل مقاله ی تجزیه و تحلیل شکست بسیار معمول است و حتی در دره ی سیلیکون (محلی در شهر سانفرانسیسکوی آمریکا که بسیاری از شرکتهای دنیای تکنولوژی در آنجا حضور دارند) به یک روال عادی تبدیل شده است. برخی از این مقالات بسیار صادقانه و شجاعانه نوشته شده اند و بسیاری از حقایق را روشن میکنند و برخی دیگر فقط انگشت اتهام را به این سو و آن سو نشانه میروند. سایت Medium.com رسانه است که اغلب افراد این مقالات را در آنجا منتشر میکنند.

البته افزایش بی رویه این مقالات منجر به ایجاد نوعی باور غلط و غیرمعمول در مورد شکست شده است که به نظر درست نمیرسد. البته جشن گرفتن شکست و درس گرفتن از آنها باعث می شود مردم اشتباهات و اعمال نا درست کمتری انجام دهند.

دلایل شکست استارت اپ ها

پس از بررسی دقیق تر بنظر می رسد این مورد کمتر مردم را دچار گمراهی می کند. و این مورد را هم در نظر بگیرید که پایه گذاری یه کسب و کار پررونق کاری پر فراز و نشیب است. مدیران و موسسان فشار زیادی را تحمل میکنند تا به موفقیت ادامه دهند حتی زمانیکه در پشت صحنه شرکت در حال فروپاشی است. اما یکی از ساده ترین و واضح ترین علت شکست و کسب و کار ها این است که موسسان استارتاپ ها به مهارت های لازم برای شروع کسب و کار آنلاین توجه ندارند.

کمی پس از خودکشی غم انگیز جودی شرمن (Jody Sherman) موسس استارتاپ Ecomom، جامعه ی متخصصان تکنولوژی بطور عمومی اذعان کردند که روایتی که از کارآفرینان به عنوان قهرمان کرده اند اشکالاتی دارد. پذیرش عمومی شکست و تجزیه و تحلیل آن مستلزم جسارت زیادی است. همچنین مقالاتی در مورد مطالعات موردی بر روی مشکلات و سختی ها نوشته شده که میتواند دیگر کارآفرینان را راهنمایی کند..

وب سایت CB Insight اخیراً ۱۰۱ مقاله ای که در مورد تجزیه و تحلیل شکست استارتاپها توسط موسسان آنها نوشته شده است را بررسی کرده تا پی بدلایل شکست استارتاپها ببرد.

به عنوان مهمترین دلیل شکست، ۴۲ درصد از استارتاپها کمبود بازار برای محصولات را انتخاب کردند.

گاهی موسسین کمبود بازار را با عدم رغبت به محصول اشتباه می گیرند. در واقع اگر محصولی در بازار نیست همیشه به این معنی نیست که مردم بدان نیاز دارند اما وجود ندارد!

البته شاید این موضوع خیلی واضح بنظر برسد. اگر کسی محصول شما را نخرد شما موفق نخواهید شد.

اما بسیاری از استارتاپها محصولاتی میسازند که کسی خواهان آنها نیست، البته با این امید که مردم را برای خرید آنها ترغیب کنند.

یک مثال خوب در این زمینه تلفن همراه است. زمانی که تلفن همراه به تازگی ساخته شده بود توسط مردم رد شد ولی اکنون بوضوح می توانید ببینید که تلفن همراه دیگر یک محصول نو نیست.

موسس فقید شرکت اپل، استیو جابز، در نقل قولی معروف میگوید

“در بسیاری از موارد مردم نمیدانند که چه چیزی میخواهند تا اینکه شما به آنها نشان دهید”.

مشکل اینجاست که کارآفرینان بیش از حد به این حرف اعتقاد پیدا کردند. به ازای هر شرکت موفق مانند اوبر (سرویس حمل و نقل خصوصی) با سرمایه ۱۹ میلیارد دلاری، استارتاپهای بسیار زیاد با محصولات فریبنده هستند که هیچ وقت مورد اقبال عمومی قرار نگرفتند.

البته به غیر از این مشکل، صاحبان استارتاپها کمبود سرمایه (۲۹ درصد)، انتخاب تیم نادرست (۲۳درصد) و شکست خوردن در رقابت با سایر شرکتها (۱۹درصد) را به عنوان دیگر دلایل اصلی شسکت عنوان کردند..

علت شکست استارتاپ

متخصصان صنعتی نیز با این نتایج موافق هستند. پل گراهام (Paul Graham)، یکی از اعضای Y Combinator که بر روی استارتاپها سرمایه گذاری میکنند در مقاله ای در سال ۲۰۰۷ نوشت که علت شکست استارتاپها معمولاً مشکلات مالی و یا ترک استارتاپ توسط یکی از موسسین است.

استیو هوگن (Steve Hogan) موسس Tech-RX، شرکتی که به استارتاپها مشاوره می دهد تا در مسیر درست قرار بگیرند، عقیده دارد احتمال شکست در شرکتهایی که توسط یک نفر و بدون شریک و همراه پایه گذاری میشوند بیشتر است.

او در این رتبه بندی کمبود درخواست برای محصولات را به عنوان عامل دوم مطرح می کند. وجود یک همراه از بسیاری از موارد ذکر شده جلوگیری می کند. مواردی مانند عدم هماهنگی، بازاریابی ضعیف و یا تیم نادرست.

هوگن میگوید دلیل اصلی شکست استارتاپها کمبود سرمایه نیست، بلکه این کمبود صرفاً نشانه ای است که از دیگر مشکلات سرچشمه میگیرد. بجز خرج کردن نادرست و عدم توانایی در افزایش  سرمایه در گام اول، زمانیکه مدیران استارتاپها دیگر عوامل شکست را نادیده میگیرند نیز با مشکل مالی مواجه میشوند. البته هوگن عقیده دارد که متاسفانه گاهی مدیران فقط کمبود سرمایه را به عنوان عامل شکست می بینند.

دلایل شکست استارت اپ ها

اما از آن جا که من بارها استارتاپ راه اندازی کرده ام تا بالخره بای مارکتینگ موفق شده دلایلی مشابه موارد زیر تجربه کرده ام که می توانید برخی از آن ها را در لینک های زیر بخوانید:

به یاد سایتم که توسط گوگل اسپم و پنالتی شد!

داستان شکست دوم من: وقتی احساساتی وارد تجارت الکترونیک شدم

من تجربیات زیادی داشته ام که این دو از ابتدایی ترین تجربیات شکست های من بوده اند. با مطالعه این بخش ها می توانید تجربیات دیگری کسب کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.