White Hat SEO یا تکنیک کلاه سفید سئو، در حقیقت به یک سری اعمالی گفته می شود که اگر روی سایت انجام بشود نتیجه مثبت می گیرید. بدین صورت در آموزش سئو سعی می شود که در ابتدای امر به آن اشاره نمایند تا بتوان از طریق آن و شاخص قرار دادن آن فعالیت های مضر را تشخیص داد.

تعریف تکنیک کلاه سفید سئو

اگر بخواهیم این تکنیک را توضیح دهیم، می توان تنها به یک شرح عام و کلی اشاره کرد که

هر گونه فعالیت مثبت، اصولی و قانونی که روی سایت شما صورت می گیرد تا بدین منظور، به طور استاندارد ارتقای رتبه و ترافیک داشته باشید را تکنیک کلاه سفید سئو می گویند.

برای اینکه با ماهیت این تکنیک بیشتر آشنا شوید من در ادامه به معرفی ۷ نمونه از اقدامات در تکنیک کلاه سفید سئو اشاره می کنم.

تکنیک کلاه سفید سئو

سئوی محلی بر روی موبایل

Google My Business یکی از امکانات گوگل برای معرفی کسب و کارها است. در این صفحه می توانید تمامی اطلاعات در مورد کسب و کار خود را وارد کنید تا وقتی فردی در حال جستجو است بدون دردسر بتواند شما را پیدا کند، از اطلاعات تان سر در بیاورد ( اطلاع کسب و کار مثل آدرس، شماره تلفن و غیره ) و بتواند راحت با شما تماس بگیرد.

جستجوی تلفن همراه و جستجوی محلی هر دو به طور جالبی به هم آمیخته شده اند. به این معنی که مردم از ساده ترین و در دسترس ترین امکان ( موبایل ) برای پیدا کردن نزدیک ترین و دم دستی ترین فروشگاه ها و مراکز خدماتی ( جستجوی محلی ) استفاده می کنند.

۲۰ درصد از افرادی که به دنبال کسب و کار ها هستند و از جستجو استفاده می کنند، نگرش محلی دارند! یعنی از هر ۱۰۰ نفر ۲۰ نفر به دنبال فروشگاه های نزدیک به خود هستند یا می خواهند نزدیک ترین مرکز خدماتی به محل خود را پیدا کنند.

در مورد جستجو از طریق گوشی موبایل این آمار را ببین:

۹۴ درصد از افراد به دنبال اطلاعات و آدرس محلی کسب و کار ها هستند

۵۱ درصد از افراد از فروشگاه هایی که جستجو کرده اند دیدن کرده اند

۴۸ درصد از افراد، با فروشگاه مورد نظر تماس برقرار کرده اند

۲۹ درصد از این افراد خرید خود را نهایی کرده اند.

یکی از راه های خیلی خوب برای موفق شدن از طریق سرچ و جستجو برای افزایش فروش و در معرض دید قرار گرفتن استفاده از گوگل مای بیزینس است که گوگل از اطلاعات آن برای نتایج استفاده می کند.

در حالی که کمتر از نیمی از کسب و کارها در این سامانه ثبت نام کرده اند، حضور شما در آن می تواند موفقیت شایانی برایتان داشته باشد.

 

تمرکز بر تجربه کاربری یا UX

UX یا تجربه کاربری به صورت غیر مستقیم به ارتقای رتبه شما کمک می کند. گوگل همیشه به وبمسترها توصیه می کند که روی تجربه کاربری بیشتر کار کنند و سعی کنند از این فرصت که خیلی از کسب و کارها درک آن را ندارند استفاده کنند تا بتوانند از نتایج فوق العاده بهره مند شوند.

نکته ای که وجود دارد تجربه کاربری چیزی فراتر و البته عمیق تر از یک کد نویسی تمیز است.

بر اساس این مطالعه از مجله آکسفورد، “هدف طراحی UX در کسب و کار، بهبود رضایت مشتری و وفاداری مشتری از طریق ابزار، سهولت استفاده از ابزارها و لذت ارائه شده در تعامل با یک محصول است.”

در زمانی که قصد دارید تجربه کاربری خوبی ارائه کنید لازم است که اول نگرش کاربر را در نظر داشته باشید و بعد المان های سایت را به گونه ای بچینید که کاربر هنگام استفاده از سیستم فروشگاهی و خدماتی شما احساس لذت کند.

یکی از بهترین شیوه ها برای تجربه کاربری مناسب این است که دست به کار شوید و از توصیه هایی که برای این باره دنیای وب را پر کرده یکی یکی استفاده کنید.

بدین صورت می توان با تست های A/B به راحتی به هدف خود برسید.

 

جستجوی کلمات کلیدی

جستجوی کلمات کلیدی، و اینکه بتوانید دقیقا بر طبق خواست کاربران وب سایت خود را سئو کنید و تولید محتوا کنید و اقدامات لازم را انجام دهید یکی دیگر از سیگنال هایی است که به طور قوی به بهبود رتبه سایت شما کمک می کند.

گوگل هر روز هوشمند تر می شود و این روزها به قدری هوشمند شده که به خوبی می تواند مفهوم و معنی مترادف ها را هم درک کند. بنابراین در انتخاب کلمات کلیدی به خوبی دقت کنید و از تحقیقات در این باره چشم پوشی نکنید.

 

استراتژی محتوای اثر بخش

یکی از بخش های مهم هر سایت محتوای آن است که رابطه بسیار مستقیمی با سئو سایت دارد. محتوا اگر طبق اصول و استراتژی ایجاد شود می تواند برای شما ارزش آفرین باشد.

یک محتوا در حالی ارزشمند است که طبق اصول و استراتژی محتوا تولید شده باشد.

محتوایی که بتواند با امتیاز بالا تولید شود می تواند به افزایش رتبه سایت، و از طرفی افزایش فروش کمک کند.

محتوایی که نظر کاربران را جلب می کند معمولا دارای یک فرمول خاص است که توصیه می کنم این فرمول را در تولید محتوای خود در نظر داشته باشید

Useful x Enjoyable x Inspired = Innovative Content

مفید بودن + لذت بخش بودن و الهام بخش بودن این سه المان برای تولید محتوای موثر و اثر گذار الزامی است.

استفاده از اسکیما

اسکیما هم موضوع بسیار مهمی است که توصیه می کنم این سه لینک را در باره آن مطالعه کنید:

لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ یکی از مهم ترین چیزهایی است که برای سئو این روزها بر آن تکیه می شود اما فراموش نکنید که هدف از لینک بیلدینگ این نیست که به هر دری بزنید تا بتوانید لینکی برای سایت خود پیدا کنید. برای این کار اصول و استانداردهایی وجود دارد که گوگل آگاهانه آن ها را دنبال می کند.

اگر لینک بیلدینگ به درستی صورت نگیرد می تواند به جریمه سایت شما نیز منجر شود. در باره این موضوع مهم لینک های زیر را حتما مطالعه کنید.

 

این چند تکنیک به شما کمک می کند که فعالیت های گوگل پسند و استانداردی داشته باشید تا بتوانید رتبه خود را هر روز ارتقا دهید.

منبع کمکی

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.