شاید تاکنون با خود فکر کرده باشید که وقتی که توانستید محصولات خود را به به مشتری بفروشید، همه چیز تمام است اما پیگیری معاملات  و روند  کار مشتریان قبلی می تواند نقش اساسی در موفقیت معاملات جدید داشته باشد.

یکی از علت‌هایی که بسیاری از مشتری های جدید را از بستن قرارداد بازمی دارد این است که به نتیجه محصولات اطمینان کافی و وافی ندارند.  در چنین موقعیت هر چه شما بخواهید از خوبی محصولات تان بگویید ممکن است هر آن از قرارداد دور شوید.  بنابراین لازم است متوجه شوید که مشکل کار کجاست؟

بای مارکتینگ: بله شاید درست حدس زده باشید،  چراکه بی اعتمادی مشتریان یکی از علت های مهم است که آنها را از قرارداد باز می‌دارد.  اما شما باید در این مرحله چه کار کنید؟

مشتری راضی

هیچ چیز به اندازه مشتریانی که از محصولات شما راضی بوده اند می‌توانند در این مرحله مفیدتر واقع شود.  در حقیقت شما شواهد زنده را فراخوانی می کنید که می‌توانند به مشتری احساساتی القا کنند که نسبت به خرید محصول رضایت بیشتری از خود نشان دهد.

وقتی که یک مشتری راضی را به مشتری جدید خود معرفی می کنید در حقیقت کاری می کنید که او از وضعیت  آینده خود باخبر شود..

شما می خواهید محصول X را به یکی از مشتریان جدید بفروشید، در حالیکه قبلا این محصول را به فرد یا افراد دیگری فروخته اید.  در  پروسه‌ای مدیریت مشتریان  شما با مشتریان قبلی در ارتباط بوده اید و می دانید که آنها از کارشان رضایت دارند و است می‌تواند این افراد را به جهت اطمینان خاطر مشتری جدید به عنوان می کنید تا بتوانند تجربه آنان در استفاده از محصول مورد نظر را بداند.

مزایای دیگر معرفی مشتریان راضی به مشتریان بالقوه

اما وقتی که شما مشتریان راضی خود را مشتریان بالقوه خود می شناسانید  در حقیقت در جلب نظر مثبت بیشتر می کوشید. بدین معنی که، وقتی شما به مشتریان خود از مشتریان قبلی و حتی رضایت آن ها صحبت به میان می اورید، آن ها با افکا زیر روبرو می شوند:

۱-حتما محصول جواب داده و استفاده از آن مفید بوده است که دیگران راضی اند (اعتماد سازی)

۲-این شرکت برای گفته هایش مدرک دارد. (اعتماد سازی)

۳-هدف این شرکت صرفا فروش و اتمام همه چیز نیست (مدیریت رضایت مشتریان)

اگر به طور صادقانه واقعاً با مشتری روبرو شوید می‌تواند این احساسات را به خوبی درک کنند و نسبت به خرید از شما راغب تر شود.

اگر یک مشتری در شرایط مساوی با دو شرکت برای خرید یک محصول روبرو شود قطعاً اعتماد به آن شرکت جلب می شود  که با سند و مدرک  سعی در این دارد تا به او بفهماند که محصولاتی که خریداری می کند، او را به هدفش می رساند.

در چنین شرایطی حتی یک مشتری حاضر می شود خرید یک محصول مشابه از شرکت انجام دهد که قیمت گرانتری می دهد  چراکه می داند به ازای هزینه که پرداخت می کنند محصول مورد نظر را به هدفش خواهد رساند..

نقش شما خودتان را جای یک مشتری قرار دهید به صاحب یک کسب و کار برای فروش محصول یا خدمات خود شما را در چنین وضعیتی قرار می دهد مطمئناً مثل من  برای خرید راغب تر خواهید بود  حتی اگر لازم شود هزینه اضافی پرداخت کنید.

  من بارها در چنین شرایط قرار گرفته ام و تجربیات ما به سپرده ام  و آنها را در این مقاله با شما در میان گذاشتم  و بار ها در مشاوره  بازاریابی که داشته ام این موضوع را تذکر داده ام که به رضایت مشتریان قبلی تان کمک کنید تا در ایجاد و بستن معاملات جدید برای شما به عنوان یک ابزار کمکی به شمار آیند.

وقتی که یک مشتری راضی شروع به حمایت از محصولات شما می کند در واقع سعی دارد با کمک ادعاهای خود به عنوان یک نیوری بی طرف، در اثبات ادعاهای شما بکوشد و غالبا این کار موفقیت آمیز است.
.

در این باره می توانید نظر خود را با من در میان بگذارید و از آنچه که در ذهنتان می گذرد در بخش نظرات بنویسید تا این مطلب به کمک نظرات جامعه شما تکمیل تر شود.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.