چند سال است که به طور جدی به دنبال ترند‌های تجارت الکترونیکی هستم اما چیزی که درک کرده ام این بوده که بسیاری از کسب و کارهای موفق حاصل محدویت‌ها و کمبودهایی بوده که یا در زندگی فرد سرو کله اش پیدا شده و یا اینکه،  و یا فرصت‌های که در بازار وقت، وجودش کمرنگ بوده است. امروز هم که داشتم داستان کسب و کار wearlex را بررسی می‌کردم نسبت به این موضوع اطمینانم بیشتر شد. بیایید با هم این داستان واقعی از موفقیت یک کسب و کار را بخوانیم

چه شد که وارد عرصه تجارت الکترونیکی شدید ؟ ایده اولیه تان از کجا درخشید؟

اولین چیزی که باعث شد من وارد عرصه تجارت الکترونیک بشوم این بود که به هر فروشگاهی سر می‌زدم متوجه می‌شدم که همه دارای محصولات یکسان با کیفیت پائین هستند . من از اینکه هفت روز  هفته را به  پاساژ‌های مختلف سر می‌زدم خسته شده بودم بنابراین  تصمیم گرفتم خودم عملا وارد کار شوم و  تجارت کوچکی راه‌اندازی کنم. تصمیم گرفتم جواهراتی بسازم  که برای مشتری‌ها جذاب باشد من می‌دانستم که مشتری‌ها به دنبال محصولات جذاب با طول عمر بالا هستند پس باید یک محصول با کیفیت ایجاد می‌کردم. من کارم را شروع کردم و پس از مدتی یاد گرفتم که چگونه جواهراتی را با دست خودم به زیبایی و ظرافت بسازم . کارم حسابی گرفت.   کاربران از جواهراتی که من می‌ساختم حسابی استقبال کردند یکی از دلایل استقبال بیش از حد مشتریان این بود که این قیمت‌ها واقعا پائین بودند. مواد اولیه‌ی محصولات من از طریق شرکت‌های مختلف تامین می‌شد. چون من اصالتا آمریکایی هستم دوست داشتم که تامین کننده سنگ‌ها و مواد اولیه‌ی کار من از آمریکا و شرکت‌های داخلی باشد.

WearLex

اولین فروش‌هایتان از کجا حاصل شد؟

من فروشگاه اینترنتی ام را راه اندازی کرده بودم اما تبلیغم را روی یک سایت شبیه به سایت خودم قرار دادم

 جالب این است که این تبلیغ موجب شد من اولین فروشم را تجربه کنم. خیلی هیجان انگیز بود. هنوز هم وقتی کسی محصولات من را می‌خرد هیجان زده می‌شوم و قلبم تند تند می‌تپد. در ادامه تصمیم گرفتم میزان تبلیغات اینترنتی  ام را  افزایش دهم

از پس زمینه کسب و کارتان برایمان بگویید؟ شما تیم چند نفره دارید؟

در تجارت من کسی جز خودم با خودم شریک نیست. من یک تیم قوی ۱ نفره ام که تمام کارهای فروشگاهم را از طراحی، ساخت، تصویر برداری، دریافت سفارشات، مدیریت و ارسال سفارشات را خودم انجام می‌دهم. من از کارم لذت می‌برم.

تجارت الکترونیک

توصیه شما به فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟

اول اینکه هدف داشته باشید، و سعی کنید، منظم باشید. اگر روزها و ماه‌های اول مشتری کم است نا امید نشوید و کار خود را ادامه دهید. منتظر شمار زیاد مشتری‌ها باشید و از کار خود لذت ببرید. بگذارید مشتری‌ها فکر کنند و به این اعتقاد برسند که شما در کارتان حرفه‌ای هستید و به چیزهایی که می‌فروشید علاقه دارید. بدین صورت موفق تر خواهید بود.

 چگونه از این کسب و کار، در تجارت الکترونیکی مان استفاده کنیم؟

به طور خلاصه اگر بخواهیم درس‌هایی را که از این فروشگاه اینترنتی جواهراتی بگیریم تیتر وار بنویسیم باید به نکات زیر توجه کنیم:

اول اینکه به دنبال شکاف بازار باشید تا ببینید که دنیای تجاری اطراف شما به چه چیزی نیاز دارد و جای چه چیزی خالی است. گاهی لازم است برای پیدا کردن این شکاف، ماه‌ها وقت صرف کنید

دوم اینکه عجول نباشید و با مشورت وضعیت بازار را خوب بررسی کنید

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

سوم اینکه اگر کسب و کاری که راه می‌اندازید در فاز‌های اولیه کوچک است، لازم نیست کادر چندان پر شماری داشته باشید. شما می‌توانید یک تجارت خوب را به تنهایی تا مدت‌ها مدیریت کنید

چهارم اینکه وارد عرصه‌ای شوید که فکر می‌کنید به آن علاقه دارید چرا که بدین صورت تحمل سختی‌های کار برایتان آسان تر می‌شود.

پنجم اینکه، جرات داشته باشید و وارد کسب و کاری شوید که فکر می‌کنید درست است. اگر فازبندی داشته باشید می‌توانید به راحتی پله‌های موفقیت خود را به سلامت طی کنید.

امیدواریم که توانسته باشید از طریق این مطالعه موردی نیز چیزهایی یاد گرفته باشید که تجارت آنلاینتان را به سمت مثبت تغییر دهد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.