امروز درست از زمانی که از خواب بیدار شده ام، چیزی مثل نوک دارکوب به ذهنم می کوبد و آن هم واژه ای به نام ” ویزیتور  ” است! راستش اوایلی که وارد پروسه بازاریابی شده بودم اصلا با این واژه مانوس نبودم. اما کم کم که پیشرفت کردم، متوجه شدم آن قشر زحمت کشی که هر روز تا ساعت ها در حال دوندگی هستند تا بتوانند محصول ما را بفروشند و پورسانت خود را دریافت کنند، همان ویزیتور ها هستند!

در حال خوردن صبحانه بودم، که با خودم فکر کردم که این ویزیتور ها واقعا چه ساعتی صبحانه و ناهار و شام می خورند! آن هم با فراغت بال و آرامش خاطر!

اصلا امروز انگار روز ویزیتورهاست که من دائما به یادشان هستم. تصمیم گرفتم کتابخانه بازاریابی ام را کمی زیر و رو کنم تا ببینم چیزی برایشان پیدا می کنم یا نه! اما دیدم چیزی ندارم!

هرچند روز روز اول خرداد است و هوا گرم است اما لازم است که من قدمی در این باره بردارم! قرار است این روزها مردم را امیدوار کنیم!

ویزیتور

خلاصه اینکه تصمیم گرفتم به دو سه تا فروشگاه کتاب سر بزنم اما متاسفانه دیدم که چنان که باید کتابی در این باره پیدا نمی کنم. در یکی از این فروشگاه ها که ظاهرا، خیلی خنک بود، نشستم و در حال سرچ کردن نت برای ویزیتور ها بودم که باز هم نا امید شدم، یکبار دیگر کتاب های فروشگاه را زیر و رو کردم! اما درسته این بار به یک کتاب برخورد کردم، که مطمئنم می توانست به این قشر عزیز خیلی کمک کنه. این کتاب رو خریدم، و تصمیم گرفتم که با توجه به چیزهایی که دارد، برای ویزیتورها پست های اختصاصی ایجاد کنم!

این اولین مقاله ای بود که تصمیم گرفتم از طریق ان به شما اطلاع دهم ان شالله روزهای فرد، روی سایت مطالبی از این دست مشاهده خواهید کرد.

راستش را بخواهید ویزیتور ها از مهم ترین و موثر ترین افراد در یک تجارت هستند که باید با دنیای بازاریابی و کم و کاست زندگی بازاریابی خود آشنا شده و آن را به درستی مدیریت کنند. اما بیشتر ویزیتور ها حتی نمی دانند که چگونه باید در قرار حاضر شوند و چگونه ژست بگیرند!.

من امیدوارم که در پایان چند ده مقاله ای که در این باره می خواهم بنویسم، یک ویزیتور قوی و فعال تحویل اجتماع بدهم. اولین مقاله ای که پیش از این برای ویزیتور ها نوشته بودم، با عنوان اشتباه نکنیم ۱: یادداشت بردای با جلب توجه مشتری رابطه مستقیم داردنشر داده شد و من خرسند بودم که توانسته ام، این مقاله را به خوبی بین کاربران پخش کنم و آن ها هم از آن استفاده کنند.

البته مقاله ای دیگر هم با همین موضوعیت و با هدف گیری ویزیتور ها نوشته ام که عنوانش را حواسپرتی اختصاصی ویزیتورها چیست و چگونه مهار می شود؟ قرار دادم تا بتواند ویزیتورهای حواس پرت را کمی متوجه تر کند. نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ در صورتی که تمایل دارید این مقالات را دریافت کنید، حتما در سایت ما عضو شوید .البته توصیه دارم این مطلب هم روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید!

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.