ویزیتورها معمولا افرادی هستند که به منظور فروش یک محصول خاص یا محصولاتی نزد مشتریان بالقوه می روند و سعی دارند تا آنان را به فروش راضی کنند. معضلی که بیشتر ویزیتورهای کم فروش با آن مواجه اند، فشار ناشی از کار است. عموما این افراد همان مقدار که محصولاتشان به فروش رود، همان مقدار پول به جیب می زنند و این فشار روانی زیادی برایشان ایجاد می کند.

تحقیقات نشان می دهد که در یک هفته کار، تنها ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه برای یک بازاریاب ساعت مفید فعالیت به شمار می آید که عموما این ساعت ها ابتدای هر روز است.

ویزیتور بازاریابی

در جایی در مورد تایید و صدق این کار چنین می خوانیم که فردی که به عنوان ویزیتور بازاریاب قرار بود در مورد محصول شرکتشان با ما صحبت کند، به شرکت مراجعه کرد.

این فرد، با پرسیدن سوالاتی پی در پی سعی داشت هم خودش سوال کند و هم خودش پاسخ دهد و این روش او موجب شد که من شک کنم که آیا او انسانی دیگر هم در اتاق می بیند یا نه!

روش های کاملا مصنوعی و البته تحت فشار به این صورت موجب می شود که فرد خریدار یا همان مشتری بالقوه نتواند چنان که باید نیازهایش را بیان کند.

چه بسا فرد مقابل ویزیتور ها به محصول نیاز دارند اما روش و رفتار و منش ویزیتور موجب می شود که این مشتری به خواسته خود هم شک کند..

یک ویزیتور خوب، باید در مورد محصول و نوع مشتریان به طور کامل توجیه شود، اما این بدین معنی نیست که تمام مشتری ها به تمام این اطلاعات احتیاج دارند!

یک ویزیتور آگاه می تواند با خواندن دو یا سه باره این متن، به این نتیجه برسد که چه اشتباهاتی دارد و برای ویزیتوری خود الگوهای درستی ایجاد کند تا بتواند با صرف کمترین میزان وقت برای ویزیتوری و بازاریابی محصولات بیشتری بفروشد.

یک ویزیتور کارش تنها حرف زدن و جذب مشتری نیست بلکه گاهی پیدا کردن مشتریان بالقوه، تلفن زدن، تعیین وقت ملاقات مناسب و گردشی، پر کردن فرم ها و غیره همه از او وقت می گیرند و این ها می توانند موجب شوند که فرد زمان تاثیر گذارش را به هدر دهد یا نتواند چنان که باید مشتری ها را برای خرید راضی کند.

امیدوارم که توانسته باشم با این مقاله به یکی از مهم ترین اشتباهات و مشکلات خواسته یا نا خواسته ی ویزیتور ها اشاره کرده باشم. اگر ویزیتور هستید یا با چنین ویزیتورهای بازاریاب روبرو بوده اید دیدگاه خود را با من و دیگر دوستان تان به اشتراک گذارید و در بخش نظرات بنویسید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.