وقتی که دیدم باب پوپیک که نویسنده ای قهار است در مورد کارت ویزیت یک جمله جالب گفته، تصمیم گرفتم از آن به عنوان یک ابزار بازاریابی یاد کنم و در باره اش کمی توضیح دهم. اما جمله باب پوپیک این است:

کارت ویزیت به شما کمک می کند که مشتری پیدا کنید، فروش داشته باشید و مشتریان ارجاعی خود را زیاد کنید و حضور اجتماعی تان را افزایش دهید و در نتیجه به تقویت روابط عمومی خود بپردازید!

بله تمامی این ها با یک قطعه کارت کوچک ایجاد می شود که در واقع نشان دهنده و بروز دهنده ی هویت فرد است. این کارت معمولا در دیدارها رد و بدل می شود تا فردی که آن را دریافت می کند به کمک اطلاعات روی آن سریع تر و در وقت لازم به شما مراجعه کند.

کارت ویزیت

اطلاعات روی کارت ویزیت چیست؟

اطلاعاتی که روی کارت ویزیت قرار داده می شود متفاوت است اما به طور مرسوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نام و نام خانوادگی

شغل و حتی مدرک

آدرس شرکت، فروشگاه و ..

شماره تماس / شماره موبایل

آدرس شبکه های اجتماعی

اخیرا آدرس وب سایت و شبکه های اجتماعی نیز به آن اضافه شده است.

کارت ویزیت

پیشینه ی کارت ویزیت

کارت ویزیت، یکی از قدیمی ترین ابزارها برای ارتباط بین مردم و شرکت ها در پروسه بازاریابی و فروش بوده است. شاید جالب باشد بدانید که اولین شرکتی که اقدام به ایجاد کارت ویزیت کرد، Paul Revere در آمریکا بود.

البته زمانی که این شرکت کارت ویزیت خود را صادر کرد در واقع شماره تماس خود را روی یک کاغذ ساده نوشت و آن را نشر داد اما ما راه طولانی تا کنون در این رابطه سپری کرده ایم.

در حال حاضر شرکت ها با تنوع در طراحی کارت ویزیت ها، به گونه ای جالب، سعی در جلب توجه مردم دارند.

حالا که برنامه های طراحی گسترده ای ارائه شده اند خوشبختانه، می توان طرح های جالبی ایجاد کرد اما مهم تر از اینکه شما کارت ویزیت خود را به دیگران برسانید این است که آن ها این کارت را حفظ کنند. در این باره چه پیشنهاداتی دارید؟

توصیه بای مارکتینگ این است که بیایید و از یک کارت ویزیت ساده، برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنید و کاری کنید که دیگران در مواقعی که به خدمات و محصولات شما نیاز دارند، اولین بار به یاد شما افتند. برای این کار چه پیشنهادی دارید؟

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.