اینکه امروز به ناگهان تصمیم گرفتم مطلبی در مورد فیس بوک بریاتان به اشتراک بگذارم دلایل زیادی دارد. یکی اینکه بازاریان باید بتوانند حین پروسه بازاریابی خود مخاطبین خود را بشناسند و با توجه به عملکرد آن ها کارهای خود را برنامه ریزی کنند. شناخت رفتار کاربران می تواند در برنامه ریزی ها فوق العاده شما را سریع به هدف نزدیک کند از این رو خواندن این مطلب برای همه شما که فکر می کنید به بازاریابی وابسته اید الزامی است.

یکی از اتفاقاتی که این روزه‌ها در شبکه‌های اجتماعی به وفور اتفاق می‌افتد اشتراک گذاری مطالبی است که آن‌ها را در صفحه شخص ثالثی مطالعه نموده و از آن خوشمان آمده و یا حتی گاهی مطالب به درستی مورد بررسی قرار نمی‌گیرند و تنها با جنونی دیوانه وار منتشر می‌گردند.

Fractl  به تازگی در این رابطه مطالعاتی انجام داده و نتایج آن را منتشر نموده است که در آن به بررسی موارد انگیزشی برای اشتراک مطالب مختلف با توجه به شرایط سنی و جنسیتی در شبکه‌های اجتماعی معتبر در اختیار ما قرار می‌دهد.

متولدین بعد از جنگ جهانی دوم در مقابل متولدین بعد از سال ۲۰۰۰

در این بررسی ۲۰۰۰ نفر شرکت داده شده‌اند که ۳۸% از آنها اعلام نمودند که کمتر از یکبار در هفته اقدام به اشتراک گذاری محتوا می‌نمایند.

    اشتراک گذاری مطالب توسط کاربران مرد متولد بعد از سال ۲۰۰۰ از کمترین میزان اشتراک گذاری برخوردار بوده است.

    انتشار مطالب سیاسی توسط کاربران متولد بعد از سال ۲۰۰۰(زن و مرد) تا ۴% کمتر از سایر موضوعات بوده است.

    به‌طور قابل‌توجهی اشتراک‌گذاری مطالب مرتبط با الگوهای رفتاری توسط این گروه از کاربران تا ۶% بیشتر است.

آمار فعالیت بازاریابی کاربران در شبکه اجتماعی فیس بوک

اما در مقابل کاربران متولد پس از سال‌های پایان جنگ جهانی دوم تا حدود ۱۵% کمتر اقدام به اشتراک‌گذاری مطالب مرتبط با الگوهای رفتاری می‌نمایند

اشتراک‌گذاری مطالب مرتبط با مسائل سیاسی تا حدود ۷% در بین آن‌ها بیشتر رواج دارد.

    اگر از حجم زیاد اشتراک‌گذاری مطالب و عکس‌های زیبا در ارتباط با حیوانات و نوزادان متعجب هستید، باید بگویم که زنان متولد در سال‌های بعد از جنگ جهان دوم تا حدود ۱۸% بیشتر از دیگر کاربران اقدام به اشتراک‌گذاری این قبیل از انواع محتوا می‌کنند.

موضوع جالبی که بین تمامی کاربران شبکه فیسبوک وجود دارد این است که تمامی کاربران فیسبوک به انتشار و اشتراک گذاری محتوای طنز و خنده دارعلاقه دارند .

یکی از مواردی که در ذهن کاربران فیسبوک بسیار با اهمیت جلوه می کند بازخوردی است که از صفحه پروفایلشان وجود دارد و همواره تلاش می کنند تا مطالب جنجالی و بحث برانگیز را منتشر ننمایند.

نتایج دیگری که از این تحقیق استخراج گردیده بیان می کند که ۵۵% افراد اقدام به انتشار مطالبی می نمایند که احساس می کنند از نظر دوستانشان مفید بوده است. ۶۵% از مردان و ۷۳% از زنان بر این عقیده هستند که اشتراک گذاری مطالب می تواند به بهبود روابط اجتماعی آنها با دوستانشان بهبود بخشد. همچنین ۱۹% مردان و ۱۶% زنان با به اشتراک گذاری مطالب گروه ها به سبب تحت تاثیر قراردادن افراد دیگر می باشند.

این تحقیق نشان می دهد افرادی که بیشتر از چهار مرتبه در روز افدام به اشتراک گذاری مطالب مختلف می نمایند اغلب مطالب و موضوعات منتشر شده توسط آنها در زمینه خبری بوده و این افراد تا ۹۰% بیشتر از سایرین امکان انتشار اخبار سیاسی را دارند و تا ۴۳% کمتر از دیگران از مطالب بحث برانگیز دوری می نمایند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.