بسیاری از وقت ها کسب و کارها ناگهان سقوط می کنن! اما خیلی از ما ها تمایلی نداریم که علت سقوط کارمون رو به کارمند ها نسبت بدیم در صورتی که کارمندها بدنه اصلی کسب و کار ها هستن و موجب موفقیت یا ریزش کسب و کار ها می شن!

در این باره تحقیقات نه چندان گسترده ای داشتم که تونستم ازش سه الگو استخراج کنم که هنگام مدیریت کردن هاتون! به این موضوع پی ببرید که کدوم یک از کارمندان تون در آستانه گند کشیدن به کسب و کارتون هستند!

این افراد رو با استفاده از ۳ علامت این مقاله تشخیص بدین! اما ادامه کار به انتخاب خودتونه!

شما می تونید کارمندان خطر زا ی خود را از کار برکنار کنید یا اینکه به انگیزش آن ها بپردازید…

کدوم یک از کارمندان در غیبت کردن مدال طلا دارند؟

شاید دقت کرده باشین که بعضی از کارمندایی که استخدام می کنیم، به شمار تعداد مویی که خداوند روی سرشون رشد داده، غیبت دارند! حتی غیبت های موجه! اما اگر کمی به بطن شخصیت آن ها وارد بشین قطعا متوجه می شویم که این افراد در واقع ” زیر کار در رو ” هستند!

رضایت کارمندان

حتی اگر کاری که به اونها محول می کنیم هم یک کار تفریحی باشه باز هم می بینیم که این افراد حضوری از خود به نمایش نمی گذارند..

پس باید فهمید که پنهان شدن ها و غیبت های پی در پی هشداری باشد برای این که فرد از کار خود رضایت ندارد و نمی تواند یک بدنه سالم برای کسب و کار بسازد!.

به میزان غیبت های کارکنان دقت کنید و بررسی کنید که توجیه آن ها برای غیبت ها چیست!

کارمندان خرابکار را پیدا کنید و گوش مالی شان بدهید!

برخی از کارمندان، به موقع سر کار حاضر می شوند و آدم از مصاحبت با آن ها لذت می برد مخصوصا وقتی که گزارشی از کار خود برای مان ارسال می کنند اما امان از دست آن کارمندانی که به میزان موی سرشان اشتباه دارند!

اشتباه در کسب و کار نشان از عدم دقت، و عدم دقت می تواند ناشی از عدم لذت و تمرکز در کار باشد. پس افرادی که شمار اشتباهات شان در کار زیاد است می توانند جزو افرادی باشند که می توانند به مرور کسب و کارتان را بخراشند. با این افراد چه می کنید؟.

یکی از کارهایی که می توان در این باره کرد این است که پست سازمانی این دسته از افراد را تغییر دهید! حتی گاهی ارتقا می تواند خیلی اثر بخش باشد..

غر غرو ها را پیدا کنید !

دقت کرده اید که گاهی از وقتی که پایتان را توی شرکت می گذارید صدای داد و اعتراض برخی بالاست؟ حتی از مدل کاغذ دیواری هم ایراد می گیرند! افرادی که به هر بهانه سعی دارند ” توی سر کار ” بزنند این افراد را از طریق یقه شان بلند کنید و یک بار آن ها را سر جایشان بنشانید! البته نه این قدر خشن. کافی است این افراد را شناسایی کنید و سعی کنید در میزان رضایت شان از کا بکوشید.

بد نیست هر چند مدت میزان حقوق حتی به میزان نا چیز بیفزایید یا پاداشی به کارکنان عطا کنید! باور کنید که این کار می تواند تا حد زیادی به موفقیت شما کمک کند و انگیزش خوبی برای کارمندان به شمار آید. .

نکته دیگر اینکه اگر این سه عامل را در خود می بینید همین حالا یا از کار خود استعفا دهید یا اینکه این سه خصلت را از خود دور کنید چرا که ممکن است مدیر عزیزتان همین حالا در حال مطالعه این مقاله باشد و فردا اول صبح سر کار گوشتان را بپیچاند! البته تغییر به این سرعت امکان پذیر نیست و نمی توان جلوی اقدام فردا صبح همکار و مدیرتان را بگیرید مگر این که یک پیامک به او بزنید و به او بگویید که برای تغییرات گسترده شرکت چه برنامه ای دارند؟!! امتحان کنید و نتیجه جالب این کار را برای من ارسال کنید  🙂

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.