چیزی که معمولا وقتی یک فرد تبلیغ دهنده، با آن همیشه درگیر است این است که، متن رپورتاژ من چقدر باید باشد؟ پاسخ این سوال به چیزهای متفاوتی بستگی دارد. قبل از این که نوشتن رپورتاژ و متن آگهی خود را به ما بسپارید، به نکته های زیر توجه کنید.

 

هدف از رپوتاژ آگهی شما چیست؟

اگر قصد دارید، به کمک رپورتاژ آگهی صرفا به سئوی سایتت کمک کنی، و بک لینک های خوب و قوی و همیشگی بگیری بهترین کار این است که متن رپورتاژ ات کوتاه باشد. بهترین میزان برای این مورد، حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کلمه است.

نکته: نوشتن رپورتاژ به منظور بهینه سازی و سئو سایت، باید طوری نوشته شود که به کاربران و خوانندگان سایت این حس را القا نکند که قصد شما از نوشتن چه بوده است.

بهتر است همیشه کلاس کاری خود را حفظ کنید.

 

رپورتاژ نویسی برای معرفی محصول و یا کار کردن با محصول

برخی از افراد، به منظور معرفی بهتر محصول خود، اقدام به معرفی روش استفاده و کارکرد های محصول می کنند. این یکی از بهترین شیوه ها برای نوشتن رپورتاژ آگهی و ارسال رپورتاژ است.

معمولا چنین متن هایی باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  • کامل
  • واضح
  • همه جانبه
  • شفاف
  • قلم خوب و روان و دلپذیر
در این شرایط می توان متنی نوشت که کاربر را در گیر محصول کند. در چنین حالتی هر چه بتوانید متن را کاربردی تر، با جملات کوتاه و البته مفید بنویسید برای شما بهتر خواهد بود. معمولا تا ۲۰۰۰ کلمه مناسب است..

 

میزان هزینه برای نوشتن رپورتاژ آگهی

این موضوع نیز یکی از تعیین کننده ترین حالت ها برای اندازه گیری میزان متن رپورتاژ آگهی است.

معمولا نویسندگان رپورتاژ اگهی، برای این منظور، دستمزد های متنوعی در نظر می گیرند.

این میزان دستمزد، بر اساس تعداد متن ها، یا تعداد کلمات متغییر است.

بهتر است اول هزینه خود را مشخص کنید و با نویسنده مورد نظر در میان بگذارید تا پلن خوبی برای تان بچیند..

 

وب سایت پذیرش رپورتاژ آگهی چه پیشنهادی دارد؟

وقتی که شما قصد قرار دادن متن رپورتاژ آگهی در سایتی دارید، معمولا این وب سایت ها، محدوده های عملکردی خاص خود را دارند. مثلا برخی میزان محتوا از نظر تعداد عکس، کلمه و لینک را در رپورتاژ های خود محدود کرده اند.

بنابراین خوب است قبل از بستن قرار داد از کم و کیف های یاد شده مطلع باشید.

 

توصیه ها:

  1. اگر قصد دارید به منظور سئو سایت خود و گرفتن بک لینک درست، در یک سایت، با هزینه بالا هزینه کنید، بهتر است که هزینه را تقسیم کنید و رپورتاژ آگهی خود را در چند سایت قرار دهید.
  2. بهتر است که یک رپورتاژ آگهی برای معرفی سایت خود و محصولات خود داشته باشید
  3. اگر برای نوشتن رپورتاژ آگهی از موسسه های تولید و بازاریابی محتوا استفاده می کنید ( مثل بای مارکتینگ ) با ارسال چند متن رپورتاژ، سعی کنید تخفیف های ویژه بگیرید. ( هر چقدر که رپورتاژ ها بیشتر شوند، هزینه تک رپورتاژ ها کمتر می شود )
  4. سعی کنید چند رپورتاژ در برنامه خود داشته باشید و هر بار به بخشی از سایت یا محصول خود در آن بپردازید
  5. تنوع در سایت های ارسال رپورتاژ کمک شایانی به شما می کند تا توجه مخاطبین بیشتر و متفاوت تری را جلب کنید چرا که معمولا مشتری ها و بازدید کنندگان یک سایت، در وهله های مختلف معمولا یک گروه خاص هستند ( حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد )

با توجه به آن چه گفته شد، شما باید بپذیرید که نوشتن رپورتاژ آگهی باید کاملا اختصاصی و هدفمند و البته با برنامه ریزی و تحقیق باشد. در این باره دیدگاه خودت را برایم بنویس و بگو که چه تجربه هایی تا به حال در این زمینه داشته ای.

منبع عکس: ppchubbub.com

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
رپورتاژ آگهی :

ممنون توضیحاتی خوبی در مورد رپورتاژ بود

مدیر سایت :

سلام و احترام تشکر از حضور و نظر شما/ موید باشین

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.