بسیاری از افرادی که در حوزه ی تجارت الکترونیکی فعالیت دارند، اهمیت شبکه اجتماعی را در برندسازی و بازاریابی اینترنتی به خوبی درک کرده اند. اما آمار جالب و جدید از شبکه های اجتماعی این است که طبق تحقیقات Market Probe International توییتری ها ۷۲ درصد بیش تر از کاربران دیگر شبکه های اجتماعی به خرید علاقمندند و از آن استقبال می کنند.

با این آمار قطعا شما احساس فرصت کردید و به این فکر می کنید که فالوور های خود را افزایش دهید. البته افزایش فالوور کار آسانی نیست. افزایش جمعیت فالوور ها در صورتی که به صورت جاذبه ای و طبیعی باشد ارزش خواهد داشت در غیر اینصورت، فقط سیاهی لشکر به دنبال خود راه انداخته اید. فالوور ها به صورت طبیعی می تواند برای شما مفید و اثر بخش باشند.

توییتر دارای پلتفرم تبلیغاتی متفاوتی است که از طریق آن می توانید پیام تبلیغاتی خود را به دید خیلی ها برسانید.

توییتر برای بازاریابی

شروع کنید!

شما باید بدانید که مخاطبین شما که در واقع مشتری های شما هستند با دیدن چه پیامی، و حتی چه تصویری انگیخته می شوند تا در مورد تبلیغ شما فکر کنند، تحقیق کنند و حتی تلفن را بردارند وبه شما زنگ بزنند.

خب بیایید شروع کنیم. ابتدا باید در بخش بیزینس توییتر ثبت نام کنید:

ثبت نام در سامانه ی بیزینس توییتر راحت است. توییتر سه مدل هدفمندی تبلیغات را در اختیار اهالی کسب و کار قرار می دهد که به صورت زیر است: علاقه – جنسیت – Geography

اما تبلیغات توییتر به گونه ای دیگر نیز منحصر به فرد است. شما می توانید بازاریابی خود را پیرامون دو دسته کلمات کلیدی انجام دهید:

کلمات کلیدی در تایم لاین

کلمات کلیدی در نتایج جستجو

مدل پرداخت هزینه به توییتر هم خاص است؛ بدین صورت که تنها در صورت فالوو شدن اکانت، ریتوییت، ریپلای و غیره، از شما هزینه دریافت خواهد شد.

سه مدل تبلیغاتی در توییتر برای فروشندگان کوچک و بزرگ

تبلیغ اکانت:

با استفاده از این پلن تبلیغاتی، توییتر اکانت شما را به کاربران نشان می دهد و به نحوی تلاش دارد آنان را مجبور کند تا اکانت شما را فالوو کنند.

تبلیغ یک توییت

در این مدل از تبلیغات، توییت مورد نظر شما در تایم لاین افراد نمایش داده می شود. در این مدل باید کاربران هدف را به درستی مشخص کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

ترویج و تبلیغ ترند ها

در این مدل، توییتر یک سری ترند ها را در بخش Geography کاربران لیست می کند که متناسب با علاقمندی های آنان است.  این مدل از تبلیغات کمی گرانتر از مدل های قبل است.

توییتر برای بازاریابی

بهترین کار

شما باید تبلیغات خود را حول یک توییت آغاز کنید. بیزینس هایی که از تبلیغات توییتری، بهره مند شده و سود کرده اند این روش را پیش گرفته اند. اگر شما یک توییت را به صورت حرفه ای و اصولی بنویسید، پتانسیل این را دارا خواهد بود که حس کنجکاوی مخاطبین هدف را فعال کند، و آنان را جذب کند.

چه توییت های قدرت جذب بیشتری دارند؟

توییت های پرسشی را امتحان کنید

زمانی که می خواهید از بازار و جمعیت هدف خود اطلاعاتی کسب کنید، بهتر است که از مدل توییت پرسشی استفاده کنید.

شما از طریق یک پرسش در کنار نام برند خود، بسیاری از کاربران که خود را در برابر صنعت خاص شما مسئول می دانند، را وارد جریان تبلیغاتی خود می کنید. یک سوال سرگرم کننده که به نحوی خلاقانه طراحی شده باشد می تواند در برندسازی و ترویج پیام شما و درگیر کردن کاربران نقش اساسی داشته باشد.

ارزشمند باشید! از کد تخفیف و کوپن در توییت استفاده کنید

اگر شما یک فروشنده و یا تامین کننده ی ناشناس هستید و قصد دارید یک سری محصولات با تقاضای بالا را بفروشید، بهتر است که در کنار پیشنهاد خرید، از کد های تخفیفی و کوپن نیز استفاده کنید. بدین صورت می توانید به راحتی شاهد مکالمات فراوان از سوی کاربران باشید که اگر در همان موقع بتوانید به آن ها پاسخ دهید، و با آنان وارد رابطه ی صمیمی و مبتنی بر اعتماد شوید برگ برنده در دست شماست.

مسابقات توییتری را دست کم نگیرید

هر چند جریان مسابقات در شبکه های اجتماعی جذابیت اولیه را ندارد اما یک مسابقه ی خلاقانه، و متفاوت که با جوایز ارزشمند همراه است می تواند یکی از گزینه های مناسب برای جلب توجه کاربران باشد. فراموش نکنید مسابقه ای که شما در حال تبلیغ آن هستید، تنها برای یک عده ی خاص از کاربران نمایش داده خواهد شد. بهترین مدل برای ایجاد مسابقه، این است که همچون یک بیلبورد تبلیغاتی، مسابقه ی خود را در کنار لوگو و نام برند خود، مسابقه ی خود را طراحی کنید.

توییتر برای بازاریابی

برای مدیریت حساب توییتر خود زمان بگذارید

هر فعالیتی که در شبکه های اجتماعی داشته باشید، نیازمند این است که بتوانید به بهترین شیوه، افرادی که به آن ها جذب می شوند را مدیریت کنید. همه چیز در موفقیت شما به نحوه ی مدیریت مشتریانتان ارتباط پیدا می کند.

بهترین راه برای افراد پر مشغله این است که از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی استفاده کنند تا در هنگام رسیدن یک توییت، و یا هر گونه عکس العمل روی اکانت، به مدیر این صفحات هشدار داده شود. این موجب می شود که بتوانید درست در زمان ایجاد یک واکنش روی صفحه، به آن پاسخ دهید. هرگز با بی پاسخ گذاشتن توییت ها، مشتریان خود را نکُشید! بهتر است که چنان با آنان صحبت کنید که اعتماد آنان را جلب کنید. حتی بعد از پاسخ به توییت، می توانید با یک تماس تلفنی، آنان را بیشتر به سمت کسب و کار خود جذب کنید و اعتمادشان را جلب کنید.

توییتر برای بازاریابی

همچون برندهای معتبر عمل کنید!

گاهی توجه به کسب و کارهای بزرگی که از تبلیغات نیز استفاده می کنند، می تواند برای شما الهام بخش باشد. دنبال کردن روش های بیزینس های بزرگ مخصوصا اگر غیر فعال باشند بسیار موثر است. شما اجازه دارید که مشتریان دیگر کسب و کار ها را به سمت خود جذب کنید. سعی کنید، به گونه ای حرفه ای از ابتدا عمل کنید که کاربران از شما خاطره و حسی خوش بیاد بسپارند. در کنار تمام این ها کمی حس شوخ طبعی نیز در مذاکرات خود بکار ببرید و حتی در توییت خود نمایان کنید!

بهترین و موثر ترین کار در توییتر برای بازاریابان در بازاریابی اینترنتی این است که بیش از هر چیز به کاربران و دیگر رقبا گوش دهند و بهترین عمل را در لحظه انجام دهند.

توییتر یک دنیای متفاوت و جذاب و کامل برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. بدین صورت شما می توانید با استفاده از علامت های # و @ ترند های مختلفی را در صفحه ی خود آزمایش کنید و به بهترین پاسخ ها برسید

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.