اغلب بازاریاب ها  اینگونه فکر می‌کنند که وقتی که در حال صحبت کردن با یک مشتری هستند باید به هر دلیلی شده و به هر حربه ای که شده است محصول را به او بفروشند.

در چنین شرایطی معمولاً بازاریابها فرد را در یک سه کنج گیر می اندازند و  سعی دارند با حربه زور  مشتری را راضی کنند تا محصول را خریداری کند.

در چنین شرایطی قطعاً مشتری به دنبال راهی است که بتواند از دست شما و بیانات شما فرار کنند بنابراین ممکن است به بیان عیب های محصول شما چنگ بزند اما بازاریابهای نا آشنا با فن  و حرفه ی بازاریابی در چنین شرایطی حالت دفاعی به خود می گیرند و سعی می کنند در مقابله با ایراداتی که  مشتری احتمالی روی محصولات و خدمات   قرار می دهد یک رفتار تهاجمی داشته باشند.

افزایش طول عمر مشتری

اما این هم یک راه حل دارد. وقتی که شما می‌خواهید به مشتری محصول را بفروشید به جای اینکه از خودتان تعریف کنید و از محصولاتتان پیا پی بگویید  بهتر است که در نقش یک مشاور نقش ایفا کنید و به جای فروش به دنبال راه حل مشکلات و مسائل مشتریان خود باشید

یک نکته حیاتی این است که به جای اینکه محصولات خود را به مشتری با ویژگی های خاص خود پیشنهاد دهید بیایید و معامله را از دید دیگری بررسی کنید مثلا بیاید  به مشتری بگویید راه حل مشکلات شما این است و محصولات ما و این خدمات می توانند به شما کمک رسان باشند..

شاید شما بتوانید با یک برنامه‌ریزی مقطعی و البته به کمک حربه های غیر حرفه ای محصولات خود را به مشتری بفروشیم که البته این نوع فروش به عنوان یک نوع فروش اجباری به شمار می‌آید که نمی‌تواند به آن صورت که باید مشتری را برای شما تا ابد حفظ کنند.

در  چنین شرایطی  معمولاً مشتری هنوز به رفع مشکل خود به طور صد درصد امیدوار نیست به همین دلیل است که اگر از او در مورد محصول سوال شود می گویند محصول را به من انداخته اند اما اگر با اطمینان خاطر و با اعتماد کامل به نتیجه محصول و خدمات شما سرویس شما را خریداری کنند یا محصولات   را بخرد  با بیان این جمله که این محصول را خریده است ( خودم خریده ام ) نتایجش را به خود نسبت می دهد..

اگر مشتری از خرید راضی باشد پس این معامله آخرین خرید از شما نبوده است و بارها به شما مراجعه می کنند تا یا برای دوستان از محصولات شما خریداری کنند یا اینکه از دیگر محصولات شما پرس و جو کنند و آنها را برای حل مشکلات برگزیند.

تنها راه حلی که وجود دارد که می‌تواند مشتریان را برای شما به پای امضای قرارداد و معامله بکشاند و البته آنها را برای مدت زمان زیادی به عنوان یک مشتری پروپا قرص شما تثبیت کند این است که شما به جای فروختن محصولات به آنها به دنبال روش مناسب برای حل مشکلات آنها باشید این رمز های فروش موفق و ماندگار است

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.