خوب تا به این جای کار در مورد هشت فرصت  مرتبط با محصولات آشنا شدید.  می خوام بخونمش! . در این مرحله باید بتوانید ایده های خود را ایجاد کنید و آن را به جلو ببرید. در این فصل قصد داریم  نحوه استفاده از ایده های اولیه در مورد محصولات را بیان کنیم .ما در حال حاصر تمامی منابعی که در فصل قبل بیان کردیم را مورد جستجو قرار داده ایم و ۱۰ مورد از محصولات برتر که به نظر جالب و جذاب  می رسد را انتخاب  نموده ایم. شما می توانید در گوگل ترندز ایده های مرتبط با محصولات خود را برسی کنید و گرایش موجود در مورد آن را شناسایی نمایید. همه  ۱۰ محصولی که انتخاب شده اند دارای گرایش عالی و قوی در بازار هستند و همین امر ارزیابی بیشتر آنها را ارزشمند می سازد.پس اجازه دهید این موضوع را با هم مرور کنیم.

نکته: این محصولات برای فروش آنلاین پیشنهاد نمی شود. تمامی محصولاتی که در این مرحله انتخاب شده اند بر اساس ترندهای موجود در گوگل ترندز بوده است. اگر دوست دارید این محصولات را به صورت آنلاین بفروشید، باید بررسی های خود را انجام دهید تا تقاضای بازار و  پتانسیل فروش آن به صورت آنلاین را تعیین کنید.

قبل از اینکه بخواهیم  محصولات انتخاب شده را مورد بررسی قرار دهیم، اجازه دهید مروری اجمالی در مورد بهترین مکان های به دست آوردن ایده داشته باشیم.

مشکلات شخصی خود را حل کنید.

از جوامع محلی استفاده کنید.

نشریه های گرایشی در مورد مشتریان آنلاین استفاده کنید.

از رهبران صنایع کمک بگیرید.

از وبلاگ هایی استفاده کنید که نظرات مشتریان در مورد محصولات را بیان می کنند.

از سایت های رسانه اجتماعی استفاده کنید.

از بازار عمده فروشی B2B بهره مند شوید.

از بازار مشتریان آنلاین استفاده کنید.

از انجمن ها و جوامع اجتماعی استفاده کنید.

اینستاگرام را فراموش نکنید.

خوب حالا فرض کنید از این منابع استفاده کرده اید و ایده های مرتبط با محصولات را کسب نموده اید. اجازه دهید ادامه کار را با هم مرور کنیم.

ایده محصول

  • Paleo Bars :

این ایده را از کجا به دست اورده ایم؟ دوستان

همانطور که می دانید رژیم غذایی و تغذیه از صنایع رو به رشد و تکاملی در جهان محسوب می شود. از آنجایی که این حوزه همیشه در حال تغییر است،  همیشه فرصت های جدیدی برای تولید محصولات ناب و فروش آنها وجود دارد.  در طول چند سال اخیر، گرایش استفاده از رژیم غذایی سرخپوشان در میان افراد رشد زیادی داشته است.  رژیم غذایی سرخپوشان یک برنامه تغذیه ای مدرن و جدید است که بر اساس رژیم غذایی سرخپوشانی تهیه می شود که ۱۵۰۰۰ سال قبل زندگی می کردند. نیازی نیست برای به دست آوردن این ایده کل جامعه را بگردید. اگر خوب نگاه کنید متوجه خواهید شد که بیشتر دوستان شما از رژیم غذایی سرخپوشان استفاده می کنند. اگر صحبتی با این افراد داشته باشید می توانید ایده تولید مواد مغذی برای این حوزه را به دست آورید. اگر نگاهی به انرژی بار Paleo در گوگل ترندز بیندازید، متوجه خواهید شد که از اواخر سال ۲۰۱۰ تمایل زیادی برای استفاده از این موارد ایجاد شده است.

نمودار زیر را بررسی کنید:

منابع:  تولید یک محصول غذایی می تواند بسیار دشوار باشد زیرا همیشه قوانین و مقررات خاصی در این حوزه وجود دارد اما  با جستجوی ساده می توانید این مشکلات را از سر راه خود بردارید. به عنوان مثال شرکت YouBars را در نظر بگیرید. این شرکت تولید کننده انرژی بارهای پروتئینی است و طیف وسیعی از گزینه های مختلف را دارد که در اختیار عمده فروشان قرار می دهد.

  • پاپیون:

این ایده را از کجا به دست آورده ایم؟ جامعه خودمان

اگر یک صنعت دیگر وجود داشته باشد که همانند صنعت مواد غذایی در حال تغییر است، آن حوزه چیزی جز حوزه مد و فشن نیست. این صنعت دارای گرایش های نوظهوری است. این موضوع بدین معناست که برای کارآفرینان فرصت های جدیدی ایجاد می شود. پاپیون هایی که توسط مردان مورد استفاده قرار می گیرد،  امروزه بیشتر از قبل  مورد توجه افراد قرار گرفته است. اگر سری به گوگل ترندز بزنید و عبارت پاپیون برای مردان را جستجو کنید به نتایج جالبی خواهید رسید.  این نتایج نشان دهنده گرایش های روبه رشد در این  حوزه است.   یکی از مزایای مد و اکسسوری های مورد استفاده توسط مردان این است که همیشه گرایش های خوبی در آن وجود دارد.مطالعات انجام شده نشان می دهد که خرده فروشی آنلاین در ایالت متحده آمریکا در حوزه وسایل مردانه تا سال ۲۰۱۷ به درآمد ۳۷۰بیلیون دلاری خواهد رسید. این یک خبر عالی برای افرادی است که سعی می کنند محصولات مرتبط با این حوزه را در بازار آنلاین به فروش برسانند.

  • دستمال جیب در کت:

این ایده را از کجا به دست آورده ایم: تاثیر گذاران رسانه اجتماعی

از انجایی که گرایش به پاپیون و اکسسوری های مردانه در کل وجود دارد، ما فرض کردیم که می توانیم از سایر محصولات نیز به همین منظور استفاده کنیم. با استفاده از بررسی وبلاگ نویسان حوزه مد و فشن و اکانت توییترشان دریافتیم که این محصولات  می تواند تمایل و گرایش خوبی در جامعه داشته باشد. پاپیون های مردانه تنها اکسسوری نیست که در دنیای امروزی مورد توجه افراد قرار گرفته است. دستمال جیب که معمولا در کت آقایان دیده می شود نیز می تواند  یک ایده خوب برای فروش باشد. اگر در گوگل ترندز به دنبال این محصول بگردید متوجه خواهید شد که  ممکن است نسبت به پاپیون فرصت بزرگتری ایجاد کند. از آنجایی که تولید این گونه موارد بسیار ساده و اسان است معمولا بیشتر تولید کنندگان تمایل و علاقه خاصی برای تولید آن دارند. علاوه بر این اگر دستمال جیب به درستی قرار گیرد می تواند توجه افراد را به خود جلب نماید. اگر جستجوی ساده ای در اینترنت داشته باشید متوجه خواهید شد که بیشتر فروشندگان این دستمال ها را با هزینه ۶۰ دلاری به فروش می رسانند.

  • عینک های دودی با فریم چوبی:

این ایده را از کجا به دست آورده ایم؟ بازار عمده فروشی B2B – علی بابا

 برای اینکه بتوانیم ایده دیگری برای فروش محصولات پیدا کنیم، سعی کردیم سری به سایت علی بابا بزنیم.  این سایت یک بازار عمده فروشی B2B با هزاران محصول مختلف و متنوع است که  می تواند ایده خوبی برای فروش محصولات در اختیار شما قرار دهد. اگر بخش محصولات محبوب را مرور کنید با مورد عجیبی برخورد خواهید کرد.  درمیان تمامی آیتم های محبوب و مورد علاقه افراد، عینک های دودی با فریم چوبی به چشم می خورد. اگر عبارت عینک دودی با فریم چوبی را در علی بابا جستجو کنید، ۲۲۶۰۳ محصول از ۵۵۵ تامین کننده مختلف دریافت خواهید کرد. از  نتایج این جستجو می توان به این موضوع رسید که به خاطر تامین کنندگان زیاد این وسیله، تقاضا برای آن بسیار زیاد است.

 برای اینکه شک خود را به یقین تبدیل کنیم، سری به گوگل ترندز زدیم. عینک های دودی با فریم چوبی یک محصول جدید در بازار است اما تمایل و گرایش زیادی برای آن وجود دارد. با نگاه کردن به نمودار ترندها متوجه  یک نشانه هشدار خواهید شد که باید مراقب آن باشید. این عینک ها معمولا فروش فصلی دارند. این موضوع بدین معناست که  در برخی از فصل های سال فروش بیشتری دارند.

  • ساعت های چوبی:

این ایده را از کجا به دست آورده ایم؟  بازار مشتریان آنلاین- کیک استارتر

 بعد از یافتن عینک های دودی با فریم چوبی در علی بابا، سعی کردیم به سراغ اکسسوری های چوبی برویم و گرایش این محصولات را مورد بررسی قرار دهیم.  ما قبلا اکسسوری های چوبی زیادی در سایت کیک استارتر(Kickstarter) مشاهده کرده بودیم به همین خاطر جستجوی خود را از همان سایت آغاز کردیم و به سرعت به ساعت های چوبی رسیدیم. از طریق گوگل ترندز تمایلات و گرایش های موجود درباره ساعت های چوبی را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که از اواخر سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۲ رشد آرامی داشته است.  با اینحال در دو سال اخیر رشد کمتری در این حوزه وجود داشته است.

  • ساپورت:

این ایده را از کجا به دست آورده ایم؟ سایت های بررسی محصولات- Outblush

خوب در این مقاله محصولات مرتبط با مردان را مورد بررسی قرار دادیم اما بهتر است نگاه دقیق تری به محصولات مرتبط با زنان نیز داشته باشیم.  در طول چند سال اخیر گرایشات رو به رشدی در مورد محصولات زنانه وجود داشته است. به همین منظور سعی کردیم در برخی از سایت های مرور و بررسی محصولات همچون Outblush مشترک شویم و ایده های مختلفی به دست آوریم. بعد از مرور سایت Outblush،  توانستیم چند مورد از محصولات را در لیست خود قرار دهیم. یکی از این محصولات ساپورت زنانه بود. به تصویر زیر نگاه کنید:

 تقاضا برای ساپورت زنانه در حال افزایش  است و هر سال رشد بسیار خوبی داشته است. فقط باید توجه داشته باشید که این محصول نیز تقاضای فصلی دارد. یعنی در برخی از فصول فروش بیشتری خواهد داشت.

  • سیگار الکترونیکی:

این ایده را از کجا به دست آورده ایم؟  نشریه های خبری و جوامع مرتبط با آن

همانطور که می دانید سیگارهای الکترونیکی کسب وکار بزرگی محسوب می شود. سیگار برقی یا سیگار الکترونیکی وسیله‌ای است الکترونیکی که استعمال دخانیات را شبیه سازی می‌کند.این روزها می توانید سیگارهای الکترونیکی را در همه جا مشاهده کنید. نتایج موجود از گوگل ترندز نیز تمایلات موجود در این حوزه را به خوبی نشان می دهد. اگرچه سیگارهای الکترونیکی محصولات جذاب و جالبی هستند اما در بازارهای امروز محصول جدیدی محسوب می شوند. اگرچه این حوزه یک بازار پر سود و منفعت به نظر می رسد اما ممکن است ورود به آن در سال های آتی کمی دشوار باشد.

  • مایعات الکترونیکی برای سیگارهای الکترونیکی:

این ایده را از کجا به دست آورده ایم؟ انجمن ها و جوامع اجتماعی- Reddit

زمانی که در حال جستجوی اطلاعات بیشتر برای سیگارهای الکترونیکی بودیم  تصمیم گرفتیم سری به سایت Reddit بزنیم و تمایلات افراد را بررسی کنیم. بعد از بررسی های مختلف دریافتیم که زیر مجموعه خاصی برای ایجاد مایعات الکترونیکی در این سایت وجود دارد. همانطور که تصور می کردیم، رشد تمایلات و گرایش ها برای این موارد، با رشد تمایلات مرتبط با سیگارهای الکترونیکی هماهنگ و مرتبط است.

  • روغن نارگیل:

این ایده را از کجا به دست آورده ایم؟سایت های اجتماعی –پینترست

زمانی که در حال مرور سایت پینترست بودیم، تصاویر مرتبط با روغن نارگیل در همه جا به چشم می خورد. همانطور که می دانید روغن نارگیل یکی از روغن هایی است که برای آشپزی، مرطوب کننده، کرم اصلاح، نرم کننده، پاک کننده آرایش، اسکراب پوست، بهبود جای نیش حشرات و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر نگاهی به نمودار ترند بندازید متوجه این موضوع خواهید شد. روغن نارگیل یک محصول جذاب و عالی است زیرا در همه جا کاربرد دارد. هر کدام از این موارد می تواند فرصت های بیشتری را برای شما فراهم اورد.

  • پودر ماچا:

این ایده را از کجا به دست آوریم؟ اینستاگرام

زمانی که در حال مرور اینستاگرام بودیم، به تصاویر جالبی از پودر ماچا دست یافتیم.  ماچا یک پودر ریز از چای سبز است و در سال های اخیر در میان افراد  محبوب شده است.  از سال ۲۰۰۹ تا به امروز تمایل بسیار زیادی برای این پودرها ایجاد شده است.

کار بعدی چیست؟

خوب در این مقاله ۱۰ ایده مختلف را مورد بررسی قرار دادیم.  در فصل های بعدی  نحوه ارزیابی  ایده های مرتبط با محصولات در بازار را نشان خواهیم داد.

نکته: اگرچه  ما از گوگل ترندز برای بررسی  تمایلات و گرایش های موجود در محصولات خود استفاده کردیم اما این یک مرحله ضروری نیست. بیشتر کارآفرینان کسب وکار بسیار موفقی را بر اساس محصولات و مفاهیم جدید ایجاد کرده اند و قبل از ایجاد آنها هیچ  جستجویی انجام نداده اند..

این ایده هایی است که من از وب سایت شاپیفای استخراج کرده ام که شما می توانید برای تولید محصول در ایران، از آن ها الهام بگیرید. توجه کنید که بیان این ایده ها به این معنی نیست که شما می توانید صد در صد آن ها را تولید و در بین مردم ایران جا بیندازید اما می توانید با خواندن سه یا چهار باره این مطلب و نکته هایی که در آن وجود دارد، الهام بگیرید و محصولاتی جدید خلق کنید.

در این باره نظر خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.