اینکه با کدام دپارتمان در شرکت و یا کسب و کار مورد نظر خود صحبت می کنید تا بتوانید بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی خوبی رقم بزنید به نوع کسب و کار شما ربط دارد اما اگر شما با یک مشتری احتمالی که آقا است صحبت می کنید، باید به موضوعات مهمی دقت داشته باشید که یکی از آن ها تن صداست!

گاهی در هنگام صحبت با مشتری، مخصوصا اگر از پیش او را می شناسید و از شما گلایه ای دارد، ممکن است فرد باب شکایت را باز کند.

در بازاریابی همیشه میگوییم حق با مشتری است پس باید اجازه دهید تا به طور تمام و کمال اعتراضات خود را بیان کند..

اما گاهی شما هم می خواهید با یک لحن قوی در مورد محصولات خود صحبت کنید و در قبال نقد های مشتری از محصول دفاع کنید. در این باره چند نکته زیر را از یاد نبرید:

روانشناسی بازاریابی

اعتراضی صحبت نکنید

هر وقت انتقادی از محصول و یا شرکت شما صورت گرفت، انتقاد را با اعتراض و بحث و جدل به پیش نبرید! درست است که شما به محصول و شرکت خود علاقه دارید اما این دلیلی برای روش اعتراضی شما نیست. بلکه شما باید بدانید که همیشه باید آرامش داشته باشید تا به ارزش کار خود بیفزایید.

تن صدایتان کوتاه باشد

مخصوصا زمانی که در طرف صحبت شما یک آقا است، هر چه تن صدای شما هنگام دفاع از محصول و شنیدن اعتراض پایین تر باشد، بیشتر می توانید متقاعد کننده تر از نظر یک مرد باشید.

بیشتر اوقات برای آقایان چه در زندگی کاری و چه در زندگی شخصی، چیزی که اهمیت دارد، تن صدا است تا اینکه شما چه می گویید و از چه عبارت هایی استفاده می کنید! قدیمی ها این حالت را با پنبه سر بریدن نام گذاری کرده اند!

لحن صدای شما اعتراضی نباشد

وقتی که از محصول، برخورد و یا کیفیت کاری شما ایراد گرفته می شود و انتقاد صورت می گیرد، بهترین کار این است که مقابله به مثل نکنید و کاملا منطقی با لحنی آرام و سر شار از حقیقت، از محصول و تمامیت خود دفاع کنید.

بازاریابی

اگر ایراد از شما است بپذیرید

حمایت اشتباه از محصول گاهی می تواند کلیه وجهه شرکت شما را مخدوش کند. اگر حرف مشتری درست است و محصول شما ایراد دارد یا پشتیبانی تان با مشکل روبرو است این موضوع را کاملا بپذیرید و به مشتری بگویید که حق با شما است و ادامه صحبت را پیش ببرید.

درک کنید

گاهی مشتری در پی اعتراضات تلفنی خود فقط می خواهد درک شود، پس شما هم لطفا درک کنید. تا جایی که می توانید واقع نگر باشید و اگر از دستتان کاری ساخته است انجام دهید و محصولات جایگزینی انتخاب کنید و به او پیشنهاد دهید تا مشکلش را حل کند.

تا می توانید از ایجاد پارازیت ها دوری کنید و سعی کنید در نهایت آرامش در تماس های تلفنی، با فرد خدا حافظی کنید..

این موضوع را مطرح کردم تا به شما بگویم که همیشه آن طور که باید تماس های تلفنی پیش نمی رود. گاهی واقعا محکوم هم می شوید و چه بسا که ادله های مشتری بر اساس تبلیغات منفی رقبا باشد و صحت نداشته باشد. در چنین شرایطی باید درکمال احترام، از محصول خود دفاع کنید و اگر عیبی دارد بپذیرید و سعی کنید تماس تان با حل مشکلات مشتری مفید به اتمام برسد، حتی اگر راه حل محصول شرکت دیگری باشد.

مطمئن باشید اگر رقبا بد گویی کنند تا وجه شما خراب شود، این آرامش، متانت و صبر و خیرخواهی شما می تواند وجهه مخدوش شرکت تان را در نظر مشتری تصحیح کند..

نظرتان در این باره چیست؟ دیدگاه ها و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.