داستان موفقیت فروشگاه اینترنتی ما، کمی دور از انتظار است اما خب اتفاق افتاد. همه می‌دانند که ورزش یوگا، از جزایر بالی شروع شده و به سراسر دنیا منتشر شده است. درست در همان زمانی که خیلی ها چیزی از یوگا نمی‌دانستند، مردم آمریکا به آن خیلی علاقمند شده بودند اما ادوات و ابزار آلات آن‌ را در دسترس نداشتند. ما نیز در بالی در حال توسعه این ورزش بودیم و لوازم و مایحتاج آن را در اختیار علاقمندان قرار می‌دادیم.

من که خودم به عنوان یک مربی یوگا در کنار علاقمندان بودم شنیده بودم که اهالی امریکای شمالی تمایل دارند این ابزار آلات را در اختیار داشته باشند. ما سعی کردیم محصولاتمان را به دستان مردم آمریکای شمالی برسانیم و با این هدف شروع کردیم و وقتی به قله هدف رسیدیم، توانستیم سود بسیار زیادی کسب کنیم.

در ابتدا هیچ فروشگاه اینترنتی نداشتیم بلکه از وبگاه‌های مختلف برای فروش محصولات استفاده می‌کردیم. انبار و محل تولید محصولاتمان هم در کانادا بود و از آن جا به سایر کشور ها محصولات را ارسال می‌کردیم.

 فروشگاه اینترنتی لوازم یوگا tiny devotions

یادتان هست اولین فروش‌تان از کجا بود؟ به طور کلی از چه منابعی فروش بیشتری دارید؟

اولین بار یادم می‌آید که کارمان را از فیس بوک شروع کردیم چون هم رایگان بود و هم شمار زیادی از مردم در آن حضور داشتند. در طول مدتی که با فیس بوک بودیم فروش‌هایمان از این سو بود اما بعد از گذشت مدت‌ها، که سایت خود را راه اندازی کردیم و پا به اینستاگرام نهادیم، توانستیم به طور خاص‌تر تبلیغ کنیم و فروش داشته باشیم.

نا گفته نماند تولید محتوا هایی که در سایت و در بخش وبلاگ صورت می‌گرفت کمک زیادی به ما می‌کرد که خودمان را بیشتر به دیگران بشناسانیم و فروش بیشتری داشتیم. سئو سایت نیز کمک شایانی به ما کرد تا مشتری هدف خود را پیدا کنیم.

 فروشگاه اینترنتی لوازم یوگا tiny devotions

از پس زمینه کاری تان بگویید. از چه اپلیکیشن‌ها و ابزارهایی استفاده می‌کردید؟

ما از اپلیکیشن‌هایی برای تشویق مشتری به خرید استفاده می‌کردیم که نظیر کوپن های تخفیفی و غیره را تولید می‌کرد از طرفی امور ثبت سفارش و حمل نقل را همه و همه با اپلیکیشن‌ها مدیریت می کردیم.

پیشنهادات شما برای فروشندگان تازه کار چیست؟

اول اینکه میزان تشنگی بازار به محصولات خود را تست کنند ببینند آیا محصولاتی که دارید مورد نیاز افراد  هست یا نه. اصلا در اینترنت فروش دارند یا نه.

 فروشگاه اینترنتی لوازم یوگا tiny devotions

در ثانی وقتی می‌خواهید کاری را شروع کنید تیم سازی کنید و به آن‌ها فوت کار را یاد بدهید. شاید لازم باشد افرادی را حتی به صورت پاره وقت استخدام کنید تا همه چیز طبق روال خودش پیش برود. در نهایت توصیه اکید دارم که به مشتریانتان خدمات عالی و با کیفیت دهید. قرار نیست آن ها یکبار مشتری شما باشند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.