در مورد زمان انتشار محتوا، افسانه ها و واقعیت های مختلفی وجود دارد که در بین اهالی سئو دست به دست می چرخد. برای نمونه به این سوالات دقت کنید:

برای ایندکس سریع مطالب سایتم باید چکار کنم؟ نشر منظم محتوا کمکی می کند؟

یا سوال بعدی:

چرا باید در مدت زمان معین مطالب را روی سایت منتشر کرد؟

این سوال را بخوانید:

چطوری سرعت ایندکس مطالب را بالا ببرم؟ می خواهم به محض انتشار مطلب در گوگل نمایان شود. چکار کنم؟

سئو

سوالاتی نظیر سوالات بالا به وفور پرسیده می شود. اما باید بدانید که هر کدام از این سوالات یک پاسخ واحد دارند که من سعی می کنم آن را در اختیارتان بگذارم.

اولین چیزی که در مورد انتشار محتوا در سایت و سرعت ایندکس به ذهنم می آید، زمان بندی های مشخص و منظم برای انتشار پست هاست. .

برای وب سایت خود برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید برای ساعات خاصی مطالب تان را در آن منتشر کنید. من در بای مارکتینگ دقیقا همین کار را انجام می دهم. برای هر روز به خودم قول داده ام که ۵ مطلب را روی سایت بگذارم. حتی گاهی انرژی کافی برای نوشتن مطالب را ندارم اما چون این یک تصمیم ارزشمند است حتما آن را انجام می دهم. چون وقتی مدتی به طور منظم مطالبی منتشر شد، گوگل نسبت به این زمان بندی حساسیت از نوع مثبت پیدا می کند و این باعث می شود که سر ساعت به سایت سر بزند و مطالب را ایندکس کند. به مرور زمان وقتی این کار را ادامه دادید، مشاهده خواهید کرد که سریع مطالب تان روی گوگل نشر پیدا می کند.

ایندکس

در واقع زمانی که شما روی سایت خودتان به طور منظم محتوا منتشر می کنید، به گوگل پینگ فرستاده می شود. گوگل وظیفه دارد هر روز مطالب سایت ها را چک کند، حالا اگر شما زمان بندی دقیق به آن نشان دهید، مطمئنا سریع تر در آن تایم ها به سراغ سایت شما می آید و ایندکس دقیقا به موقع صورت می گیرد.

اینکه بخواهید بلافاصله به محض نشر محتوا گوگل آن را ایندکس کند در واقع باید خیلی خیلی خیلی، روی سایت خود منظم کار کنید اما باز هم شاید یک تاخیر ۱ ساعته وجود داشته باشد. اما نظم در کار شما توسط گوگل کاملا قابل درک است و گوگل به این موضوع احترام می گذارد. اخیرا یکی از دوستان طی مشاوره از من پرسید:

چرا باید زمان بندی ام شب ها نیز انجام شود؟ مگر گوگل شب و روز را درک می کند؟

راستش را بخواهید باید بگویم بله! وقتی که شما تایم های مشخص در شبانه روز داشته باشید، گوگل درک می کند که مدیر این سایت شبانه روزی در حال کار کردن روی این سایت است و برای آن ارزش قائل می شود و در نتیجه به سایت مورد نظر اعتماد می کند. به همین خاطر است که من در وب سایت بای مارکتینگ هم اینک در این فاز کاری دو مطلب را ساعت های ۱ شب و ۵ صبح منتشر می کنم!

بنابراین همین حالا دفتر برنامه ریزی خود را بردارید و یک برنامه دقیق و اصولی برای سایت خود ایجاد کنید تا بدین صورت بتوانید طبق زمان بندی مشخص مطالب را روی سایت خود نشر دهید.

نظرتان در این باره چیست؟ تجربه ای برای منظم انجام دادن کار ها دارید؟ این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.