شاید برایتان جالب باشد اما حتی روش قطع کردن و گذاشتن گوشی، در تماس تلفنی کسب و کارها نقش جالبی در موفقیت دارد.

من در این باره چند توضیح کوتاه دارم که می تواند به شما خیلی کمک کند

احترام را تا لحظه آخر با خود داشته باشید

یک تماس تلفنی باید کاملا حاوی احترام باشد و مشتری آن را بفهمد. یکی از این روش ها این است که با یک خداحافظی گرم، کمی صبر کنید تا مشتری اول گوشی را بگذارد و بعد شما گوشی را قطع کنید. شاید تا کنون این کار را نکرده باشید، اما از امروز به این موضوع فکر کنید.

از واژه های امیدوارانه استفاده کنید!

من همیشه مخاطبینی که در انتهای تلفن، امید به دیدار بعدی دارند را دوست دارم. همیشه قبل از اینکه بگویید خدانگهدار، بگویید به امید دیدار!

این جمله یک عبارت امیدوارانه به آینده است که حاوی احترام است و معمولا قبل از خدانگهدار یا جایگزین آن است.

بازاریابی تلفنی

از مشتری سوال کنید

قبل از اینکه تماس خاتمه پیدا کند از او بخواهید که اگر سوالی دارد با شما در میان بگذارد. گاهی مشتری ها از ترس ایجاد مزاحمت برای شما، و حتی نگرانی از پس زدن توسط شما، این سوال های خود را مطرح نمی کند. مخصوصا وقتی که مشتری نه گفته است، این موضوع بیشتر نمایان می شود. پس از او سوال کنید و منتظر باشید تا سوالش را بپرسد.

شما امکان تماس با من دارید

وقتی که مشتری قصد دارد خداحافظی کند، از او بخواهید که در مورد صحبت های امروز فکر کند و در صورتی که سوالی دارد در زمان ساعت x الی y و یا با ایمیل به طور ۲۴ ساعته سوالات خود را با شما در میان بگذارد.

تعریف و تمجید واقعی فراموش نشود

گاهی قبل از اینکه گوشی را قطع کنید از فضای کاری بیرون امده و از مشتری تعریف کنید. واقعا چه نقاط قوتی در شخصیت، کار و پیشه و روش آن ها وجود دارد. چه خوب است که در این مورد یکی دو جمله صحبت کنید و بعد بگویید که از او چه اموخته اید و این صحبت برای تان ارزشمند بوده است. در حقیقت یادداشت برداری در حین صحبت با مشتری با تلفن برای چنین اوقاتی اهمیت بیشتری پیدا می کند.

وقتی از مشتری تعریف می کنید، رابطه های بعدی سهل تر شده و اعتماد سازی بهتر صورت می گیرد. البته دقت کنید در فرهنگ ایرانی و اسلامی ارزشمند ما، برخی تعریف و تمجید ها، به تناسب نوع جنس زن و مرد در روابط، دارای محدودیت است که در این باره باید با هوشیاری کامل و در نظر گرفتن شخصیت افراد، اقدام کنید.

زمان تماس بعدی!

اگر زمان تماس بعدی را انتخاب نکرده اید در این باره صحبت کنید و در انتهای صحبت یک بار دیگر زمان را یاد اوری کنید.

یک تماس تلفنی وقتی پر بار می شود که دو انسان، با رعایت حق و حقوق هم دیگر، و با خیرخواهی تام، برای رفع مشکل و ایجاد احساس خوب در زندگی افراد، به اتمام می رسد. به نظر شما یک تماس تلفنی چه موقع موفقیت آمیز پایان می یابد؟

تجربیات خود را با من در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.