چیزی که امروز می خواهم در مورد آن صحبت کنم چیزی است که متاسفانه در بسیاری از دفتار مشتری ها امروزه دیده می شود. سناریوی زیر گویای بسیاری از دیده ها و شنیده های من است!

وقتی مشتری شما را به دفتر خود دعوت می کند در پاره ای موارد به دنبال سود جویی نیست اما اغلب شرایطی ایجاد می کنند که شما تحت شرایط ایجاد شده توسط انان، با وجود عدم راحتی، نتوانید چنان که باید به همه جوانب قرار داد دقت داشته باشید و بیشتر معامله را به نفع خود تمام کنند.

تکنیک های بستن معامله

خب در چنین شرایطی باید ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید و تا می توانید به آرامش خود کمک کنید اما چند محدودیت و استثنا وجود دارد که باید در مورد ادامه صحبت خود با مشتری در دفتر کارش بدانید. .

ملاقات های بعد از ظهر را کنسل کنید

در ملاقات های بعد از ظهر شما چنان که باید نمی توانید معامله ای برد برد داشته باشید. این ها به شرایط روانشناسی نیز بر می گردند. البته هدف این است که شما بتوانید او را به یک رستوران خوب برای یک ناهار قابل دعوت کنید تا بتوانید شرایط را در دست بگیرید. در چنین شرایطی می توانید فرد را برای ناهار فردا دعوت کنید.

قرار ملاقات را به وقت دیگری بیندازید

عموما اگر بتوانید ملاقات های تان را به صبح که انرژی بیشتری برای هر دو طرف است تعیین کنید می توانید خیلی موفق تر به کار خود بپردازید. گاهی با شناختی که از پیش از مشتری دارید می توانید قرار ملاقات خود را به جایی ببرید که او احساس لذت در آن دارد و از بودن در آن جا احساس آرامش می کند.

تکنیک های بستن معامله

اتاق کنفرانس بهتر از اتاق مدیریت شرکت است

عموما اتاق های کنفرانس به گونه ای طراحی می شوند که از نظر روانشناسی، فشار روانی کمتری دارند. دیده اید اغلب از نورهای آبی در آن مکان ها استفاده شده است؟ پس شما می توانید از میزبان که مشتری است بخواهید که به اتاق کنفرانس بروید و از آن جا بقیه جلسه را مدیریت کنید اما دقت کنید، هیچ کدام در عصر صورت نگیرد.

یکی از مزیت های تغییر موقعیت و مکان است که دو طرف وقت بهتری برای وارسی موضوع دارند و عموما در این جابجایی ها، میزان تنش های دو طرف مخصوصا خریدار کاسته می شود و مکالمه صمیمانه تری رخ خواهد داد. .

در این باره دیدگاه شما چیست؟ آیا به این موضوع از این زاویه نیز تا کنون نگاه کرده اید؟ آن چه لازم است در این باره بدانیم و از تجربیات شما ناشی می شود را در بخش نظرات بنویسید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.