زمانی که ما یک دکمه CTA برای صفحه لندینگ پیج خود ایجاد می کنیم در واقع می خواهیم نهایت تلاش خود را به انجام برسانیم تا بتوانیم توجه مشتریان بالقوه را به سیستم کسب و کار و پیشنهادات مان جلب کنیم. دکمه های CTA دارای المان هایی هستند، که می توانند در بسیاری ازمواقع، با تقویت این المان ها، نتیجه و تاثیرشان را بیشتر و بیشتر کنیم. در مقاله ای که پیش از این منتشر کردیم به بیان چگونگی استفاده از رنگ متضاد در CTA های موفق پرداخیتیم. برای مطالعه این مقاله ۱۱ مثاله، روی لینک زیر کلیک کنید:

بیشتر بخوانید: ۱۱ نمونه کاربرد حرفه ای CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

اما در این بخش که در واقع قسمت دوم است، قصد داریم به معرفی ۵ مورد دیگر بپردازیم که به شما کمک می کند، CTA های موفق تری بسازید:

گاهی اوقات بازاریاب تصمیم دارد، با نوعی طراحی و ایجاد برخی جزییات، فشار بیشتری به مشتری بالقوه وارد کند تا او نیز نسبت به درخواست عکس العمل نشان دهد و از خواسته بازاریاب پیروی کند. این نکته خیلی مهم است که باید انگیزه ای مثبت ایجاد کنید تا فرد حداقل یکی دو مرحله با میل خود، همگام با درخواست شما، پیش آید. .

نمونه ای از پیشنهادات انگیزشی، مثل این است که بخواهید فردی را وادار به وارد کردن اطلاعات تماسی خود کنید، برای چنین وقتی به طور عادی خیلی کم پیش می آید که بتوانید فرد را مجاب کنید که ایمیل و اطلاعاتش را وارد کند اما اگر یک چاشنی انگیزیشی هم به آن اضافه کنید، قطعا موفق تر خواهید بود. مثلا به آن ها بگویید که با وارد کردن ایمیل شان نزد شما هدیه ای خواهند داشت یا اینکه از مشاوره رایگان برخوردار خواهند شد.

در پیشنهاد انگیزشی که ارائه می کنید باید تاکید واضحی بر رایگان بودن و ارزشمند بودن پیشنهاد خود کنید.

در زیر ۵ نمونه از روش های ایجاد انگیزه توسط CTA هایی می پردازیم که موفق بودن خود را با جذب حداکثری ریکشن ها، ثابت کرده اند.

مدل شماره ۱۲: این جا نمونه ای از یک سایت آموزش کد نویسی است. در این سایت قرار است کد نویسی به طور رایگان آموزش داده شود. برای اینکه کاربر این پیشنهاد را باور کند، قطعه ای کد در صفحه لندینگ قرار داده اند که کاربران باور کنند که دسترسی هایشان همه رایگان خواهد بود.

CTA موفق

مدل شماره ۱۳: تخفیف دادن نوعی دیگر از المان های انگیزشی است. مثلا در این مثال به کاربران پیشنهاد داده می شود که در سرویس مورد نظر ثبت نام کنند. به ثبت نام کنندگان کوپن های ۵۰۰ دلاری داده می شود تا خرید کنند. جالب این است که با نوع طراحی کوپن سعی شده حس نوستالژیکی در کاربران ایجاد کنند و آنان را نسبت به آن با حس مثبت ایجاد شده راغب تر کنند.

CTA

مدل شماره ۱۴: زمانی که حس می کنید در صفحه معمولی تان ریکشن ها کم است می توانید با یک پیشنهاد پیش انگیزشی یا پیش CTA به افراد کمک کنید که کمی انرژی مضاعف بگیرند. مثلا در این مثال به افراد گفته می شود که این کار وقتشان را خیلی زیاد نمی گیرد! فقط ۶۰ ثانیه! البته در بیان این تایم ها نباید به کذب وابسته شد.

دعوت به عمل

مدل شماره ۱۵: استفاده از تاثیرات اجتماعی و فعالیت های سوشال مدیا بر روی پیشنهاد می تواند نقش سازنده ای داشته باشد. در این مثال می توانید مشاهده کنید که چگونه از میزان اشتراک گذاری ها و ریکشن های اجتماعی استفاده شده تا کاربر نسبت به محصول مورد نظر راغب تر شود.

CTA

مدل شماره ۱۶: 

روش دیگری از استفاده از تاثیرات اجتماعی را در زیر می بینید. برای اینکه افراد عضو خبرنامه شوند، از شمار افراد ثبت نامی در خبرنامه، مثالی اورده شده است. مثلا کاربری که این صفحه را می بینید، متوجه می شود که شمار زیادی از افراد در این خبرنامه عضو هستند پس آن را ارزشمند تلقی می کند و به این گروه می پیوندد. البته باز هم تاکید دارم که نباید در بیان این آمار غیر واقعی و تصنعی عمل کرد.

CALL TO ACTION

برای ایجاد انگیزش شما چه نمونه های دیگری می شناسید که می تواند ارزشمند باشد؟ دیدگاه خود را با بای مارکتینگ در میان بگذارید و این مطلب را در صورتی که حس خوبی در شما ایجاد کرد روی شبکه های اجتماعی نشر دهید. همچنین می توانید در خبرنامه نیز عضو شوید و مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.