خود واژه ربات ما را به این فکر وا می‌دارد که آیا ربات‌هایی که برای سهولت در گرفتن اطلاعات به کار می‌آیند، اطلاعات و داده‌های ما را نمی دزدند؟ شایعه‌ای که مدتی تمام کاربران را در استفاده از این ربات‌ها مردد کرده است. شایعه به حدی بوده است که به کاربران تذکر داده‌اند اگر در گروه ربات وجود دارد آن را اخراج کرده یا اینکه اکانت خود را از گروه خارج کنند. اما این سوال پیش می‌آید که این شایعه تا چه حدی صحت دارد. برای رسیدن به جواب ابتدا ساختار ربات‌های تلگرام را بررسی می‌کنیم.

اگربخواهیم به طور ساده به ساختار ربات‌ها بپردازیم باید بگوییم که ربات‌ها حساب کاربری هستند که از طریق نرم افزار‌های ساخته شده توسط کاربران متخصص به صورت خودکار عمل می‌کنند و به انجام کار خاص تعریف شده می‌پردازند. تلگرام بستر خاص برای متخصصان در نظر گرفته است که به آن پلت فرم BotApl می‌گویند از این بستر ربات‌ها با پروتکل امن HTTPS در ارتباط هستند. در واقع هر اطلاعاتی که ربات‌ها جمع آوری می‌کنند به پروتکل امن HTTPS منتقل و درآنجا بررسی می‌شوند در واقع  HTTPS کد‌های رمز گذاری شده‌ای هستند که ربات‌ها را به سرور واسط متصل  می‌کند.

تلگرام ربات جاسوسی

ربات‌ها اجازه‌ی دسترسی به همه ی پیام‌ها را ندارند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فقط پیام‌هایی را که با / شروع شده اند یا نام با کاراکتر @ آمده باشد و یا پیام هایی که در جواب پیام‌های ربات Replay  شده‌اند را می‌خواند اگر این‌ها هم نبود به دلیل حافطه کمی که دراختیار این ربات‌ها قرار گرفته امکان دسترسی به همه پیام‌ها راندارند و پیام‌هایی که قدیمی هستند بعد از پردازش توسط پروتکل امن از سرور اصلی حذف می‌شوند پس به این نتیجه می‌رسیم که ربات‌ها توانایی جاسوسی وسرقت اطلاعات را ندارند.

به گزارش بای مارکتینگ، در بیانیه‌ای طراحان روسی سازنده تلگرام اعلام کرده‌اند این برنامه به هیچ وجه قابل هک نیست و یکی از امن‌ترین نرم افزارهای پیام رسان محسوب می‌شود به همین خاطر برای هکر‌ها یک جایزه ۳۰۰ هزار دلاری تعیین کرده است .اما همواره باید این را درنظر گرفت که هرچیز ناممکن روزی امکان پذیر خواهد شد پس اطلاعات شخصی و بانکی خود را برای کسی ارسال نکنید و فایل‌های دریافتی مشکوک را رد کنید و به فایلی اجازه دانلود را ندهید. درتلگرام گزینه‌ای به نام Secure- Chat  وجود دارد که با فعال سازی این گزینه می‌توان امنیت را افزایش داد یکی از موارد حذف پیام‌ها پس از زمان مشخص در دستگاه طرفین  و یا عدم امکان forward پست ارسالی برای دستگاه طرف مقابل است.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.