قصد داریم که در وب سایتمان به موضوع مهمی به نام مهندسی مجدد فروش بپردازیم. موضوع به بررسی این مطلب می پردازد که چگونه مدیران اجرایی می‌توانند با بهتر ساختن فرایند از طریق آن واحدهای اقتصادی ارزش ها را با مشتریان مبادله می‌کنند به درآمد و بهره وری نائل آیند.

مشاهده دنیای پرهیاهو و جنجالی در فروش و بازاریابی هستیم نگرش از برون به درون برنامه ریزی مشتری محور در بازاریابی مطرح شده است.

فصل اول برنامه ریزی مجدد دارای عملکرد مختلف بود در انسان مقالات به کشف دنیای جدید سفارش و خرید خواهیم رفت و دوم ابزارهای لازم برای تجدید برنامه ریزی و مدیریت جهت برقراری روابط پایا و سود آور با مشتریان را تهیه خواهیم کرد.

مشکلات فروش و بازاریابی

خریداران در فروش دست بالا را دارند و دانش آن ها نسبت به چند سال پیش بهبود زیادی حاصل کرده است. سیستم های اطلاعاتی آنها خیلی بیشتر از گزارش های ماهانه مورد استفاده فروشندگان اطلاعات در اختیار آنان قرار می دهد.  معیارهای ارزشیابی خریدار طوری اصلاح گردیده و هماهنگی آنها با مشتریان داخلی به گونه ای آنچنان مطلوب توسعه پیدا کرده است که خریداران به منظور برآورد کمی عملکرد عرضه کننده از روش های آماری چند بازی استفاده می کنند.

مهندسی مجدد فروش

روزهایی که فروشنده بیشتر از خریدار می دانست، مربوط به گذشته است.

خریداران قوانین و اصول بازی را تغییر داده اند آنها در حال کاهش منابع تدارک مواد خود هستند و در حال ایجاد ترتیبات تکمیلی آن بعد از عهده مشارکت های جهانی برآمده و موادی را برای عرضه کنندگان شان تهیه می کنند آن روزها به سر رسیده است. فروشنده می توانست برنامه و طرح شرکت را برای سال بعد تعیین و تشریح نماید و در هم آن روز سودای ایجاد تعهد برای سال آتی را در سر بپروراند.

امروز خریداران از جایگاه بالایی در نزد مدیران شرکت ارضا کننده برخوردارند و در کار موفقیت کسب و تجارت آن نقش عمده ای را ایفا می کنند زمانی که یک چنین بخش بزرگی از هزینه های شرکت را کنترل می کنند.

آنها این توانایی را در داخل شرکت دارند اصول و مقرراتی را وضع نمایند و کنندگان را به رعایت آنها وا دارند.

گذشت آن زمان که قواعد و رویه های خرید و با تامین استفاده شده مستقیم از مشتریان داخلی خریدار نقض می‌کردند..

از سوی دیگر خریداران دنیای بازاریاب ها را زیرو رو کردند و خواستار رویکرد نوین در بازاریابی هستند.  آنها به تبلیغات خود مشغولند ولی عرضه کننده است که باید این آگهی پراکنی را بدهد.  خریداران خواستار بازارقیمت آگهی خود هستند از معاملات مساعد گاه و بیگاه خوردن نمی باشند.آنها به میل خود هر کانال توزیعی را که مایل باشند برای خود برمی‌گزینند.  واهم طریق از برنامه‌های بازاریابی با شرایط منحصر به فرد آنها سازگار شود و درخواست می‌کنند کالاهای خاص فقط برای آنها ساخته شود.  گذشت آن زمان که مشتری به سراغ شرکت می‌آمد ها باید شرکت به سراغ مشتری برود.

در حقیقت در این مقاله به این موضوع پرداختیم که بتوانید وجهه دنیای مشتری و فروشندگان در گذشته و کنون را بررسی کنید و با حقایقی که پیش رو دارید، به سراغ نتایج بهتر بروید. موضوع مهندسی مجدد فروش، با رویکرد این که در حقیقت مشتری چیست و چه روشی را اتخاذ می کند گره می خورد پس لازم است که ابتدا بدانیم که دنیای تجارت تغییر کرده و در حال بهبود به نفع مشتری هاست.

 منبع این نوشته، از کتاب مهندسی مجدد فروش، به سر پرستی آقای محمد ابراهیم گوهریان از نشر امیر کبیر می باشد. اجازه نشر این کتاب، از طرف نویسنده محترم، انحصارا برای بای مارکتینگ می باشد، بنابراین درصورت استفاده از مطلب، لینک فعال بای مارکتینگ ( فالو ) به همراه ذکر منبع فراموش نشود.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.