شبکه‌های اجتماعی دائما در حال تغییر و تحول می‌باشد و واضح است که هیچ گاه نمی توان با یک تبلیغ ساده و یا حتی فکر شده و کامل سالها بازاریابی شبکه‌ای انجام داد بلکه نوع و نحوه تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی باید همانند خود آنها دائما در حال تغییر و بروز رسانی باشد لذا برای انجام یک بازاریابی هوشمندانه و پرمحتوا باید به نکاتی ضروری توجه نمود که ذیلا به آنها اشاره می‌کنیم.

در تمامی مطالب خود حتما از تصاویری با کیفیت و مرتبط با محتوا و موضوع مطلب استفاده نمایید زیرا این امر سبب جلب نظر افراد و در نتیجه مطالعه محتوای شما می‌گردد.فیلم‌هایی که در شبکه اجتماعی خود مانند فیسبوک قرار می‌دهید را حتما در همان سایت آپلود نمایید نه اینکه فقط آن را لینک کنید!

 بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 سعی کنید از انواع مختلف محتوا (تصویر، ویدئو،پرسشنامه و…)در مطالب خود بهره بگیرید تا بتوانید نظر تمامی مخاطبان خود را جلب نمایید.

از تمامی ابزار‌های موجود برای بررسی و نشر محتوای خود استفاده نمایید به طور مثال استفاده از ابزار Hootsuite یا Sprout Socialتوصیه می‌گردد.

همواره محتوای مطالب خود را بررسی نمده و آمار‌ها و تعاملات پیرامون آن را در نظر داشته باشید و به کمک آنها اقدام به انتشار متحوای مطلوب نمایید.

بدون توجه به زیرساختهایی که محتوایتان را در آن انتشار می‌دهید کاری کنید که با دادن آگاهی کافی به مخاطبان آنها به محتوای شما ترغیب گردند.

سعی کنید تمام مطالب و موضوعات مطرح شده را با صداقت و صراحت برای مخاطب عنوان کنید. صداقت گفتارتان عامل اصلی برای جلو افتادن از رقباست.

انتخاب درست عکس پروفایلتان یک نکته کلیدی است چون این عکس درواقع معرف شخصیت، برند و محصول شماست.عکستان باید واضح، با کیفیت و رسمی باشد.

زمان ثابتی را برای ارتباط مستقیم با مخاطبان و طرفداران خود کنار بگذارید.

توجه به رتبه بندی محتوای مطالبتان در گوگل بسیار مهم است برای بهبود این رتبه می‌توانید از ابزارهای مختلفی چون سایت پینترست استفاده نمایید.

تنها به تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اکتفا نکنید و آگاه باشید که این نوع تبلیغات تنها برای ایجاد بستری برای تبلیغات واقعی شما به حساب می‌آید.

 بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 به کمک ابزارPost Planner تصاویر خود تکثیر شونده که قابلیت انتشار ویروسی دارند را بیابید و از آنها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که همیشه فقط انتشار محتوا کافی نخواهد بود و خدمت پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات و نظرات از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

همواره سعی کنید محتوای مطالبتان به گونه‌ای باشد که کاربر را ترغیب به تکثیر و باز نشر آن نماید مثلا به همراه داشتن عکس و یا بهینه سازی مطلب از نظر محتوایی بسیار موثر هستند.

شبکه اجتماعی لینکدین محل بسیار مناسب برای تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات صنعتی است پس سعی کنید همواره اطلاعات خود را در این شبکه اجتماعی به روز و در سطح بالای کیفی نگاه دارید.

در بازه‌های زمانی مختلف مطالب خود را با همان مضامین اما نگارشی جدید ارسال نمایید تا بتوانید سطوح مختلفی از افراد را تحت تاثیر قرار دهید.

سعی کنید با انتشار مطالب اختصاصی و نه کپی شده برای خود ایجاد اعتبار نمایید این امر سبب می‌گردد بزودی در حوزه فعالیت خود به عنوان یک متخصص معرفی گردید.

یک بازه زمانی معیین برای خودتان تعیین کنید و در آن سررسید محتوای مطالب خود را به صورت دقیق بررسی نموده تا کاستی‌ها و نواقص موجود در کار را بیابید.

 بازاریابی در شبکه های اجتماعی

یکی از ابزار‌های بسیار موثر و کارآمد برای شما بانک اطلاعاتی ایمیلتان می‌باشد پس سعی کنید با ترفندهای مختلف ایمیل مخاطبانتان را به بانک اطلاعاتی خود بیافزایید.

شما باید بدانید که مخاطب هدفتان کیست و و به ویژگی‌های ان آگاه باشید تا محتوای مطالب تولید شده تان متناسب با مخاطب هدفتان تهیه و انتشار یابد و بازدهی و تاثیر بیشتری را داشته باشد.

در شبکه‌های اجتماعی‌ای مثل تویتتر می‌توانید روابطی ایجاد نمایید که برای دستیابی به هدف شما کمک کند.

برای انتشار مطالبتان باید از همه چیز در کنار هم استفاده کنید مثلا شیوایی و سادگی متن در کنار روانشناسی رنگ‌ها و آنها را در تمامی شبکه‌های اجتماعی و منطبق بر هم انتشار دهید.

اگر می‌خواهید مخاطبتان جذب شما شود چیزی را به او بگویید که او دوست دارد از شما بشنود.

شبکه‌های اجتماعی را به درستی بررسی کنید و ببینید از هر کدام چگونه می‌توانید برای دستیابی به فروش بیشترتان بهره ببرید.

اگر می‌خواهید مخاطبینی به غیر از مخاطبان فعلی خود بیبید حتما قوانین هشتگ گذاری در متن را رعایت نمایید.

شما باید بدانید دیگران در مورد شما و مطالبتان چه می‌گویند و نظراتشان چیست برای این مهم می‌توانید از ابزاری مانند Social Mention بهره بگیرید و تمام مکالمات مرتبط با خودتان را کاملا رصد کنید.

اگر می‌خواهید فروش بیشتری داشته باشید باید اعتماد مشتری را جلب کنید برای اینکار می‌توانید با آنها روابط نزدیکتری برقرار نمایید و یا گاهی از عکس‌های شخصی خود منتشر کنید.

در شبکه‌های اجتماعی پیش می‌آید که در مورد شما صحبت‌هایی مطرح می‌شود توجه داشته باشید که پاسخگویی به این مطالب و صحبت‌ها اهمیت دارد.

پس مدتی فعالیت شبکه‌های اجتماعی که کمترین بازخورد و نتیجه را دارند حذف کنید و تمرکزتان رو روی سایر شبکه‌ها متمرکز کنید این کار گرچه باعث کمتر شدن فعالیت شما در سایر ساختار‌ها می‌گردد اما باعث می‌گردد روی شبکه‌های پر بازده تان تمرکز نمایید.

انتشار به موقع و مناسب مطالب سبب می‌شود تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید برای تشخیص این امر می‌توانید از ابزارFollowerwonk کمک بگیرید.

نویسنده: خسروی

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.