سلام به شما دوستان عزیزم که در سئو مارکت همیشه همراه ما هستید. امرور آخرین روز از اولین هفته‌ای است که از شهریورماه گذشته است. با خودم به این فکر می‌کردم که اگر ما بخواهیم گاهی اوقات روال‌های همیشگی مان را دنبال کنیم هیچ وقت به منتهای هدفمان نخواهیم رسید.

اگر هدف ما توسعه کسب و کارمان باشد باید اینگونه فکر کنیم که آیا با تلاش‌های کنونی مان، ۵ سال آینده به اهدافمان خواهیم رسید یا خیر؟ کجا کار واقعا همیشه می‌لنگد؟

 رشد بیزینس های کوچک

مشکل ما این است که همیشه میخواهیم آن سنگ بزرگ را پرتاب کنیم که البته همان سنگ بزرگ نشانه‌ی نزدن است! به خوبی به شما فهماندم که کارهای سخت هرگز نمی‌تواند بدون زیر بنا و اساس ما را به جایی برساند.

برای تلاش‌های بازاریابی اینترنتی‌مان، بیاییم کمی دست به قلم بشویم و در مورد مسائل ریز و درشتی که پیش رو داریم کمی فکر کنیم و افکارمان را بنویسیم.

در صنعتی که شما فعال هستید، توسط چه شاخه هایی از اینترنت می‌توانید کسب و کارتان را توسعه بدهید؟

هر کار مهم و یا هر کار ساده‌ای دارای شاخه‌ها و پله‌های مختلفی است.

برای بازاریابی و توسعه کسب و کار نیز کمتر از این نیست. باید همیشه دسته بندی‌ها را به درستی مشخص کنیم و بعد اقدامک‌ها را دنبال کنیم تا مسیر طولانی را با حوصله و بدون خستگی دنبال کنیم.

پله های موفقیت در کسب و کار

در پروسه بازاریابی با سه مقوله روبرو هستیم

  1. اول اقدامک‌های ساده
  2. اقدام‌های متوسط
  3. گام‌های بزرگ نفس گیر

در شرایط کنونی کسب و کار آنلاین در ایران زمین، گاهی با اقدامک‌های ساده هم می‌توانید به نتایج مثال زدنی برسید. گاهی همین اقدامک‌ها برای بیزینس‌های کوچک، فرصتی است تا در مقابل رقبا با قدرت بایستند. شما نیز به این موضوع فکر کنید.

small business step action

برای شروع اقدامک‌های لازم برای توسعه کسب و کارتان را پیدا کنید. این اقدامک شاید ایمیل زدن به یک مشتری باشد. شاید نوشتن یک پست وبلاگی در وب سایتتان باشد. این اقدامک‌ها عموما حول سایت و وبلاگ و بازاریابی از طریق ابزارهای ضروری مثل سایت و وبلاگ و ایمیل می‌چرخد.

در عین حال بد نیست که نیم نگاهی هم به اقدام‌های متوسط داشته باشید و برایش در طولانی مدت در فاز‌های مختلف برنامه ریزی داشته باشید.

توسعه کسب و کار

برای شروع به این سوال پاسخ دهید:

  1. چکار کنم که از شرایط کنونی ارتقا پیدا کنم ؟
  2. برای پاسخ به این سوال با خود فکر کنید که، توانایی هایتان چقدر است؟
  3. دارایی‌های مادی و معنوی شامل دانش و تجربه و ابزارهای تان در چه حد است؟
  4. تا کنون در کجای کارتان کم گذاشته اید؟ چگونه می‌توانید کمبود‌ها را جبران کنید؟
  5. اگر خوب و اصولی کار کرده بودید جایگاه کنونی تان کجا بود؟

کاهلی‌ها و اهمال کاری‌های قبلی تان چه بوده‌اند و این‌ها را در زمینه بازاریابی تان کاملا مورد هدف قرار دهید و با برنامه ریزی اصولی و هدفمند، جبران کنید

باور کنید که گاهی اگر مسیر تان را تغییر ندهید فقط انرژی و زمان را از دست خواهید داد. گاهی لازم است کمی بایستید، استراحت کنید و از دور چشم انداز‌ها را ببینید و بعد اقدام‌های درست و جسورانه تان را برنامه ریزی کنید.

تغییر استراتژی بازاریابی

مطمئن باشید اگر ۱۰ روز تا ۱ ماه روال جدید را دنبال کنید لذت و شوقی مثال زدنی برایتان پدیدار خواهد شد که اولین نتایج آن در توسعه کسب و کارتان مشهود خواهد بود.

اوقاتتان خوش و خرم

با هدیه‌ی یک صلوات به مقام حضرت مهدی (عج) کمی از بار غم هایش بکاهیم که با کریمان کار ها دشوار نیست..

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.