یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک وب سایت در سئو، ایجاد نقشه سایت و معرفی آن است. در واقع وبمستر یا گوگل کنسول بیش از هر چیز روی نقشه سایت حساسیت دارد. اینکه شما چقدر قدرت جذب ورودی داشته باشید همه به نقشه سایتتان ربط دارد. البته یک ابزار جدید در سال های اخیر در منوی سایت ها نیز یافت می‌شود که به نام نقشه سایت معروف است. این نقشه در واقع ساختار سایت شما را به کاربران نشان می‌دهند تا کاربران بتوانند در کمترین زمان ممکن، بفهمند سایت شما چه چیزی در چنته دارد. اما سایت مپی که امروز مد نظر ماست در واقع به گوگل می‌فهماند که ساختار سایت به چه صورت است تا گوگل، سایت را درک کند و کراول های خود را از طریق آن به سمت سایت بفرستد و کارهایی از این دست انجام دهد.

ایجاد نقشه سایت

در صورتی که حجم سایت مپ شما به بیش از ۱۰ مگابایت می رسد و یا اینکه، سایت شما بیش از ۵ هزار صفحه است، بهتر است که از چند نقشه سایت استفاده کنید.

برخی ابزارهای آنلاین برای شما سایت مپ می‌سازند. این ابزارها در زیر معرفی شده اند:

اگر از سیستم مدیریت محتوای خاصی استفاده می‌کنید می‌توانید مطابق با پلتفرم خود، افزونه هایی نصب کنید تا برایتان نقشه سایت را به طور اتوماتیک و اصولی ایجاد کنند. برای سیستم های مختلف می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

بدین طریق می‌توانید فایل نقشه سایت یا سایت مپ خود را ایجاد کنید. سایت مپ شما در چنین حالتی یک فایل خروجی است که باید آن را در گوگل کنسول یا همان وبمستر قدیمی‌تر ها، معرفی کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.