سبک فروشنده ۲۰۱۷ جدیدترین متدهای فروش را در بر می گیرد که قصد دارم طی این سال روی آن ها کار کنم البته این به معنی این نیست که در سال های بعد نباید به این مطلب ها بهای اجرایی داد! این قبیل مطالب برای تمامی سال های تجارت شما به خوبی صدق می کند.

اما یک نکته بسیار مهم در مورد اولین جلسه مذاکره با مشتری وجود دارد که می خواهم خیلی بولد شده به آن بپدازم!

این خیلی ساده لوحانه است که بخواهید همان جلسه اول ارتباط با مشتری، مشتری را پای قرار داد بکشانید! 

حتی اگر شما ادله کافی برای این داشته باشید که محصولات شما بهترین نوع محصولات در میان رقبا است، باز هم این مشتری است که باید با توجه به افکار درونی اش، فیدبک ها و نوع معرفی و حتی رفتار شما در این باره تصمیم بگیرد و محصول را خریداری کند.

اما شما می توانید از این مذاکره با دست پر بیرون بیایید.

اولین چیزی که در صحبت به مشتری باید به آن توجه داشته باشید، شناخت مشتری و ایجاد الگوی نیاز است.

لُب کلام اینکه، این مشتری ممکن است پای قرار داد بیاید یا نیاید! اما اگر شما به درستی الگویی از نیازهای او ایجاد کنید می توانید شمار مشتری های تان را روز به روز بیشتر کنید و سریع تر آن ها را به خرید و امضای دلنشین قرار داد، راغب کنید..

به هر حال مشتری ممکن است به هر دلیلی وضعیت درستی برای تصمیم گیری و خرید نداشته باشد اما این شما هستید که باید از فرصت به دست آمده استفاده کنید.

مدیریت مشتری

برای اینکه از فرصت حضور مشتری احتمالی بیشترین استفاده را ببرید، به راهکارهای بای مارکتینگ توجه  کنید.

اول از همه اینکه باید در کمترین زمانی که مشتری در کنار شماست، جمیع نیازهایش را تشخیص بدهید و در الگوی خود از آن استفاده کنید. مقاله زیر به شما کمک می کند در این وادی بتوانید بیشترین شناخت را از مشتری پیدا کنید:

۵ ضلعی نیاز مشتری و اهمیت آن افزایش فروش و وفادار سازی

در مرحله دوم باید جنبه مشاوره و آموزش را در ارتباط با مشتری به کار بگیرید! این تکنیک ها وقتی از شما نمی گیرد اما مکالمه تان را موثر تر به پایان می رساند.

تفاوت ” فروش مشاوره ای” با ” فروش آموزشی ” از برایان تریسی

اما این نکته ها به خوبی می تواند به شما کمک کند که حتی اگر مشتری به سمت خرید شما روی نیاورد، باز هم توانسته باشید سودی از وی برده باشید که البته این سود هیچ ضرری به مشتری نخواهد زد.

اما برای اینکه، بتوانید فردی که در مذاکره است را به کار با خود راغب کنید مقالات زیر را مورد بررسی قرار دهید:

چگونه گوش دهیم که مشتری اعتماد کند؟

مطلب بالا به شما کمک می کند که مشکل ۱۰۰ درصد خریداران در وضعیت اولین دیدار تا حدود زیادی حل شود. اما مقاله زیر اصولی جهانی است که باید برای تمام پروسه فروش تان به آن توجه داشته باشید:

الگویِ ۴ مرحله ایِ جهانیِ موفقیت در فروش

توصیه اکید بای مارکتینگ این است که این ترفند ها را جدی بگیرید تا وضعیت کسب وکارتان را بر اساس دانش و تجربه با یک شوک مثبت مواجه کنید.

در این باره هر سوالی که دارید در زیر متن بنویسید تا به آن ها پاسخ دهم. همچنین می توانید ضمن عضویت در خبرنامه این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.