یکی از دغدغه هایی که بسیاری از کسب و کار های آنلاین دارند این است که چه در ابتدای راه باشند و چه در اواسط مسیر تجارت آنلاین خود در حال ادامه مسیر باشند، گاهی به دوگانگی هایی دچار می شوند و می خواهند بهترین راه را برای بازاریابی خود انتخاب کنند. سوالی که به کرات از سئو مارکت می شود این است که، برای افزایش فروش، سئو ارجحیت دارد یا فعالیت در شبکه هایی اجتماعی؟ توجه ویژه داشته باشید که سئو، به عنوان یک زیر بخش مهم در بازاریابی به شمار می آید. سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در واقع، به عنوان بازاریابی در موتورهای جستجو به حساب می‌آید، اما هدف و منظور ما از نوشتن این مقاله این است که به شما بگوییم، در عرصه بازاریابی اینترنتی، کسب و کار شما از طریق سئو سریع‌تر به نتیجه می‌رسد یا از طریق شبکه‌های اجتماعی.

در این مقاله با سر تیترهای زیر با بای مارکتینگ همراه باشید:

  1. مقدمه

  2. مزایای استفاده از سئو برای بازاریابی

  3. نقاط ضعف سئو برای جستجو گرها

  4. سودمندی‌های شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابان

  5. نقاط ضعف شبکه‌های احتماعی برای بازاریابان

  6. بالاخره کدامیک؟ آیا هر دو نمی‌توانند باهم باشند ؟ و یا اینکه یکی کار دیگری را هم بکند؟

سئو یا شبکه اجتماعی

مقدمه

ما بازایابان می‌دانیم که اهمیت بازدید کننده چقدر زیاد است . اگر به قیف بازاریابی که بین تمام مارکتر‌ها رسمیت دارد توجه کنیم متوجه خواهیم شد که بازدیدکنندگان و شمار آنها، چنان اهمیت دارد که سایر فعالیت‌های بازاریابی بر این اساس و محور می‌چرخند، همچنین در قیف مشهور بازاریابی نیز، این بازدیدکنندگان هستند که در قیف و ابتدای آن خود نمایی می‌کنند. بنابراین بیشترین سعی را می‌کنیم تا بازدیدکنندگانمان را به بیشترین حد برسانیم . خب در این مورد آیا سئو اهمیت دارد یا شبکه‌های اجتماعی؟

برای افرادی که زمان و هزینه محدودی دارند شبکه اجتماعی و سئو به مرز رقابت می‌رسد در واقع در این شرایط می‌خواهند با یکی از این دو بستر به رشد حداکثری خود با توجه به منابعشان برسند.چیزی که می‌خواهیم در اینجا بگوییم این است که برای برخی چیزهاا یکی از دو سئو و شبکه‌های اجتماعی مفید واقع می‌شود و نیازی به هر دو ندارد .

بنابراین باید بسنجید که کدام یک را پیش رو قرار داده و برای رشد خود کدام را کنار بگذارید. به قیف فعالیت‌های خود دقت کنید. کدام یک بیشترین اثر را بر روی کار شما دارد . کدامیک اولین مرحله قیف را بهبود می‌بخشد؟ به عبارت دیگر، اگر از قیف بازاریابی به معنای رسمی استفاده نمی‌کنید، توجه کنید ببینید که آیا مشتریان شما از شبکه‌های اجتماعی به چه میزان هستند و درصد افرادی که با جستجوی موتورهای جستجو شما را می‌یابند چند نفرند. از این جا می توانید به راحتی کانال موثر را پیدا کنید.

مزایای استفاده از سئو برای بازاریابی

ایجاد محتوا برای بازسازی دوباره هدف شما

ایجاد محتوای ثابت ذاتا برای سئو خوب است .اگر وجود کلمات کلیدی در کسب و کار شما اهمیت دارد، سئو سایت می‌تواند سهم بزرگی در موفقیت شما داشته باشد .

بنابراین اگر می خواهید سئو را انتخاب کنید باید محتوای خوب ایجاد کنید . البته در کنار این کار، ایمیل مارکتینگ خود را انجام بدهید و فرصت‌ها را بسنجید .فرصت‌ها را دریابید و پرورش دهید و حتی به رسانه‌های اجتماعی هم رو بیاورید

دستاورد‌های بلند مدتی که از بین نمی‌روند

سئو چیزی است که سود دائمی برای شما می‌آورد. به عنوان مثال شما یک متن را می‌نویسد و برنامه سئوی آن را در طول دو سه ساعت تنظیم می‌کنید اما این تلاش چند ساعته موجب تداوم شما در موتور جستجو  و از طرفی ایجاد ترافیک بلند مدت برای شما می‌شود .

تا کنون مشاهده شده است که، برخی وب سایت‌ها تنها یکی دو ساعت زمان برای نوشتن مطلبی صرف کرده‌اند اما سال‌هاست که از طریق همان متن و مطلب، از طریق موتورهای جستجو، مشتری وارد سایتشان می‌شود و فروش‌های بالایی دارند.

افزایش ترافیک در عبارات بلند و دنباله دار

سرمایه گذاری در جستجو بدین معنیست که تفاوت بین جستو در کلمات کلیدی مثل ” بازاریابی ” و جملات بلندی نظیر ” مشاوره بازاریابی سئو مارکت ” را بدانید . در نمونه اول شما فقط یک موضوع مد نظر دارید و آن هم بازاریابی است اما در حالت دوم سه زمینه مختلف را مد نظر قرار خواهید داد. یکی بازاریابی، دوم، مشاوره و در نهایت برند سئو مارکت! وجود کلمات بلند به دلیل اینکه از ترکیبی منحصر به فرد برخوردارند همیشه ترافیک بهتری برای شما فراهم م‌ کنند اما  کلمات عام مورد استفاده بسیاری از همکاران شما هستند بنابراین شانس شما کمتر می‌شود

لینک‌های ورودی شما و شهرت شما

بخشی از برنامه‌های شما برای سئو لینک‌های ورودی است البته نه به هر طریقی بلکه به صورتی که از نظر کوگل کاملا قانونی باشد . خب برای این کار بهتر است که به عنوان نویسنده یک سایت خود را مهمان کنید و از پستی که برای آن‌ها به طور رایگان مینویسید بهرمند شوید.

این کاریست که باید برای تقویت سایت خود انجام دهید در واقع ایجاد پست مهمان یکی از دستاوردهایی است که می‌توانید به وسیله آن خودتان را نشان دهید و مهم‌تر از همه، خودتان را برای گوگل عزیز کنید. مطلب زیر به شما در تفهیم بیشتر پست مهمان یاری خواهد رساند.

سئو یا شبکه اجتماعی

سئو به کسب و کار محلی زاویه می‌دهد

اگر کسب و کار شما به محل وابسته است یا به اصطلاح بچه‌های فناوری و وب  brick and mortar است یعنی بخشی به صورت وب و بخشی به صورت فیزیکی دنبال می‌شود می‌توانید به وسیله بازایابی موبایلی به کار خود نیرو بخشید و آن را بهینه کنید. بهینه سازی موبایلی به شما کمک‌های شایانی در امر فروش می‌کند .جستجو گران موبایل عموما در فضای فیزیکی به دنبال اطلاعات شما هستند .خریداران اصولا در فضای محلی به دنبال ارزان‌ترین و نزدیک‌ترین سرویس‌ها هستند و در چنین صورتی به شما اطمینان می‌کنند.

سئو باعث می‌شود که موتورهای جستجو با شما راحت‌تر برخورد کنند

الگوریتم‌های گوگل هر روز در حال هوشمند‌تر شدن است .از اولین زمانی که الگوریتم پاندا ارائه شد تا کنون به طور مداوم در حال بر روز رسانی است  و با استفاده از هوش غالب این الگوریتم به سایت هایی که محتوای جذاب  و سازنده برای کاربران درست می‌کنندد پاداش می‌دهد و این پاداش‌ها روز به روز بیشتر می شود چرا که الگوریتم‌های گوگل هوشمند‌تر می‌شوند .این نیاز به این ندارد که بداند چه سایتی برای جه کسی است و چه محتوایی تولید کرده است .بلکه با توجه به اینکه سئو تا چه میزان رعایت شده و از تکنیک‌های سئو به چه میزان استفاده شده است به شما امتیاز داده می‌شود.درواقع می‌توان گفت یکی از رمز و رازهای بازاریابی این است که محتوای خوب تولید کنید و امتیاز بگیرید.

این مطلب به زودی بروز می شود.. 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.