گاهی اوقات اگر به مقوله فروش تنها و تنها با دید سئو فرندلی بودن سایت، مورد بررسی قرار بگیرد می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. گاهی اوقات مشکل فروشگاه‌های اینترنتی به دلیل مشکل در بازاریابی نیست و این موضوع به طور تمام و کمال به سئو بر می‌گردد که البته این موضوع خود نوعی بازاریابی محدود به موتور جستجو است.

امروز بای مارکتینگ به موضوعی خواهد پرداخت که می‌تواند برای تمام فروشگاه‌های اینترنتی راهگشا باشد.

حل موانع سئو و دستیابی به فروش 200 درصدی

موضوع سایت: فروشگاه آنلاین برای نوشیدنی

پیش زمینه: در آغاز، سایت تنها از طریق PPC کسب ترافیک می‌کرد و رتبه اش در کلمات کلیدی گوگل برای این صنعت ۰ بود.

هدف: هدف این وب سایت این بود که برای ۴۰۰ محصول به ۱۰ رکورد اول گوگل دست پیدا کنند تا از افزایش هزینه‌ها بابت تبلیغات کلیکی بی‌نیاز شوند.

چالش: صفحات ایندکس نشده و مشکلات فنی دیگر

موضوع و چالش این وب سایت، موضوع بسیاری از سایت‌های فروشگاهی و تجاری ایرانی است که در واقع از ترس زمان زیادی که برای سئو باید صرف کنند، همچنان در مسیر تبلیغات کلیکی گوگلی و غیر گوگلی باقی می‌مانند. با بررسی‌هایی که برای وب سایت مورد نظر صورت گرفت، نقاط کلیدی متفاوتی یافت شد که کمک می‌کند شما نیز با توجه به آن موانع سایت و یا پروژه‌های خود را بیشتر بشناسید. این موانع به شرح زیر بودند:

    صفحه‌ی ۴۰۴ به درستی تعریف نشده بود

    تعداد زیادی لینک داخلی از کار افتاده وجود داشت

    وبسایت از محتوی تکراری زیادی رنج می‌برد.

    حدود ۸۰% از صفحات وبسایت به دلایل نا معلومی از ایندکس شدن محروم شده بودند.

    بسیاری از مطالبی که با بخش READ MORE خوانندگان را به مطالعه بیشتر هدایت می‌کرد ایندکس نشده بودند.

    بیشتر صفحات محصولات تعداد زیادی تگ rel=”canonical”   داشتند که به صفحات مختلف هدایت می‌شدند.

    البته چون این وب سایت از نظر محتوا بسیار ضعیف بود به احتمال زیاد مورد عنایت توجه خاص الگوریتم پاندای گوگل نیز قرار گرفته بود. به هر حال همه چیز باید از اول بررسی و بهینه می‌شد.

حل موانع سئو و دستیابی به فروش 200 درصدی

راه حل: بهینه سازی سایت با کلمات کلیدی هدف و سئو فرندلی کردن بخش فروشگاه آن

بررسی این سایت چند روزی به طول انجامید. تیم فنی حرفه‌ای ایجاد شد تا مسائل را مورد بررسی بیشتر قرار دهند. اولین کارهایی که روی این سایت انجام شد این بود که لینک‌های خراب و شکسته را درست کردند. برای اینکه بهتر از حالت معمولی صفحات ۴۰۴ این سایت را تشخیص دهند و چالش‌ها را مورد بررسی قرار دهند، یک صفحه ۴۰۴ ساختگی درست کردند. در وبمسترتولز متوجه شدند که robots.txt برای سایت با مشکل مواجه شده است بنابراین با بررسی این مساله و بارگذاری مجدد آن، مشکل robots.txt را هم حل کردند. این کار به بهبود ایندکس خیلی کمک می‌کرد.

از طرفی تمام تگ‌های rel=”canonical” را حذف کردند. از طرفی برخی محتوای تکراری که روی سایت بود، با قرار دادن تگ  rel=”canonical” بهینه سازی کردند.

احتمال اینکه پاندای گوگل به سایت پارازیت فرستاده باشد زیاد بود بنابراین این تیم تصمیم گرفتند تا از نوشیدنی‌ها و محصولات ثانویه خود تصاویری تهیه کنند  و روی صفحه اول سایت قرار بدهند. برای تازه نگهداشتن محتوا نیز با ایجاد تخفیف‌هایی با مدت زمان محدود به این هدف نزدیک شدند.

حل موانع سئو و دستیابی به فروش 200 درصدی

آنالیز‌های درون سایتی و حسابرسی صفحه، به صفحات اصلی وبسات کمک کرد تا در یک هفته فهرست بندی و ایندکس شوند و رتبه و ترافیک آن به سرعت رشد کنند. در طول ۳ ماه، سایت به ۳.۱۴۷ مکان در تمام کلمات کلیدی گوگل راه یافت و ۹ تا از ۱۰ رقبایش را در بیشتر کلمات کلیدی کنار بزند. جالب این است که این موجب شد فروش این سایت تا ۲۰۰ درصد رشد کند و این مجموعه را از هزینه‌های اضافی برای تبلیغات کلیکی بی نیاز کند.

شما نیز می توانید با یک سرمایه گذاری زمانی برای مدت حداقل ۳ ماه، کسب و کار خود را در معرض افزایش فروش و بازدید قرار دهید. از این تکنیک ها در وب سایت خود استفاده کنید چرا که موفقیت در پشت همین راه های ساده پنهان است.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.