تازه دارم متوجه می‌شوم که چرا جنسیت گوگل را همیشه به جنسیت خانم‌ها نسبت می‌دهند. شناخت خانم‌ها خیلی سخت است اما به نظر من، شناخت گوگل هم سخت تر از این حرف هاست. مبحث الگوریتم‌ها، مجازات‌ها و عملکردهای گوگل همیشه وبمسترها را به شک و شبهه می‌اندازد در عین حال قصد داریم در این مقاله قصد به بررسی عواملی موثر در جهت بهبود رنک یک سایت بپردازیم و روش‌هایی را آموزش دهیم که تا رنکینگ سایت روندی رو به بالا داشته باشد.

یکی از الگوریتم‌های رایج گوگل در بحث سئو،  الگوریتم پنگوئن است، اما با وجود رایج بودن این الگوریتم مهم حتی اکثر سئو کاران حرفه ای نیز قادر نیستند تا تعریف کاملی از این مفهوم و نحوه عملکرد آن ارائه نمایند و اگر از ۱۰ استاد سئو درباره آن سوال شود قطعا ۹ نفر آنها در جواب خواهند گفت: “بررسی anchor text بیش از حد بهینه ‌شده”. و این جواب کاملا غلط است.

به این عکس دقت کنید.

 seo-ranking-anchor-text

در این تصویر کلمات کلیدی تفکیک شده در سایت cabbagesoup-diet.com که توسط الگوریتم پنگوئن تایید شده است مشاهده می‌شود.

رتبه یک کلمات کلیدی این سایت در حال حاضر “cabbage soup diet” می‌باشد. بنا به بررسی انجام شده ۶۵% از anchor text آنها شامل تغییرات کوچکی از کلمه فوق و ۳۰% از anchor text   نیز کاملا بر آن است.

لابد می‌پرسید چنین چیزی چطور ممکن است؟! مگر الگوریتم پنگوئن درباره anchor text ها نیست؟؟؟

جواب کاملا منفی است.

الگوریتم پنگوئن در مورد افزایش اعتماد به سایت‌هاست و این اعتماد قطعا مهمترین عامل برای افزایش رنکینگ . بهبود نگاه گوگل به سایت شما می‌باشد.

درواقع می‌توان بیان کرد که نظر اولیه سئو کاران در مورد الگوریتم پنگوئن و اثر anchor text ها در آن به دلیل پستی از سایت MicroSiteMasters.com بود که کاربران را مجبور به پذیرش این موضوع نمود که anchor text تمام الگوریتم پنگوئن گوگل است.

seo-ranking-anchor-text

اما بعد از بررسی سایت‌های مورد تایید و مورد غضب قرار گرفته توسط الگوریتم پنگوئن به سادگی می‌توان دریافت که علت مجازات شدن سایت‌ها استفاده از anchor text های پولی و یا به عبارت دیگر بیش از حد بهینه شده است.

بیشتر سئو کاران باتوجه به همان چیزهای گفته شده بر این باورند که الگوریتم پنگوئن تنها بر anchor text و تغییرات آن مبتنی است اما من یک نقل قول از همان مقاله برایتان  می‌آورم که قطعا دیگر سئو کاران به آن توجهی نکرده و به سادگی از آن گذشته اند.

“دارا بودن بیش از ۶۰% از anchor text ی که کلمه‌ی کلیدی پولی باشد، ضمانتی برای این نیست که سایت شما تحت تأثیر مجازات‌ها قرار بگیرد “

حتما می‌پرسید کلمه کلیدی پولی به چه معناست! وقتی شما به شخصی پول می‌دهید که برایتان در یک زمینه کلمه کلیدی ایجاد نماید آن فرد محتواهای بسیاری را بر مبنای آن کلمه کلیدی تولید می‌کند و آنجاست که پنگوئن متوجه می‌شود قطعا کاسه ای زیر نیم کاسه است و آنجاست که فاجعه رقم میخورد.

حتما الان حسابی گیج شده‌اید و می‌گوید آخر پنگوئن به کلمه کلیدی ربط دارد یا نه؟؟ برای متوجه شدن جواب سوالتان کافی است این جمله را با دقت مطالعه کنید.

“تنها وجه تمایز بین سایت‌های مجازات شده توسط الگوریتم پنگوئن و سایت‌های تایید شده توسط آن است یک کلمه است. فقط اعتماد

و این تنها چیزی است که به شما کمک خواهد کرد تا سایتتان در مقابل آپدیت‌های مداوم گوگل در امنیت قرار گرفته و بعلاوه رنکینگ بهتری را کسب نماید. “

تنها نکته ای که قصد دارم در انتها به آن اشاره نمایم تاثیر سئوی منفی بر روی سایت است.

توجه نمایید که کسب اعتماد گوگل حتی در مورد سئوی منفی نیز کارساز خواهد بود زیرا گوگل هرگز سایت‌های مورد اعتمادش را جریمه نمی‌کند و اگر بر علیه شما از سئوی منفی استفاده شود در صورتی که گوگل به سایت شما اعتماد کرده باشد هرگز آن را زیر سوال نخواهد برد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.