مواردی که در این مقاله می‌خواهیم مورد بررسی قرار دهیم از بین هزاران مورد از آیتم‌هایی که در سئو تاثیر گذار است انتخاب گردیده و از اهمیت بسیار بالایی در انتخاب سایت‌ها توسط گوگل برخوردار است.

در سالهای اخیر عوامل موثر در سئو سایت‌ها به سرعت در حال تغییر و تحول است. از این رو کارشناسان حوزه سئو هر روز پیشنهادات و روش‌های جدیدی برای افزایش سئو سایت و سود حاصل از سرمایه گذاری شما در زمینه تولید محتوا در سال ۲۰۱۶ ارائه می‌دهند در بکارگیری آن برای سال های بعد اذعان دارند. دقت کنید که این آموزش و این لیست نیاز شما برای سال ۲۰۱۶ به تنهایی نیست بلکه زیر ساختار سئو برای سال‌های آتی نیز به شمار می‌آید.

سئو

با وجود تمامی این تغییرات بازاریابانی که اهمیت و میزان تاثیر گذاری مطالب را فهمیده‌اند در حال بهبود مطالب و سرمایه گذاری بر روی این بخش هستند و در کنار آن می‌باید زمانی را برای دانستن و آموختن روش‌ها و راهکارهای مناسب و جدید سئو بگذارند.کارشناسان می‌گویند حالا دیگر باید استراتژی‌های جدید سئو را بر اساس حوزه تحلیل و تجربه نهادینه نمود و استفاده از سیاست‌هایی مثل انتقال ترافیک به وسیله  headlineهای آماده تمام شده است. ما در موارد متعددی به بیان نکته‌ها و ترفند‌های سئو در سال‌های مختلف پرداخته‌ایم اما در حال حاضر در سال ۲۰۱۶ به سر می‌بریم و به نظر می‌رسد خط مشی‌هایی که برای فعالیت‌های سئو، و فعالیت‌های تجاری تحت وب در این سال و سال گذشته لحاظ شده است می‌تواند به عنوان یک زیرساخت برای سال‌های بعدی به شمار آید. بنابراین باید ۲۰۱۶ را جدی گرفت.

کمپانی Moz  ( این شرکت که در سیاتل ساکن است مشاوره‌های تخصصی در زمینه سئو ارائه می‌دهد ) در آگوست ۲۰۱۵ مهمترین فاکتورها برای سئو در سال آینده را اعلام نمود که در آن به مواردی چون توجه به تولید یک رابط کاربری مناسب برای کاربران موبایلی که رنک سایت را تا ۸۸% بالا می‌برد، میزان داده استفاده شده مانند زمان دانلود تا حدود ۶۷% و همچنین طراحی مناسب و قابلیت مطالعه تا حدود ۶۷% اشاره شده است. این کمپانی همچنین فاکنورهای منفی زیادی را هم در رابطه با عوامل کاهش دهنده میزان سئو اعلام نمود که از آن درست می‌توان به لینک‌های اجاره‌ای  تا ۵۵% کاهش ( یعنی خرید بک لینک ) و anchor text  ها تا ۴۹% کاهش ( استفاده از متن‌های لینک شده به صورت غیر اصولی و اسپم وار ) اشاره نمود.

سئو

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان پیش بینی نمود که در سال آینده رنکینگ بسیاری از سایت‌های ایرانی به خصوص سایت‌هایی که تبلیغات زیادی را در خود گنجانده‌اند پایین‌تر خواهد آمد. در این بخش می‌خواهیم به ۶ نکته اساسی که توسط کارشناسان سئو جهانی برای افزایش سئو برای سرمایه گذاران تبلیغی ارائه شده است بپردازیم:

به هدف توجه ویژه کنید

یکی از آیتم‌هایی که در گذشته بسیار مورد توجه سئو کاران بود دقت در انتخاب درست کلمات کلیدی بود ولی کارشناسان می‌گویند دیگر توجه کامل به این امر اهمیت چندانی ندارد زیرا در حال حاضر دیگر توجه موتورهای جستجو برای رنک دهی فقط به تعداد کلیک بیشتر نیست بلکه در کنار آن به این امر توجه می‌کنند که آیا فرد جستجوگر پس از هدایت شدن به سایت شما مطلب مورد نظر خود را یافته است یا خیر؟ پس علاوه بر کلمات کلیدی و جذب کلیک باید به تولید محتوا نیز توجه نمود تا توجه جستجو گر را نیز به خود جلب نمایید و این یعنی رفتار کاربر بعد از کلیک بیشتر از کلیک وی اهمیت دارد.

کلمات کلیدی همه چیز نیستند

گوگل حالا توجه بیشتری به معنا و مفهوم نسبت گذشته دارد و این به این معناست که اگر شما قصد دارید به طور مثال کلمه رستوران خوب را معرفی و بشناسانید علاوه بر اینکه آن را کلمه کلیدی نمودید باید حتما چند بار در متن از آن استفاده نموده و همچنین از تجربه صرف یک غذای لذت بخش در آن رستوران بنویسید یعنی با مفاهیم، آن کلمه را توضیح دهید.

سئو

با باهوش‌تر شدن موتور‌های جستجو نکته بعدی است، چرا که  آنها بدنبال کلماتی هستند که شما انتظار دارید در مقاله موجود باشد. در ۷۵% جستجو‌های گوگل ۳ تا ۵ عبارت استفاده شده است زیرا کاربران متوجه شده‌اند که وقتی تعداد کلمات عنوان شده کمتر باشد نتایجی به مراتب دقیق‌تر و بهتر دریافت خواهند نمود. توجه کنید که این نکته بسیار با اهمیت می‌باشد.

تمرکز بر روی تجربه کاربر

گوگل هر سال ۵۰۰ تغییر در الگوریتم  خود اعمال می‌نماید و این تغییرات در جهتی اطمینان سازی می‌شود که وقتی کاربر یک موضوع را جستجو می‌نماید در همان صفحات اول به نتیجه دلخواه خود برسد و این به این معناست که شما نباید فقط موتورهای جستجو را برای کلیک بیشتر گول بزنید بلکه باید با تولید محتوای مناسب و کاربردی کاربر را  جذب نموده و چیزی بنویسید که کاربر می‌خواهد. یکی از مواردی که خیلی اهمیت دارد این است که شما در مطالبتان از متن، عکس، ویدئو و غیره طوری در کنار هم استفاده نمایید که کاربراتان علاقه دارند و این درست‌ترین و اصولی‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید

نکته بعدی این است که سعی کنید همواره مطلب را خودتان تولید نمایید و اگر در جایی مجبور به استفاده از کپی شدید  بهتر است حداقل در هر خط یک کلمه را تغییر داده و همچنین به آن مطلب در ادامه شاخ و برگ داده و از خودتان بخش‌هایی را بیفزایید با این کار شما آن مطلب را کاملا شخصی سازی نموده اید.

اندازه و حجم محتوا مهم است

تولید محتوای بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه به شما کمک می‌کند تا ترافیک بالاتری دریافت نمایید و این کار سبب می‌شود تا نزد موتورهای جستجو محبوب‌تر شوید زیرا طبق تحقیقات انجام شده مطالب طولانی‌تر بیشتر به وسیله مردم در صفحات اجتماعی لینک شده و به اشتراک گذاشته می‌شود . در این رابطه می‌توانید مقاله زیر را بخوانید و از ترفندهایش برای تولید محتوا استفاده کنید.

راه های اصولی برای تولید محتوا از وب سایت های رقیب

بهینه سازی برای موبایل

توجه نمایید که محتوای تولید شده توسط شما در موبایل و گوشی‌های هوشمند نیز قابل استفاده باشد زیرا در حال حاضر اکثر کاربران به وسیله گوشی‌های هوشمند خود از اینترنت استفاده می‌نماید و توجه به جلب رضایت آنها اهمیت بسیاری دارد همچنین توجه کنید که مطلبی که ارسال  می‌نمایید توسط گوگل و موتور‌های آن نیز قابل فهم باشد. شما می توانید از طریق ابزار گوگل آنالیتیک به راحتی پی ببرید که چند درصد از کاربران و ویزیتورهای سایتتان، از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی است که می‌توانید با خیال راحت روی ارتقای سایت خود سرمایه گذاری کنید و به موبایل فرندلی بودنش بیشتر فکر کنید.

استفاده از تصاویر واحد

توجه نماید که یکی از گام‌های بزرگ برای این کار توجه به عکس‌های مورد استفاده می‌باشد یعنی اینکه سعی کنید عکسی منحصر بفرد برای مقالاتتان داشته باشید البته استفاده از عکس‌های قدیمی اشکالی ندارد اما عکس منحصر به فرد کار شمارا چندین برابر بزرگ‌تر می‌کند. برای مثال، یکی از وب سایت‌هایی که از خدمات مشاوره و سئو سئومارکت بهره مند است و به خوبی در دنیای وب در حال توسعه تجارت الکترونیک خود است وب سایت الکترو مارکت است که یک ویژگی شاخص از کارهای او، این است که برای هر پست از مطالب آموزشی سایتش، از یک عکس مشخص با سبک طراحی واحد استفاده می‌کند.

به کوشش فهمیه خسروی

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.