این مطلب قراره ساعت ۱ شب منتشر بشه، و من حالا تصمیم گرفتم که یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که از من میشه رو به زبان خیلی ساده براتون توضیح بدهم. مککرا از ما سوال میشه که :

روی سئو کار کنیم یا بازاریابی؟

یا به عبارتی سئو کنیم یا پلن مارکتینگ داشته باشیم؟

کدام یک ماناتر و سود بیشتری خواهد داشت؟

راستش را بخواهید تفهیم این موضوع همیشه برایم کمی سخت بوده تا اینکه ناچار شدم این مطلب رو ایجاد کنم شاید با چند بار مطالعه مخاطبین عزیزم که دیدگاه متفاوتی دارند، رو قانع کنه!

اولین چیزی که می خواهم بگم اینه که:

ابتدا و انتهای سئو برای فروشگاه های اینترنتی است! یعنی خواه نا خواه هر فروشگاه اینترنتی باید یک پلن سئو داشته باشه. سئو از بازاریابی جدا نیست. اصلا همین حالا مطلب زیر رو یه نگاه بهش بیندازید:

فروشگاه های اینترنتی باید برای SEM برنامه ریزی کنند یا SEO؟

توی این مطلب در واقع ما اشاره کردیم که سئو زیر مجموعه ای از بازاریابی در موتورهای جستجو است. اما بازهم توصیه می کنم برای دریافت نکته های اضافی حتما لینک بالا رو  بخونید.

اما بازاریابی پروسه ای هست که شما باید طی اون، از روش ها و ابزارهای مختلف استفاده کنید تا بتونید محصولاتتون رو بهتر در اختیار مشتری قرار بدهید و افزایش فروش داشته باشید.

بازاریابی محتوا

توی یکی از کتاب هایی که می خوندم، خیلی قشنگ بازاریابی رو تعریف کرده بود. به این صورت که:

بازاریابی یعنی راضی نگه داشتن مشتری! 

واقعا میشه برای همین جمعه ساعت ها حرف زد.

اما بیایید یک دیدگاه دیگر را از این به بعد به پروسه کسب وکار خود باز کنید. زمانی که قصد دارید در اینترنت فروش بالا داشته باشید اولین چیزی که باید همیشه جلو چشمتان باشد گوگل است!

گوگل این روزها شدیدا روی سئو بر اساس محتوا تاکید دارد. .

محتوا ابزاری است که می تواند هم از نظر رتبه دهی و هم از نظر جذب مشتری برای شما واقعا کار کند. از این رو بای مارکتینگ به صورت تجربه شده تاکید زیادی بر این دارد که باید روی مارکتینگ و سئو با هم کار شود که تنها عنصر مشترک این دو وادی، محتوا است.

البته محتوا نیاز به استراتژی دارد و نمی توان گفت جمع اوری مطالب از سایت های مشابه یا رقیب می تواند به شما کمک کند که موفق شوید. در این باره می توانید از تجربیات همکاران من در بای مارکتینگ استفاده کنید و پلنی برای فروشگاه خود بسازید که به شما کمک می کند که هم رتبه خوبی پیدا کنید و هم فروش بیشتری داشته باشید.

شما هم برای سایت خود به دنبال استراتژی محتوا هستید؟ کلیک کنید

در حقیقت سئومارکتینگ، یکی از ماناترین روش ها با کمترین هزینه هایی است که به شما کمک می کند، به اهداف سایت خود دست یابید.

در این باره و آن چه که بای مارکتینگ می گوید آیا نظر خاصی دارید؟ تجربیات خود را در مورد بازاریابی محتوا با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.