از زمانی که به این باور رسیده ایم که تصاویر گویای هزاران کلمه هستند، بیشتر تلاش داریم از محتوای تصاویری استفاده کنیم. ما وظیفه داریم، به درک سریع و حداکثری کاربران کمک کنیم. این برای ما که مدیر سایت هستیم و مدیریت محتوا را بر عهده داریم، بیشتر اهمیت دارد.

با این رویکرد روز به روز بر توسعه و تنوع فایل های تصویری افزوده شده تا جایی که امروز با مبحثی به نام اینفو گرافیک روبرو هستیم. اینفوگرافیک ها در واقع تصاویری هستند که قصد دارند تا آن جا که می توانند اطلاعات را خلاصه و مفید کنند و در اختیار کاربران قرار دهند.

ابتدای امر اینفو گرافیک یک تصویر ساده حاوی اطلاعات بود اما حالا اینفو گرافیک ها به روش های مختلفی طراحی می شوند.

در اینفوگرافیک، سایز تصاویر، محدوده خاصی ندارد از این رو علاوه بر دنیای اینترنت، از این گونه تصاویر در دنیای واقعی نظیر شرکت ها و ادارات و از همه مهم تر نمایشگاه ها به وفور استفاده می شود..

از سویی ترکیب اینفوگرافیک با مدیا موجب شده تنوع ساختاری این دسته از محتوا بیش از پیش باشد و مورد استقبال کاربران قرار گیرد.

سئو اینفوگرافیک

حالا اینفوگرافیک ها در کنار موسیقی، و رنگ بندی ها ارائه می شوند. حتی بارها دیده شده که اینفوگرافیک های متحرک، از استقبال بیشتری نیز برخوردار شده اند.

با این حساب باید بتوانیم از این قبیل محتوا در وب سایت خود بیشتر استفاده کنیم.

اما نکته ای که این جا ذهن سئو کاران را غلغلک می دهد این است که:
چکار کنیم که اینفو گرافیک ها برای گوگل قابل فهم باشند تا بتوانیم از طریق آن ها ارتقای رتبه پیدا کنیم!

اولین پاسخ ما این است که:

به خودی خود، اینفو گرافیک قالبی است که کاربران به آن علاقه دارند و این علاقه را گوگل درک می کند. گوگل صفحاتی که کاربر مدت ها روی آن می ماند را می شناسد و بر اساس آن به سایت شما و آن صفحه ها رتبه می دهد. .

اما در ادامه روش های دیگری نیز هم هست. 

برای مثال می توانید محتوای درون اینفوگرافیک را به متن تبدیل کنید و در زیر آن بنویسید و از این طریق به دو طریق به توسعه کسب و کار خو کمک کنید. اما چگونه:

اینفوگرافیک ها در کنار موسیقی، و رنگ بندی ها ارائه می شوند. حتی بارها دیده شده که اینفوگرافیک های متحرک، از استقبال بیشتری نیز برخوردار شده اند.

همانطور که می دانید فایل های اینفوگرافیک از حجم بالاتری نسبت به تصاویر عادی برخوردارند مخصوصا اگر این فایل ها ترکیبی از مدیا نیز باشند. پس ممکن است سرعت اینترنت کاربران به قدری نباشد که بتوانند در شرایط خاص این فایل ها را باز کنند پس باید پیش از ترک کردن سایت، چیزی از آن چه که نتوانسته اند ببینند دستگیرشان شود! بهترین راه این است که متن حاوی اینفوگرافیک را در پست مورد نظر بنویسید.

گوگل این متن را هم درک می کند و بر اساس آن به شما رتبه می دهد.

سئو اینفوگرافیک

اما راه بعدی بهینه سازی خود تصویر اینفوگرافیک است

در این مرحله باید تلاش کنید که تصویر را تا حد ممکن با رزولوشن بالا و البته با حداقل حجم آپلود کنید. قبل از آپلود شدن، باید نام آن را متناسب با کلمات کلیدی تغییر دهید و بعد از آپلود در بخش متن جایگزین در سیستم مدیریت محتوا، برای آن توضیحی بنویسید که فکر می کنید کاربر آن را جستجو می کند.

توصیه بعدی نیز این است که از فروم ها و شبکه های اجتماعی برای افزایش صفحه محتوی اینفوگرافیک و خود تصویر اینفو گرافیک استفاده کنید. بدین صورت می توانید تا حد زیادی به ارتقای رتبه سایت از طریق اینفو گرافیک کمک کنید.

در این باره شما چه پیشنهادی دارید؟ نظر خود را با بای مارکتینگ در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.