بهینه سازی تصاویر سایت برای افزایش بازدید، افزایش رتبه سایت و مواردی از این دست بسیار اهمیت دارد. نباید فراموش کنید که تصاویر این روزها یکی از مهم ترین اجزای محتوا به شمار می آید که به طور موثر در جذب مخاطب و ماندن در سایت کمک می کند. همانطور که خواندن کتاب های بدون تصویر خسته کننده است، بازدید و ماندن در وب سایت هایی که محتوای بدون تصویر درج می کنند نیز ملال آور است. از این رو می توان گفت که تصویر می تواند در موفقیت وب سایت شما تاثیر داشته باشد.

فراموش نکنید که تصاویر می توانند مانند شمشیر دو لبه عمل کنند. اگر تصاویر بهینه سازی نشوند موجب کندی لود سایت می شوند و از این طریق موجب می شوند که کاربر سایت شما منتظر بارگذاری نباشد و سایت شما را بسته و به سراغ وب سایت مشابه دیگری برود. گوگل نسبت به عکس العمل کاربر حساس بوده و برای شما یک امتیاز منفی لحاظ می کند. درست اینجاست که باید سئو و بهینه سازی عکس سایت را مهم تلقی کنید و به آن پایبند باشید.

سئو عکس

در اولین درس از آموزش سئو  می آموزیم که بهینه سازی تصاویر تنها شامل کاهش حجم عکس نمی شود. در زیر این موارد را گام به گام توضیح داده ایم:

در پروسه ی بهینه سازی و سئو تصاویر باید چند نکته را رعایت کنید :

کاهش حجم تصاویر

اندازه ی مناسب ابعاد تصاویر

نام گذاری مرتبط با موضوع متن برای عکس

پر کردن بخش alt یا متن جایگزین برای تصاویر در سیستم مدیریت محتوای سایت

کاهش حجم تصاویر:

برای اینکه تصویر شما لطمه ای به سرعت بارگذاری سایت نزند، باید اندازه ی حجم بهینه شود از این رو، سعی کنید تصاویری با حجم کمتر از ۵۰ تا ۱۰۰ کیلوبایت برای پست ها انتخاب کنید. نرم افزارهای زیادی برای کاهش حجم تصاویر وجود دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Ashampoo Photo Optimizer ، PunyPNG ، FILEminimizer Pictures، BluBox

اما ممکن است با استفاده از برخی از نرم افزارها، با کاهش حجم، کیفیت تصویر نیز تغییر کند.

در چنین حالتی به شما توصیه می کنیم که از ابزار آنلاین tinypng.org برای کاهش حجم تصاویر در قالب png و jpeg استفاده کنید. این ابزار قادر است بسته به نوع تصویر تا ۸۰ درصد از حجم عکس را بکاهد بدون اینکه کمی از کیفیت تصویر افت کند و این عالی است.

اندازه ی مناسب ابعاد تصاویر

ابعاد تصویر باید به گونه ای باشد که نظم قالب سایت را به هم نریزد. تصاویر با ابعاد بزرگ، چندان که باید برای کاربران لذت بخش نیستند از این رو توصیه می کنیم همیشه با رعایت اعتدال، به زیبایی سایت و خاطر کاربرانتان بکوشید. بهترین سایز ها برای تصاویر در طول ۶۶۰ تا ۷۵۰ می باشد.

نام گذاری مرتبط با موضوع متن برای عکس

باید دقت کنید که محتوای عکس به چه چیزی اشاره دارد. با توجه به ارتباط مورد نظر سعی بر آن داشته باشید که نام تصویر را متناسب با موضوع عکس و متن انتخاب کنید و به صورت انگلیسی ( ترجیحا ) بنویسید.

پر کردن بخش alt یا متن جایگزین برای تصاویر  

زمانی که در سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS ، تصاویر را قرار می دهید، فرصتی به شما داده می شود که یک متن جایگزین برای عکس انتخاب کنید که اگر تصویر حذف شد، متن مورد نظر به جای آن نمایش داده شود. این متن برای سئو سایت بسیار اهمیت دارد.

توجه کنید که با بهینه سازی تصاویر سایت می توانید به طور اساسی در افزایش ترافیک، رضایت کاربرو کاهش BOUNCE RATE سایت کمک کنید که این در طولانی مدت موجب محبوبیت بیشتر سایت شما نزد کاربران و گوگل خواهد شد. دقت داشته باشید که استفاده از تصاویر باید به طور معمول صورت بگیرد و هرگز از تصاویر به طور افراطی استفاده نکنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.