گاهی اوقات مشتریانی که به سئو مارکت مراجعه می‌کنند، مثل آچار فرانسته هستند، یعنی خودشان می‌واهند وب سایت‌شان را طراحی کنند، برای آن استراتژی‌های بازاریابی و سئو بچینند و خودشان تنها در سایت تولید محتوا کنند و از نظر سئو نیز روی آن کار کنند. راستش را بخواهید شاید فکر کنید که این کار شدنی نیست اما طبق زمان بندی اصولی و درست مطمئنا یک نفر تنها نیز می‌تواند از پس تمام این مسائل بر بیاید. نمونه‌اش داستان موفقیت سئو امروز است که برنده داستان را در یک رقابت سخت به تنهایی به تصویر می کشد. با Seo-Market.ir همراه باشید.

سئو سایت

وبسایت: php.developer.org

پیش زمینه: این وبسایت از بیخ و بنیه توسط مالک‌اش با هدف اینکه وبلاگی برای توسعه وب و ورد پرس باشد ساخته شد. در واقع صاحب این سایت، فردی بود که تیم یک نفره داشت و قصد داشت که کارش را به صورت یک نفره راه بیندازد.

هدف: جلب ترافیک ارگانیک برای وبسایت جدید با رسیدن به مراتب بالاتر در گوگل.

چالش: یک وبسایت کاملا جدید در یک طبقه‌ی بسیار رقابتی.

وقتی که امرسون، مالک وبسایت php.developer.org، وبسایت‌اش را در زمینه توسعه PHP و ورد پرس در سال ۲۰۰۹ تاسیس کرد خودش را وارد طبقه‌ی بسیار رقابتی‌ای کرد. درست همانند وبسایت‌های جدید دیگر، php-developer.org در آغاز ترافیک صفر داشت. علاوه بر این، امرسون می‌بایست توسعه، محتوا و سئو‌ی وبسایت را بدست خودش انجام دهد. با استفاده از ترفند‌های خانگی برای بهینه سازی موتور جستجو یا همان سئو  او توانست وبسایت‌اش را به رتبه یک در گوگل برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی‌ای مثل “php developer” برساند.

بهینه سازی سایت

راه حل: پایه و اساس مناسب

وقتی شما یک سایت جدید احداث می‌کنید، شما قطعا نسبت به رقبایتان که وبسایت‌های درست و حسابی و بک لینک‌های بسیاری دارند کاملا ضعیف هستید. با این حال ساختن یک وبسایت از بنیه خوبی‌های خودش را هم دارد که وقتی بحث سر سئو باشد به ندرت از آن‌ها سخن به عمل می‌آید.

در حالی که امرسون  از انواع تاکتیک‌های درون و برون صفحه‌ای سئو در کمپین‌اش استفاده کرد، او همچنین کار‌های بسیاری قبل ازشروع فعالیت وبسایت انجام داد.

در مرحله آماده سازی، نویسنده به این ۳ هدف اصلی رسید  که معتقد است هم به سئو‌ی وبسایت و هم تجربه کاربری‌اش یاری رسانده است.

داستان موفقیت سئو

ثبت یک نام دامنه مناسب:

یکی از نکات مثبت در خصوص ثبت یک وبسایت جدید این است که می‌توانید نام دامنه جدیدی برایش انتخاب کنید. امرسون به دلایل زیر نام developer.org را برای وبسایت‌اش انتخاب کرد:

مستقیما به محتوا، خدمات و حرفه‌اش مرتبط است

کوتاه و تلفظ و بخاطر سپردنش آسان است

شامل یک حرف کلیدی است که می‌تواند به نفع رتبه‌ی وبسایت باشد و به بازدیدکنندگان می‌فهماند که وبسایت کلا در مورد چیست.

نه عمر یک دامنه به معنی انتزاعیش برای ثبت نام دامنه‌تان در رتبه دهی گوگل یک فاکتور مثبت به شمار می آید و نه نوع نوع دامنه ای که می‌خواهید ثبت آن را در پیش بگیرید. تمام این‌ها بستگی به بودجه تان دارد و البته به هوشمندی‌تان برای انتخاب نام دامنه سایت!

انتخاب یک پلتفورم متناسب سئو پسند:

شاخص‌های اصلی امرسون برای انتخاب پلتفورم بلاگ‌اش موارد زیر بودند:

می‌بایست انعطاف پذیر و ویرایش‌اش برای سئو‌ی درون وبسایت آسان باشد.

می‌بایست از سوی حرفه‌ای‌های سئو نقد و بررسی و پیشنهادات نسبتا خوبی دریافت کرده باشد.

پلتفورم می‌بایست امن و دائما در حال ارتقا باشد.

راه اندازی‌اش می‌بایست آسان باشد

برای ایده آل بودن می‌بایست رایگان یا منبع آزاد باشد.

قهرمان داستان امروز سئو مارکت تصمیم گرفت که از ورد پرس استفاده کند و این کار را هم کرد. این پلتفورم ویرایش‌اش آسان بود و پلاگین‌های بسیاری داشت که در سئو به او کمک می‌کرد. بسیاری از حرفه‌ای‌های سئو از جمله Matt Cutts از ورد پرس استفاده و آن را پیشنهاد می‌کنند. ورد پرس دائما توسط توسعه دهندگان آپدیت می‌شود و بهتر ازهمه رایگان است.

سئوی سایت

انتخاب یک هاست وب با زمان فعالیت خوب

هاست‌های زیادی برای انتخاب وجود دارند ولی انتخاب یک هاست با زمان فعالیت ضعیف می‌تواند بر روی تجربه کاربری بازدید کنندگان تان و همچنین رتبه تان اثرات منفی بگذارد. در زیر ما موارد مهم را در هنگام انتخاب هاست برایتان آوردیم:

نقد و بررسی و رتبه دهی‌ها، که می‌توانید آنلاین از آن‌ها با خبر شوید.

اکانت‌هاست شما می‌بایست پولی باشد. هاست‌های رایگان به کارتان نمی‌آید اگر قصد تان افزایش ترافیک در موتور جستجو در دراز مدت است.

هاست اشتراکی کافیست. شما حتما نیازمند هاست شخصی یا VPS برای شروع کارتان نیستید.

نیازمندی‌های فنی

Php.developer.org می‌بایست از php به عنوان اسکریپ جانبی سرور استفاده می‌کرد که به این معنا بود که هاست وبسایت می‌بایست از وب سرور Apache، سیستم عامل لینوکس و دیتابیس MySQL استفاده می‌کرد. نیازمندی‌های فنی خودتان را بدانید و هنگام ارزیابی شرکت ارائه دهنده هاست آن‌ها را مد نظر قرار دهید.

وقتی فونداسیون کارمحکم شد، امرسون به سمت تاکتیک‌های سنتی سئو رفت هم بر روی صفحه و هم خارج از صفحه. در کمتر از یک سال او توانست ترافیک ارگانیک‌اش را به ۱۰۰۰ بازدید در ماه برساند. امروسون توانست برای ۶۴۸ کلمه کلیدی، ترافیک اورگانیک و طبیعی روانه سایت کند. همچنین فقط سه ماه از ابتدای شروع پروسه سئو طول کشید تا توانست در لیست ده سایت برتر در زمینه کلمات کلیدی اش قرار بگیرد.

امرسون کار خود را شروع کرد و طبق یک زمان بندی درست، سایت خود را از بیس به صورت سئوفرندلی از نظر ساختاری و شِما ایجاد کرد. وی با ایجاد پلن‌های تولید محتوا و سئوی داخلی و سئوی خارجی روی سایت توانست طی مدت ۱۲ ماه به هدفی که داشت برسد. البته از آن روزها حدود ۷ سال می‌گذرد و امروز این سایت همچنان به فعالیت خود ادامه داده است.

آیا تلاش‌های امرسون قابل تحسین نیست؟ شما می‌توانید دیگر کیس استادی های موفقیت در سئو را از سئو مارکت مطالعه کنید و در باره آن ها نظر خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.