گوگل همواره به دنبال به روز نگه داشتن الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود و ارتقاء آنهاست و این تغییرات مداوم برای صاحبان سایت‌ها مشکل ساز است. به طور مثال در آخرین بروز رسانی الگوریتم‌های پاندا و پنگوئن حتی برخی از مدیران بازاریابی که با راه‌های سالم و با کیفیت به دنبال ارتقاء رتبه خود بودند با دردسر مواجه شدند.

یکی از سوالاتی که برای مدیران سایت‌ها همواره وجود داشته این است که آیا نظرات و پاسخ‌ها در بلاگ سایت در ارتقاء یا سقوط یک سایت تاثیر گذارست یا خیر؟ اگر کنجکاوید جواب این سوال را بدانید بهتر است تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

یکی از مواردی که حتی قبل ظهور الگوریتم پنگوئن وجود داشت این موضوع بود که استفاده از بخش نظرات بلاگ به عنوان محلی برای بک لینک سازی تنها زمانی موثر عمل می‌کرد که بلاگ یا سایت خود تاثیر گذار و با ارزش بود. دلیل این موضوع نیز واضح است چون تنها لینک‌هایی با ارزش هستند که خود مربوط به سایت یا بلاگی قدرتمند و مورد اعتماد گوگل باشند و تنها این لینک‌ها هستند که مورد توجه الگوریتم‌های گوگل قرار خواهند گرفت.

 بک لینک

این قوانین هنوز هم با وجود الگوریتم پنگوئن پا برجاست و تاثیر گذاری خود را داراست اما در ادامه قصد داریم شیوه‌هایی را به شما بیاموزیم تا این تاثیر را به حداکثر خود برسانید.

سایت های مرتبط با سایت خود را بیابید

اولین و بزرگترین اشتباهی که اغلب صاحبان سایت‌ها برای ایجاد بک لینک انجام می‌دهند مراجعه به هر سایتی و با هر موضوعی است و تنها هدف انتخاب آنها ترافیک جاری سایت مورد نظر می‌باشد اگر قصد دارید طعمه الگوریتم پنگون نشوید و تولید بک لینک برای‌تان موثر واقع شود بهترست به دنبال یافتن سایت هایی مرتبط  با صنعت و تجارت خود باشید و تلاش نمایید نظرات ارسالی شما مرتبط  با مفهوم و بحث مورد نظر باشد زیرا بک لینکی مفید و موثر واقع خواهد شد که برای کاربران دارای کاربرد باشد و از نظر کاربران آن سایت مفید تلقی شود.

سایت‌هایی را انتخاب کنید که معتبر و مورد اعتماد الگوریتم‌های گوگل باشند

نکته دوم در تولید بک لینک به کمک بخش نظرات در یافتن سایت‌ها و بلاگ‌هایی است که علاوه بر مرتبط بودن با تجارت شما دارای اعتبار و شهرت کافی نیز باشند به این منظور بایستی کیفیت محتوای کلی بلاگ یا سایت مورد نظر را بررسی کرده و ببینید که MozRank  آنها از نظر نمره شهرت لینک در چه سطحی قرار گرفته است.

 بک لینک مفید

تلاش کنید تا نظرات قرار گرفته در بلاگ شما هدفمند و متفکرانه باشند

اگر قصد دارید نظرات ارسال شده توسط شما بازدهی داشته و از نظران مدیران سایت به عنوان اسپم منظور نشود بهتر است تلاش نمایید تا با توجه به عنوان وموضوع بلاگ نظراتی هوشمندانه و مفید و مرتبط با بحث ایجاد نمایید تا به جای سرنوشتی مانند پاک شدن قبل از انتشار باعث افزایش ترافیک برایتان باشد.

از لینک متن‌های دارای برند استفاده کنید

یکی از مواردی که الگوریتم گوگل به شدت به ان حساسیت نشان می‌دهد ارسل پیام ها و متن های تکراری است و بهترین راه برای دور زدن این مشکل تنوع است . توصیه ما به شما این است که از نام یا url برند خود برای متن لینک استفاده نمایید.

لینک‌های خود را محدود نمایید

به عنوان آخرین نکته باید بگویم تا جایی که می‌توانید تعداد لینک هایی که در نظرات قرار می‌دهید را کاهش دهید و تلاش کنید با مطالب مفیدی که منتشر می‌کنید بحث را طولانی کرده و کاری کنید که دیگران از شما درخواست لینک نمایند زیرا این کار هم سبب جلوگیری از انتشار پیام شما نمی‌شود و هم امکان جریمه شدن از طرف گوگل را به شدت کاهش می‌دهد.

سئو

نتیجه گیری:

استفاده از بک لینک‌ها در نظرات یک استراتژی مستقل به حساب نمی آید اما همچان ارزشمند و موثر می باشد. البته گوگل به تازگی نسبت به این موضوع حساسیت هایی دارد که باید آن را جدی بگیریم. برای مثال استفاده افراطی از کلمات کلیدی در کامنتها به جای نام می تواند به اسپم شدن سایت تان منجر شود.

توصیه اکید من به شما استفاده از دستورالعمل بالا به منظور ایجاد لینک هایی قدرتمند و موثر در راه افزایش سئوی سایت شماست.

با هدیه‌ی یک صلوات به مقام حضرت مهدی (عج) کمی از بار غم هایش بکاهیم که با کریمان کار ها دشوار نیست..

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.