هر چند سئوی سایت پروسه‌ای تقریبا نفس گیر است اما نباید فراموش کنید که از میان ۲۰۰ فاکتوری که برخی موسسات به درست یا به اشتباه در اختیار سئو کاران و وبمسترها قرار داده‌اند پاره‌ای اشتباه و دیدگاه غلط به چشم می‌خورد. برخی با توجه به منافع خود این فاکتورها را تغییر داده‌اند و آن را باور کرده و حتی به خورد باور دیگران هم داده اند. با بررسی‌هایی که صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که برخی باورها حسابی در افکار سئو کاران رخنه کرده اند. این باورها را در زیر یکی یکی با هم بر خواهیم شمرد:

داستان اولین اشتباه:

در سال ۲۰۱۱ وقتی گوگل بسیاری از سایت‌ها را اسپم کرد، و درست همان موقع یکی از سایت‌های من نیز ضربه شدیدی خورد، به دنبال یک فاکتور برای ریکاوری سایت‌ها بود و اینجا بود که گوگل تصمیم گرفت از فاکتور وجود کلمه کلیدی در دامنه سایت‌ها استفاده کند تا هر سایتی که از این ویژگی برخوردار است، به راحتی از اسپم در بیاید. گوگل آپدیت جدید الگوریتم‌هایش برای این موضوع را EMD یا Exact Match Domain نامید. این ویژگی این روزها چنان لوس شده که نمی‌توان تاثیر آن را به خوبی درک کرد. البته فراموش نکنید که اگر این موضوع هم اکنون اندک درصدی تاثیر داشته باشد، بازهم تاثیرش به قدری نیست که شما بخواهید تمام فعالیت‌های سئوی خود را تحت الشعاع آن قرار بدهید.

دستورالعمل: برای ایجاد یک سایت سئو فرندلی در صورتی که توانستید، یک دامنه مرتبط با موضوع پیدا کنید، حتما این کار را کنید و دامنه را ثبت کنید در غیر اینصورت نیازی نیست حساسیت زیادی داشته باشید و کار خود را مختل کنید یا به تعویق اندازید.

سئو

داستان دومین اشتباه:

یکی از فاکتورهایی که دو سه سال است گوگل از آن برای سئو استفاده می‌کند بک لینک و لینک بیلدینگ است. سئو کاران معتقدند که یک دامنه با عمر بالا و با بک لینک‌های زیاد می‌تواند روی سئوی سایتشان اثر مثبت بگذارد. این گفته واقعا درست است اما اگر وب سایت مورد نظر با موضوع شما همخوانی نداشته باشد اصلا به هیچ عنوان، به نفع سایت شما نیست و این انتخاب می‌تواند به ضرر کسب و کار شما تمام شود. گاهی اوقات حتی با تغییر ساختار سایت و لینک‌های متعدد گوگل سایت را اسپم تلقی می‌کند و آن را در لیست جستجو‌ها راه نمی‌دهد. مثلا اگر یک دامنه یکبار برای محتوای گردشگری، و بار دیگر برای محتوای آشپزی و بار دیگر برای محتوای صنعت چوب بکار گرفته شود. در مرحله سوم، کم پیش می‌آید که گوگل به آن اعتماد کند.

دستور العمل: در چنین صورتی که بخواهید از قدرت دامنه و بک لینک استفاده کنید بهتر است که یک وب سایت انتخاب کنید که یا مکمل موضوع مورد نظر شماست، و یا اینکه کاملا با سایتی که می‌خواهید راه اندازی کنید مرتبط باشد تا بتوانید کاربرانی که به آن مراجعه می‌کنند را در سایت به هر دلیلی نگهدارید.

داستان سومین اشتباه:

وقتی می‌خواهیم سایتی خریداری کنیم، از ادمین آن سایت سوال می‌کنیم:

عمر دامنه شما چند سال است؟

شاید جواب درست یا غلطی بشنویم اما اهمیت عمر دامنه بیشتر بخاطر فعالیتی است که روی سایت می‌شود. همیشه دیده‌ایم سایت‌های مرجع و معروفی که طی یک سال توانسته‌اند سایت‌های قدیمی و قدر را شکست دهند. این شکست بخاطر ضعیف عمل کردن سایت‌های قدیمی‌تر نسبت به سایت جدید بوده است. اهمیت یک دامنه با عمر بالا بخاطر وجود محتوای بیشتر روی چنین سایتی است. تصور کنید یک سایت وجود دارد که تازه تاسیس شده و روزی ۱۰ مطلب روی آن منتشر می‌شود. بنظر شما ارزش این سایت بیشتر است یا سایتی که ده سال عمر دارد و تنها ۲۰۰ مطلب روی آن قرار گرفته ؟ مطمئنا پاسخ شما این است که سایت اولی ارزش بیشتری دارد.

دستورالعمل: برای موفقیت باید فقط روی سایت کار کنید. البته نه هر کاری، بلکه کار اصولی و درست و این کار است که شما را به جایگاه مفیدی می‌رساند.

داستان چهارمین اشتباه:

دامنه‌های محلی برای سئو اهمیت دارند یا ندارند؟ این سوالی است که خیلی وقت‌ها فکر ما را به خود مشغول می‌کنند. تنها چیزی که متوجه هستیم این بود که تا سال پیش گوگل دامنه .COM را در لیست سئوی خود معرفی می‌کرد اما شما به این موضوع توجه نکنید و روی هر دامنه‌ای که هستید سعی کنید قدرتمندانه فعالیت کنید.

دستوالعمل: تولید محتوا، و استفاده از فاکتورهای سئو داخلی و سئو خارجی به شما کمک می‌کند تحت هر دامنه‌ای در هر کشوری موفق شوید و به هدف سئوی خود دست پیدا کنید.

داستان پنجمین اشتباه:

اخیرا یکی از مشتری‌ها که سایتش پنالتی شده بود، با مراجعه به ما سوالی پرسید که برق از سر من پرید! او معتقد بود که اگر از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنم، می‌توانم از شر پنالتی راحت شوم؟ و پاسخ ما به او این بود که هرگز چنین باوری درست نیست! البته نمی‌دانم او در آخر چه تصمیمی گرفت ولی امیدوارم که انرژی و هزینه اش را صرف این کار نکرده باشد.

دستورالعمل: در صورت پنالتی شدن سایت، بهتر است که فعالیت‌های خود را به خوبی از سر بگیرید و اشکالات را از بین ببرید و محتوا را بهینه سازی کنید تا گوگل دوباره عاشق سایت شما شود! همین!

همین حالا این فاکتورها را برای سئوی سایت خود مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید از این به بعد اقدامات درست تری در این باره انجام دهید

با هدیه‌ی یک صلوات به مقام حضرت مهدی (عج) کمی از بار غم هایش بکاهیم که با کریمان کار ها دشوار نیست..

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.