در بعضی از وب سایت هایی که همکاران محترم من، در حال برگزاری دوره های آموزشی سئو هستند، تا کنون بارها و بارها دیده شده که گزینه آموزش سئو با مدرک را حسابی بولد کرده اند.

تقریبا دو روز پیش بود که به این نتیجه رسیدم که! مگر هنوز هم این روزها کسی مدرک گرایی می کند؟

یا اینکه، واقعا با این مدرک مگر چه کار می توان کرد یا هدف از مدرک مورد نظر چیست؟

تا اینکه یادم آمد که سال های پایانی دانشگاه که بودیم، دوره تجارت الکترونیک را به سلامتی گذراندم و وقتی مدرک آن را گرفتم، حسابی آن را در یک پوشه سفت و سخت گذاشتم که مبادا، خش بردارد یا چیزی از این قبیل.

دقیقا به یاد دارم بعد از گذراندن دوره، با چند تا از افرادی که در این حوزه کار می کردند صحبت هایی در زمینه تجارت الکترونیک انجام دادیم که مدرک دهندگان معتقد بودند که دانشم در این باره کافی است. ( البته روز به روز باید علم را آپدیت کرد )

اما آنچه که بیاد دارم این است که در طول سال های کاری ام وقتی می خواسته ام به کسی مشاوره بازاریابی یا مشاوره استراتژی محتوا بدهم، هیچ کس از من طلب مدرک نکرده و صرفا با صحبت هایی که داشته ایم، رضایت خود را اعمال داشته اند.

برای سئو نیز همیشه از من نمونه کار خواسته اند و من هم پاره ای از نمونه هایی که تا کنون کار کرده ام، ارائه داده ام و متوجه شده ام که همه افراد حرفه ای برای اینکه به دنبال مجری خوب باشند از آن به دنبال نتیجه هستند.

مثلا من برای نمونه روی سایت آرتا مارکتینگ که رقیب سایت خودم بود، کار می کردم و گزارش ها را بدین صورت ارسال می کردم:

اما حالا این ها را گفتم که به دو نتیجه برسیم.

هزینه اضافی به ازای اعطای مدرک سئو!

اگر می خواهی دوره های آموزش سئو را بگذرانی، مطمئن باش که اگر مدرک بدهند خیلی خوب است اما اگر مزیت دوره ها برای گرفتن هزینه بیشتر مدرک باشد، و صرفا تاکید بر المان مدرک باشد، هرگز هزینه ات را اضافی خرج نکن چرا که اولین و آخرین چیزی که مشتری ها از تو می خواهند نمونه کار و تجربه عملی کار است.

هدفت از آموزش سئو چیست؟

اگر می خواهی سئو را یاد بگیری قطعا باید هدف هایی داشته باشی. مثلا اگر می خواهی با آموزش سئو روی سایت خودت کار کنی، کافی است بیس سئو را یاد بگیری و با یکی دو مشاوره یا ناظر، کار سئو روی سایت خودت را شروع کنی.

اما اگر قصد اجرای سئو برای شرکت های دیگر داری و می خواهی از مدرک سئو به عنوان رزومه استفاده کنی، توصیه من این است که نمونه های عملی بیشتری ایجاد کن چرا که مدرک به معنی درستی انجام کار نیست.

به هر حال می توانی مدرکت هم روی دیوار شرکتت آویزان کنی و به لیست مدارک ات بیفزایی اما، این را بدان که مشتری ها به دنبال چیز دیگری هستند.

 

اصلا آموزش سئو نیاز به دوره های خاص چند میلیون تومانی دارد؟

شاید اگر این سوال را ۸ یا نه سال پیش می پرسیدم پاسخ به اطمینان تمام این بود که

آری لازم است!

اما این روزها، می توانی در هر سایتی، اصول سئو را یاد بگیری. حتی من تلاش کرده ام که در بخش آموزش سئو رایگان چیزی بیش از دوره های آموزشی چند میلیونی به شما یاد دهم.

اما اگر می خواهی به صورت خاص روی سئوی سایت خاصی کار کنی، نیاز داری که با یکی دو مشاوره با یک مجری خوب سئو بهترین استراتژی را در پیش بگیری.

 

من چطوری سئو یاد گرفتم؟

من از ابتدا در حال تولید محتوا بودم و چیزی که بیشتر برایم اهمیت داشت، این بود که محتوا نیاز به سئو دارد. از این رو با مطالعه دست و پا شکسته در سایت های خارجی ( دقت کن که من جز از سایت های خاصی که اعتبار ۱۰۰ درصدی دارند برای آموزش سئو از هیچ سایتی استفاده نمی کنم و تماما در حال ترجمه محتوای این سایت ها هستم ) توانستم سئو را البته به صورت سئوی داخلی یاد بگیرم.

در ادامه برای افزایش قدرت سئو، روی سئوی خارجی سایت نیز کار کردم و هر روز در حال آپدیت اطلاعاتم در این باره هستم.

 

جریان دوره آموزشی سئو از ابتدا چیه؟

توی دوره آموزشی که برای آموزش سئو از ابتدا در نظر گرفته ام برنامه ام این هست که مباحث عمومی سئو را به صورت رایگان به شما یاد دهم که نیازی به هزینه های چند میلیونی نداشته باشید.

از طرفی به سوالات هم پاسخ می دهم. از تجربه های شما هم استقبال می کنم.

میخوام دوره رایگان سئو از ابتدا رو ببینم و یاد بگیرم

به نظرت نیاز به چه آموزش های بیشتری داری؟ برایم بنویس تا بهت یاد بدهم.

 

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.