گاهی دوست داریم بدانیم برخی‌ها چکار می‌کنند که موفقیتشان محرز‌تر و سریع‌تر رخ می‌دهد. امروز سئو مارکت می‌خواهد به بررسی روش یک وب سایت قدرتمند بپردازد که در یک مسابقه برای سئو و افزایش رنک ، رتبه اول را کسب کرده است.

وبسایت: WalkThroughMission.Com

چالش: افزایش رتبه برای کلمات کلیدی خاص در مسابقه

رویکرد: تحقیقات رقابتی به عنوان تاکتیک برتر سئو

پیش زمینه:

قرار بود یک مسابقه سئو و افزایش رنک برگزار شود شرکت کنندگان می‌بایست یک دامنه جدید را ثبت می‌کردند و در کمتر از ۹۰ روز برای یک کلمه کلیدی منتخب در گوگل رتبه کسب می‌کردند(club penguin walkthrough). این وب سایت در واقع یکی از شرکت کنندگان در مسابقه بود که با عملکرد میانبری خود، به طور اصولی طی ۹۰ روز یا همان ۳ ماه در کلمه کلیدی مورد نظر به رتبه اول برسد.  قرار بود جایزه ی این تلاش و رتبه، ۹ هزار دلار پول باشد.

 و اما ماجرا:

اسکات پکستون یکی از برنده‌ها در رقابت ApexForum سئو بود که در آن از شرکت کنندگان خواسته شده بود تا یک دامنه ی کاملا جدید بسازند و با کلمات کلیدی مشابه‌ای که در اولین روز رقابت به آن‌ها داده می‌شد در گوگل رتبه بیاورند. در هر روز از رقابت کاندیدا‌هایی که در ۱۰۰ رتبه برتر قرار می‌گرفتند “۱۰۰ – رتبه شان” امتیاز می‌گرفتند. از این رو اگر شما رتبه ۱ داشتید ۹۹ امتیاز و اگر رتبه ۹۹ داشتید ۱ امتیاز دریافت می‌کردید. شرکت کنندگانی که بیشترین امتیاز را در ۹۰ روز کسب می‌کردند برنده می‌شدند و هریک تا سقف ۹۰۰۰ دلار مبلغ دریافت می‌کردند ( به همراه افتخار برنده شدن در یک رقابت عظیم سئو).

راه حل: تحقیقات رقابتی عمیق

در حالی که بیشترین فاکتور‌های رتبه بندی گوگل بر روی تمامی صنایع اعمال می‌شود، نقشی که هرکدام بازی می‌کنند و جزیات کارکرد هرکدام از آن‌ها از هر مجموعه به مجموعه بسیار متفاوت است  مخصوصا الان که RankBrain جزوی از سیستم رتبه بندی گوگل شده است. امروزه، ممکن است گوگل از نتایج جستجو، صفحاتی که بهترین معیار‌های تجربه کاربری را دارند را بررسی کنند  تا موارد جالب توجه آن صفحات را که باعث می‌شوند این صفحات برای آن دسته جستجو‌ها آنقدر مناسب باشند را پیدا کند.

وقتی که اسکات مشغول ساختن وبسایت اش بود  صفحات رتبه دار را در صنعت مد نظر به همین روش مورد بررسی قرار داد. او در بطن ساختار، محتوا، لینک گذاری داخلی، بهینه سازی کلمات کلیدی، و بک لینک‌های وبسایت نفوذ کرد. شما می‌توانین بررسی‌های اینچنینی را بوسیله SEO PowerSuite انجام دهید؛

WebSite Auditor به شما در جستجو در ساختار داخلی وبسایت رقبا و تکنیک‌های بهینه سازی صفحه‌ای کمک می‌کند.

SEO SpyGlass به شما چکیده‌ای از پروفایل لینک‌های رقبا ( تعداد لینک‌ها و دامنه‌های منبع، آمار لینک‌های لنگری و غیره) می‌دهد و ماژول تحقیقات کلمه کلیدی Rank Tracker به شما در فهمیدن اینکه رقبایتان از چه کلمات کلیدی‌ای استفاده می‌کنند کمک می‌کند.

داستان موفقیت سئو و افزایش رنک

لیست زیر آموخته‌های اسکات در بررسی‌هایش می‌باشد:

  1.     رتبه دهی صفحه داخلی. ۱۰۰% از سایت‌های که برای جمله‌های کلیدی رتبه بندی شده بودند بخاطر صفحات داخلی آن‌ها بوده نه صفحه اصلی‌شان.
  2.     لینک گذاری داخلی: سایت‌های رتبه دار همگی طرح لینک گذاری داخلی مشابه‌ای داشتند: صفحه آموزشی اول همیشه به صفحات تکی مختص دیگری لینک می‌شد.
  3.     بهینه سازی کلمات کلیدی: کلمه کلیدی همواره در عبارت‌هایی که تکرار شان بسیار به ندرت دیده می‌شد یافت می‌شدند. نمونه‌های گسترده کلمات کلیدی در تگ‌های متا، تگ‌های عکس‌های جانبی و هدینگ‌ها دیده می‌شدند.
  4.     محتوا: امتیاز کلمات کلیدی در محتوا اندک بوده است.
  5.     بک لینک‌ها: برای این طبقه، اسکات مقدار بیش از حد نساب برای نرخ لنگری ترکیبی و مرتبط و مقدار لنگر‌های کاملا مشابه را مشاهده کرد. این امر به او در برنامه لینک سازی و اینکه بفهمد باید چه لنگر‌هایی را برای بدست آوردن هدف قرار دهد کمک کرد.

با داشتن این بینش‌ها در سر، اسکات یک نام دامنه بدست آورد  و یک وبسایت ورد پرس ساخت که از طراحی ساده‌ای به عنوان یک سایت هواداران ساده بود بهره می‌برد.

از آنجایی که او در رقابت ۱۲ هفته‌ای زمانی برای از دست دادن نداشت، او سیگنال‌های ترافیکی را به وبسایت فرستاد تا مطمئن شود که  فهرست بندی می‌شوند ( تایید شده است که گوگل از آمار‌های کروم در ترافیک سایت‌ها برای فهرست بندی و رتبه بندی استفاده می‌کند). او سپس از بینش‌های بدست آمده و از آنالیز‌هایی که بر روی رقبایش انجام داده بود برای ساختار، کمپین لینک سازی و محتوای وبسایت خودش استفاده کرد. (نکته: اگر با استفاده ازWebsite Auditor SEO PowerSuite  برای بهینه سازی صفحات تان استفاده می‌کنید، اپلیکیشن به طور خودکار به محتوای ۱۰ رقیب برتر تان نفوذ می‌کند و آمار‌های درون صفحه‌ای مانند استفاده از کلمات کلیدی و طول محتوی را محاسبه کرده و سپس بر اساس این داده‌ها به شما نکات و پیشنهادات سئو و افزایش رنک ارائه می‌کند.)

و اما آمارهای نتایج فعالیت این سایت:

  1. نرخ کلیک در صفحه اول نتایج: ۳,۱۴%
  2. بعد از ۵۸ روز، برای کلمه کلیدی مورد نظر برای لندینگ پیج حائز رتبه شد.
  3. بعد از ۱۲ روز از ثبت این دامنه، گوگل آن را در لیست ۱۰۰ دامین برتر قرار داد.

تحقیقات رقابلی و بررسی الگویی به اسکات در برنده شدن چندین جایزه برتر در رقابت کمک کرد. او توانست کلمه کلیدی را بیشتر از هر کس دیگری به رتبه برساند و بیشتر روز‌ها به عنوان ۵ مورد برتر گوگل باشد و بیشتر از هر شرکت کننده دیگری ترافیک ارگانیک بدست آورد.

درواقع این شیوه می‌تواند روشی برای شرکت‌هایی باشد که می‌خواهند سریع‌تر به نتیجه برسند و خود را اسیر فعالیت‌های سئوی طولانی نکنند. البته فراموش نکنید که همیشه، رساندن سایت به صفحه اول گوگل، پایان کار نیست بلکه برای ماندن در این مکان نیز باید استراتژی جدیدی داشت.

سئو با هدف افزایش رنک کاری است که برای رقابت سالم روی سایت انجام می‌شود بنابراین بررسی مزایای رقابتی همانقدر که در بازاریابی اثر دارد، تکنیک‌های رقابتی سئو نیز در افزایش رنک بسیار ارزشمند است.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.