شبکه‌های اجتماعی می‌توانند نقش اساسی و موثر در توسعه کسب و کار های آنلاین و حتی تجارت‌های غیر آنلاین داشته باشند. در سوشال مدیا می‌توان مخاطبین را جذب کرد، آن ها را شناخت، محصولات را تدوین و بازسازی کرد و درست از طریق همین کانال، محصولات را به مشتری‌ها خوراند. با این اوصاف ما در استفاده از سوشال مدیا خیلی کوتاهی می‌کنیم. برای اینکه کار خود را در شبکه‌های اجتماعی شروع کنید از توییتر استفاده کنید که یک ‌میکرو بلاگ دوست داشتنی است. محدودیت‌های توییتر به شما امکان می‌دهد که خلاقانه و مختصر محتوا تولید کنید و موفق شوید. هر پست در توییتر را یک توییت می‌نامند.

 اگر توییت‌های شما با برنامه و صحیح باشد و قشر درستی از کاربران را انتخاب کرده باشید ، می‌توانید رتبه خود را در موتور‌های جست و جو بهبود دهید و همین‌طور ، کاربران زیادی را به سمت خودتان جلب کنید.

در ادامه ، به چند توصیه اشاره می‌کنم که می‌تواند به پیشرفت شما در توییتر و همینطور موتور های جست و جو کمک کند:

توییتر در بازاریابی

۱ . برند

توییتر می‌تواند به اثبات سایت و برند شما در ذهن کاربران کمک کند . نام کاربری شما چیزیست که کاربران هدف (targeted users ) هر روز می‌بینند . ریتوییت‌های بیشتر می‌تواند شما را به دیگر کاربران بیشتر بشناساند.

۲ . پروفایل /بیوگرافی

لینک وبسایت خود را در پروفایل خود قرار دهید . bio ، اطلاعات شماست که در وحله اول به کاربران نمایش داده می‌شود . سعی کنید بیشترین استفاده را از این بخش بکنید و کاربران را جذب برند خود کنید. همینطور ، لینکی که در صفحه پروفایل قرار می‌دهید را طوری انتخاب کنید که به بهبود رابطه خود با کاربر کمک کند و صرفا به صفحه اصلیتان لینک نکنید.

۳ . لینک ها

از زمانی که گوگل توییت‌ها را در نتایج جست و جو نمایش می‌دهد ، لینک‌های که در توییت‌ها قرار می‌گیرند ، ارزش بالاتری نسبت به گذشته دارند. همین‌طور ، کلمات کلیدی خود را با لینک‌ها تلفیق کنید و در توییتر قرار دهید .

۴ . هش تگ

هش‌تگ ، یکی از امکانات توییتر است که مثل یک meta data عمل می‌کند . پست هایی که دارای # یا هش تگ هستند ، می‌توانند به شما برای دسته بندی توییت‌ها کمک کنند . می‌توانید در توییت‌هایی که از سایت خود می‌کنید ،از این هش تگ ها استفاده کنید.

۵ . mention ها

اگر میخواهید به کاربری mentionبزنید ، می‌توانید با گذاشتن @ قبل از نام کاربری او این کار را انجام دهید . این کار باعث می‌شود که شما بیشتر ریتوییت شوید و کاربران بیشتری شما را ببینند.

۶. به دیگران کمک کنید

با کمک به دیگران و پاسخ به سوالات انها ، می‌توانید بیشتر در این شبکه محبوب شناخته شوید و ریتویت‌های بیشتری بگیرید . کاربران به خاطر جبران زحمات شما و چیز هایی که از شما اموختند ، توییت‌های تجاری و غیر تجاری شما را بیشتر از دیگران ریتوییت می‌کنند .

۷.زمان بندی برای توییت ها

در مدت زمان کوتاهی (چند دقیقه ) تعداد زیادی توییت نکنید . زیرا این کار باعث ازار کاربر می‌شود . می‌توانید در زمان‌های مختلف روز به توییت کردن بپردازید . اینطوری بیشتر کاربران توییت‌های شما را می‌بینند نه یک تعداد خاص .

۸ . وبلاگ

معرفی وبلاگ شرکتتان در توییر می‌تواند نتایج مثبتی برای شما به ارمغان بیاورد . کاربران می‌توانند سوالات خود را در وبلاگتان بپرسند و از طریق وبلاگ شما به محصولاتتان دسترسی داشته باشند .

۹ . استفاده از دکمه توییتر

دکمه توییتر یکی از نیاز‌های وبلاگ شماست ! ان را همین امروز به وبلاگتان بیافزایید تا کاربران بتوانند به راحتی مطالب شما را در توییتر به اشتراک بگذارند.

۱۰ . برند انلاینتان را بسازید !

توییتر فقط به سئو و بازدید شما کمک نمی‌کند ، بلکه به ساخته شدن برند انلاینتان نیز کمک می‌کند.

البته برندسازی و بازاریابی در توییتر، با دیگر شبکه‌های اجتماعی تفاوت خاص خود را دارد. کاربران توییتر به دنبال مطالب خاص هستند و باید متناسب با علایق آنان محتوا تولید کرد. در ادامه و در پست‌های بعدی سعی می‌کنیم تمام آنچه که سد موفقیت در این شبکه است را بر شماریم و راه‌حل هایی برای آن ها ارائه دهیم.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.