این عنوان شاید برای تان کمی جالب باشد

فروش در خانه مشتری

بعضی از کسب و کارها هستند که به دلیل محدودیتی که دارند نمی توانند در اداره محل کار و یا شرکت طرفین در مورد قرارداد ها صحبت کنند البته هدف ما صحبت در مورد کارها و تجارت های خلاف نیست بعضی اوقات به دلیل شرایط زندگی افراد ، لازم است که در منزل مشتری این کار صورت بگیرد در این مورد من امروز که مطالعه می کردم که به نتایج جالبی رسیدم که خواستم آن را با شما در میان بگذارم و به شما بگویم که آیا میدانید می‌توانید در خانه مشتری ها هم به عنوان یک محل متنوع در مورد معاملات صحبت کنید و معاملات را در آنجا قطعی کنید؟

اولین نکته ای که به آن پی برده بودم این بود که حتی در خانه مشتری نباید هر جایی را برای صحبت کردن در مورد معامله در نظر گرفت و به بهانه اینکه شامل یک میز برای نوشتن متن معامله نیاز دارید نباید در اتاق نشیمن استراحت صورت می گیرد این کار را انجام دهید.

افرادی که در این مورد تجربه های خوبی دارند می‌گویند بهتر است که در مورد معاملات در جایی  مثل آشپزخانه یا روی میز ناهارخوری صحبت کنید. .

فروش در خانه مشتری ها

قبل از این که با زبان بدن آشنا باشید اگر در کنار میز ناهارخوری و حتی در آشپزخانه باز هم مشتری احساس معذب بودن دارد بهتر است شما فرصت را به او داده  و بگویید که هر جا دوست دارد برای ادامه مذاکره انتخاب کنید. حتی اگر مشتری پیشنهاد صحبت در اتاق نشیمن را بدهد شما می‌توانید این پیشنهاد را بپذیرید و در صورتی که به نتیجه نرسیدید به پیشنهاد خودتان مکان را عوض کنید.

گاهی اوقات وقتی مشتری ها به صورت چند شریک با شما وارد معامله و صحبت می شوند ممکن است آنطور که خودشان میخواهند معامله را به پیش ببرند. یک مثال جالب در این باره این است که مثلاً شما با یک گروه قرار کاری می‌گذارید و تصمیم می گیرید که با هم در این مورد صحبت کنید معمولا تصمیم میگیرید که صحبت ها در اتاق نشیمن و اتاق استراحت یا جایی که معمولا همه با هم جمع می شوند ادامه دهید..

 یک اشتباه بزرگ که خیلی از بازاریاب ها انجام می دهند این است که اجازه می دهند که مشتری ها و افرادی که تصمیم  گیرنده هستند رو به روی هم قرار گیرند در صورتی که بهترین کار این است که آنها را در یک سطح که به طور متوالی است آنان را بنشانید و خودتان روبه روی آنها قرار بگیرید که زبان بدن آنها نسبت به موضوع روی تصمیمات یکدیگر تاثیر نگذارد.

توصیه اکید ما این است که برای صحبت با مشتری خصوصا مشتری‌های که تاکنون آنها را نشناخته اید و تا کنون با آن هاصحبتی نداشته اید به تنهایی وارد مذاکره نشوید و سعی کنید این موضوع را به صورت تیم به تیم انجام دهید.

اگر شما نیاز به اعتمادسازی دارید و میخواهید یک محصول گرانقیمت را بفروشید بهترین پیشنهاد ما به شما این است که از یک دفتر کار استفاده کنید سعی کنید آن را به طور رسمی اما مهربانانه ادامه دهید چرا که برخی از محصولات ماهیتی دارند که باید در پشت آن یک اعتماد قوی وجود داشته باشد.

انواع صحبت کردن با مشتری در منزل نیز می تواند جالب باشد و به گونه ای تنوعی در نوع کسب و کار و معامله ایجاد کنند اما متوجه باشید که ضررها و زیان های دارد.  مخصوصاً اگر شما و مشتری تان از جنس مخالف هستید در هیچ صورتی بدون اینکه جوانب را بسنجید این کار را انجام ندهید معاملات را در منزل به پایان نرسانید..

فروش در خانه مشتری ها

 بیشتر کسب و کارها وقتی معاملات را به منازل می کشانند که با فرد مقابل یک رابطه دوستانه داشته باشند اما من یک توصیه جالب تر هم دارم  و آن هم این است که وقتی که می خواهید از فرصت معامله در منزل مشتری استفاده کنید به این نگاه کنید که آیا محصول که می خواهید برای آن قراردادی بنویسید آیا ظاهر زندگی و منزل مشتری شما و مشتریانِ نوعی شما را بهبود می بخشد یا نه؟

بدین صورت می توانید با تناسب محصول خود و البته تغییری که روی زندگی فرد مقابل قرار خواهد داد یک دیدار را تدارک ببینید و به طور تاثیر گذار روی آن مانور دهید. در این باره می توانید ایده های زیادی را چاشنی کار خود کنید و  یک معامله خیلی خوب و پرسود را نهایی کنید

در این باره دیدگاه ها و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و مطلب را در شبکه های اجتماعی نشر دهید

ایده نوشتن این مطلب را از یکی از صفحات کتاب، قطعی کردن فروش به زبان آدمیزاد دریافتم.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.