خیلی ازاوقات به شما توصیه می شود که برای پول درآوردن یک وب سایت راه اندازی کنید، و شما هم دقیقا بدون و چون و چرا این کار را می کنید. هر چند محصولات مختلفی روی سایت قرار می دهید اما این اتفاق افتادنی است که محصولات شما به فروش نمی روند یا حد اقل افرادی که روی سایت محصولات شما را می خواهند، به مشتری تبدیل نمی شوند.

مقاله ای که پیش رو دارید، تجربه ای از فردی است که از سال ۱۹۹۰ تا کنون هزاران سایت را در راه اندازی و بازاریابی کمک کرده است. او در این مقاله با افراد متخصص در زمینه سئو، بازاریابی، بازاریابی محتوا و نظیر آن صحبت کرده و توانسته راز هایی کشف کند که موجب می شود برخی سایت ها نتوانند مشتری زا باشند. این مقاله را تا پایان با لذت بخوانید و درس یاد بگیرید و تجربیات را روی سایت خود پیاده سازی کنید و از تغییرات خوشحال شوید.

راز عدم فروش در وب سای

مشکلات را حل کنید

 Chris Brogan که فردی متبحر در نوشتن کتب بازاریابی است می گوید:

بسیاری از وب سایت ها به این منظور شکل گرفته اند تا بگویند که چقدر عالی هستند و تبحر دارند اما آن ها کم تر به فکر حل مشکلات مردم و مشتریان خود هستند. او در ادامه می گوید: آیا شما می خواهید مهارت های بیشتری کسب کنید و مشتری های بیشتری داشته باشید؟ پس به فکر حل مشکل کاربران و مشتریان خود باشید.

بر نتایج تمرکز کنید نه بر ویژگی ها

Jacob Cass طراحی حرفه ای است که می گوید، به مشتریان بگویید که محصولات برای آن ها چه کاری می کند و مزیت آن ها چیست. لازم نیست از ویژگی های محصولات بگویید.

او در ادامه برای واضح کردن بیان خود مثالی ملموس از مته می زند! او می گوید مشتریانی که به دنبال مته هستند در واقع به دنبال یک سوراخ هستند و اینکه بدانند سوراخ را چگونه باید ایجاد کنند. آن ها به دنبال این نیستند که مته چیست! بلکه می خواهند به آم سوراخ روی دیوار یا چوب یا هر چیزی دست پیدا کنند.

بر روی مشتری تمرکز کنید نه خودتان

Ann Handley, که نویسنده ای مطرح در زمینه تولید محتوا است، می گوید، اگر وب سایت شما مشتری ساز نیست به این دلیل است که سایت شما بر روی چیزی که مشتری ها می خواهند تمرکز ندارد

او در ادامه می گوید به جای اینکه به مشتری ها در وب سایت خود بگویید چه چیزی می فروشید، و چرا شما برجسته تر از رقبا هستید و یا حتی چه کارهای می توانید انجام دهید، چیزهایی بنویسید  و بگویید که مشتری ها به آن اهمیت می دهند و برای آن تلاش دارند. به آن ها با توجه به تخصصی که دارید یاد دهید که زندگی شان را ساده تر کنند.

برندسازی کنید

David Airey, که نویسنده کتاب پر فروشی در مورد برند است در این باره می گوید، مشتریان زمانی از شما خرید می کنند که کیفیت محصول ارائه شده با برندینگ شما مطابقت داشته باشد یا دست کم از آن پیشی بگیرد. بنابراین سعی کنید آن چه که می خواهید برای آن شهرت خود را افزایش دهید، چیزی باشد که حول شرکت، محصول و خدماتتان باشد و به واقعیت نیز نزدیک و منطبق با واقعیت باشد.

ابتدا به فکر قابل استفاده بودن باشید و بعد به زیبایی فکر کنید

جولیه جویس هم که فردی متبحر در زمینه موتورهای جستجو است در این باره می گوید، شما باید به دنبال این باشید که پیش از زیبایی، مفید واقع شوید. بارها سایت های زیبایی دیده ایم که حقیقتا در مورد کارایی آن ها به شک افتاده ایم. مردم به یک سایت زیبا بارها و بارها بر می گردند اگر و تنها اگر آن سایت برای شان مفید باشد.

در رابطه با این مقاله نظر شما چیست؟ دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

این مطلب بخشی از مطالب این وب سایت است

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.