در بسیاری از موارد سخنران ها اعتقاد دارند که  همینقدر که در صحنه حاضر شوند، موفق خواهند شد و این در حالی است که اهمیت موضوعی که در این باره سخن می گویند را به دست فراموشی می‌سپارند. موضوعی که متناسب با زمان دارای قوت و اهمیت خواهد بود و پروسه همکاری نیاز به در نظر گرفتن پیام فردی را دارد و همگام با محتوا و کنترل حضار و تمرین و تمرین و تمرین شکل می‌گیرد.

rick-justice

یکی از سخنرانانی که این مفهوم کلی را درک نموده ریک جاستیس، نائب رئیس بخش اجرایی سیسکوست. در معرفی‌هایی که وی انجام می‌دهد، جاستیس تیمی از خبره‌های بخش‌های بیزینیس، استراتژی و ارتباطات را گردهم می‌آورد. او لحنش را متناسب با محیط که ایده‌ها در آن جا به ثمر می‌نشیند و به کمک وی می‌آید، تنظیم می‌کند.

 او لحنش را متناسب با محیط که ایده‌ها در آن جا به ثمر می‌نشیند و به کمک وی می‌آید، تنظیم می‌کند..

اولین آشفتگی فکری همواره راجع به مضمون است: محیط سخنرانی چگونه است؟ مخاطبان چه کسانی هستند؟ به دنبال شنیدن چه پیامی از تیم اجرایی سیسکو هستند؟ برای فعالیت نیاز به چه فراخوانی است؟ و …
هنگامی که زمینه تعیین شد، تیم برای توسعه نطق و پیام به فعالیت می‌پردازد.

تیم توسعه گزارش جاستیس در یک مرکز فرمان پوشش یافته با تکنولوژی‌های اخیر دنیا از جمله TelePresence  سیسکو، یک تخته وایتبرد دیجیتالی و چند صفحه‌ای با استفاده از لپ تاپ‌ها همراه با کارکنان زیادی فعالیت می‌کند.

نقاط مشی او، بر ایده‌های جدید و انتصاب تکنولوژی‌هایی که پیام وی را به گوش شنوندگان طنین انداز کند، تمرکز دارد. او می‌گوید:

در اکثر موارد، تنها چند هزار گوش برای شنیدن در اختیار دارم و این تنها یک فرصت برای دستیابی به نگرش آن‌هاست. در این پیام‌ها باید آن‌ها را با نمایش چیزی که تا به حال با آن مواجه نشده‌اند متقاعد کرد و اطمینان حاصل کرد این محتوا مناسب آن هاست و آن‌ها از آن الهام خواهند گرفت.

هنگامی که ایده‌ها جمع آوری شدند، تیم سخنرانی آن‌ها را در یک سند مسدود شده دسته بندی می‌کنند. در حین ملاقات ها، این ساختار متا در همه موارد روی می‌دهد و در پایه‌های در حال پیشرفت تقویت یافته‌تر نیز می‌باشد. بنابراین، تیم می‌تواند بر ایده‌های بزرگ در حالی متمرکز باشد که تمامی درون مایه‌های جزئی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

جاستیس توضیح می‌دهد:

اگر ما تنها بر یک ایده تنها تمرکز یابیم، امکان بازگشایی دیگری را از دست می‌دهیم. به طور بالقوه هر چه به درون پروسه توسعه گزارش قدم می‌گذاریم، ایده‌های بهتری به دست می‌آید.

به نظر شما آیا روش درست ارائه این فرد در سیستم سیسکو نیست که موجب موفقیت و جهانی شدن این شرکت شده است؟ در این باره دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.