بارها در اسناد سئو و آموزش های مرتبط با سئو، به این واژه برخورد کرده ایم که از هدلاین های متعدد استفاده کنید اما هیچ گاه به طور واضح به این مهم تاکید نشده که باید هدلاین ها و ساب هدلاین ها را با تگ h2 شروع کرد و تا h6 ادامه داد! همین حالا این جمله را به خاطر بسپارید که:

هرگز در صفحات خود از تگ h1 استفاده نکنید.

اما دلیل این امر چیست؟

به طور پیش فرض، سیستم وب سایت شما، عنوان هر مطلب را به صورت تگ h1 در نظر می گیرد. هر مطلب می بایست یک تگ h1 داشته باشد. بودن دو تگ h1 موجب می شود که گوگل اینگونه فرض کند که مطلب سایت شما، به صورت دوپلیکت شناسایی شود! یعنی یک متن با بیش از یک عنوان و این چیزی است که ضربه مستقیمی به سئوی سایت شما می زند.

Restriction of use of h1 tags for SEO

حالا باید چکار کرد؟

اگر مطالب سایت شما تا کنون با این ویژگی منتشر شده اند، بررسی کنید که آیا ایندکس شده اند یا خیر! به احتمال زیاد این دست مطالب ایندکس نمی شوند. بنابراین سعی کنید تگ ها را بهینه کنید و انتشار مجدد را بزنید.

تگ ها را به صورت دسته بندی شده تنظیم کنید و اولین عنوان مهم داخل صفحه را با تگ h2 و زیر دسته های آن را با تگ های بعدی تنظیم و منظم کنید.

بسیاری از سئو کارها معتقدند که بکار بردن h2 به تنهایی کافی است اما برخی از افزونه های معتبر سئو، به زیر دسته ها و تگ های زیر هم، اهمیت می دهند و به خوانایی متن امتیاز می دهند.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.