ریدایرکت با تمام خوبی هایی که دارد گاهی حسابی می تواند، bounce rate یا نرخ پرش ( یا به قول خودم نرخ پرانندگی!! ) را افزایش دهد. بسیاری از افراد به این موضوع دقت ندارند. بیایید جریانی که روزهای پیش خودم پشت سر گذاشتم را برایتان بگویم.

حدود ۱ ماه تا ۴۰ روز پیش وقتی سایت سئو مارکت، با مشکل مواجه شد، طی یک تصمیم ضربتی و سریع تصمیم گرفتم، که بای مارکتینگ را راه اندازی کنم. امیدوارم که شما هم از این تصمیم من راضی بوده باشید. به هر حال طراحی سایت را طی دو هفته انجام دادیم اما نکته مهمی که این جا چشمک می زد، محتوایی بود که من روی سئو مارکت تهیه کرده بودم که واقعا برای آن ها زحمت کشیده بودم.

ناچار شدیم برای اینکه ترافیک سئو مارکت را به این سایت وارد کنیم، از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنیم که این کار را انجام دادیم. در ابتدای امر، به این دقت نداشتیم که ریدایرکت تنها مخاطبین مطالب وبلاگ و دیگر بخش های ایندکس شده ی سئو مارکت را به صفحه اول بای مارکتینگ روانه می کند.

سئو, افزایش ترافیک

این کار هم مزایا و هم معایبی دارد:

 

از مزایای این کار این است که کاربر با یک لینک خراب و شکسته روبرو نمی شود و می تواند به بای مارکتینگ راه پیدا کند و با جستجو و کمی زمان صرف کردن مطالب مورد نظرش را پیدا کند..

اما از معایب کار این بود که، وقتی فرد به صفحه اصلی وارد می شود، نمی تواند در لحظه مطلبی را که خواستار آن بوده پیدا کند به همین دلیل می تواند سریعا صفحه اول را ترک کند و سایت را به طور کامل ببندد که این کار همان bounce rate ما را بالا می برد و به همین دلیل سئوی سایت افت شدیدی می کرد. 

البته برای من دردناک تر این بود که مخاطبم و کسی که روی مطالبم کلیک کرده، نتواند به مطلب دسترسی پیدا کند.

تا اینکه تصمیم گرفتم هنگام انتقال محتوا برای ریدایرکت، url ها را هم دقیقا انتقال دهم. خوشبختانه url ها را در اختیار داشتم و می توانستم دقیقا یو ار ال ها را در ویرایشگر مدیریت محتوا، وارد کنم.

301-redirects

آیا می دانید حاصل این کار چه شد؟

خوشبختانه با این کار توانستیم بدون اینکه کاربر ذره ای احساس ناراحتی کند، از آنچه که در گوگل دیده بود، به سایت بای مارکتینگ بیاوریم و مطلب را در سایت بای مارکتینگ پیش روی وی بگذاریم. البته خیلی ها متوجه تغییر دامنه کاری ما شده بودند و از بابت راه اندازی سایت جدید به ما تبریک گفتند که از این بابت از همین تریبون!! از آن ها سپاس گزاری می کنم. .

کاری که صورت گرفت خوشبختانه روی سئوی سایت تاثیر منفی نگذاشت و نرخ پران هم به حد کافی کاهش داد و از همه مهم تر کاربرانم را دست پر از سایت بدرقه کرد!

امیدوارم که شما نیز از این کار بای مارکتینگ درس هایی گرفته باشید  و از آن لذت برده باشید. نظر خود را با ما در میان بگذارید و بعد این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.