هر چند چند ماه از سال ۲۰۱۶ گذشته است اما محققان توانسته‌اند در این ۴ ماه جسارت به خرج دهند و با توجه به آنچه که تا کنون در مورد سئو سایت توسط گوگل منتشر شده، رخدادهایی را برای سئو سال ۲۰۱۶ پیش‌بینی کنند. با توجه به روند سال ۲۰۱۵ این بار محققان با مفهوم جدیدی بنام Rank Brain پا به عرصه گذاشته‌اند.

اولین آپدیت تایید شده در سال ۲۰۱۵ در ماه آوریل با “Mobilegedden” رخ داد. کمی بعدتر در ماه مِی  گوگل “Phantom 2” را معرفی کرد که یک تغییر الگوریتم تاثیر گذار بر روی رده بندی سایت‌ها بر اساس کیفیت شان بود. سپس در ماه جولای Panda 4.2  معرفی شد که معقول بود زیرا گوگل سعی داشت داده‌هایش را تازه کند و نتایج بهتری عرضه کند.

اگر شرکت شما از زمان Hummingbird  یا همان الگوریتم مرغ مگس خوار تا کنون خودش را به روز نگه داشته پس دلیلی ندارد که الان برای این موج جدید از جستجو‌های مصنوعی آماده نباشد. RankBrain جدیدترین بخش از الگوریتم کلی Hummingbird گوگل است. این یک  برنامه کامپیوتریست که از الگوریتم‌های هوش مصنوعی  برای یادگیری نحوه جستجوی انسان‌ها استفاده می‌کند. این برنامه به جستجوی گوگل حال و هوای انسانی‌تر و طبیعی‌تر می‌دهد. به جای اینکه جستجو نتایج تصادفی بدهند، RankBrain نتایجی را نشان می‌دهند که به سوال شما پاسخ می‌دهد. این نهایتا می‌تواند در لینک سازی یا همان لینک بیلدینگ روی وبسایت‌ها موثر واقع شود.

با این حساب باید نوشته‌هایتان را متناسب با سوالات کاربران تدوین کنید تا گوگل آن‌ها را به کاربران جستجو‌گر نمایش دهد.

Rank Brain

پیش‌بینی‌های سئو در ۲۰۱۶: سایت‌های ریسپانسیو بهتر شدند

برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ جستجو گران موبایلی از جستجوگران دسکتاپ جلو زدند. راهکار بیشتر برند‌ها برای این آپدیت موبایلی استفاده از سایت‌های ریسپانسیو است. این تغییر کوچک بهترین و سریع‌ترین راه حل ممکن است، اما  کارآمدترین آن‌ها نیست. در بیشتر این سناریو‌ها،  این شرکت‌ها هنوز هم در حال بهود وضعیت برای کاربران دسکتاپی و تهیه یک نسخه برای هماهنگ شدن با آپدیت  Mobilegedden هستند.

پیش‌بینی‌های سئو در ۲۰۱۶: کنترل بازار توسط اپلیکیشن‌های موبایل

آیا می‌خواهید بازار موبایل را در دست بگیرید؟ یک قدم آن را جلو‌تر ببرید. سایت‌هایی که ریسپانسیو هستند رتبه‌های پایین‌تری نسبت به سایت‌هایی که از یک وبسایت نسخه موبایل با HTML5 و CSS جداگانه استفاده می‌کنند دارند. وبسایت‌هایی که برای پلتفورم جستجو موبایل از یک نسخه وبسایت مختص موبایل استفاده می‌کنند در سال ۲۰۱۶ حکم فرما می‌شوند.

راجع به این مسئله فکر کنید، پلتفورم‌های وب در حال تکامل‌اند. اول با دسکتاپ شروع شد سپس به موبایل رفت و الان هم روی ابزار‌های پوشیدنی است. پس طبیعی است که دیگر زمان مرگ وب سنتی فرارسیده است. به جای اینکه ۱۰,۰۰۰ دلار صرف ساخت یک سایت جدید کنید، درآمد را جای دیگری خرج کنید. ارزشش را ندارد. یک وبسایت موبایل راه بیاندازید و یک اپلیکیشن بسازید. در سال ۲۰۱۶ ما شاهد ظهور اپلیکیشن‌‌های مربوط به جستجوی موبایل هستیم. اگر بودجه کم است همان با سایت‌های ریسپانسیو کارتان را ادامه دهید اما حتما مطمئن شوید که سایت‌تان برای موبایل بهینه شده است نه دسکتاپ.

پیش‌بینی‌های سئو در ۲۰۱۶: محتوای جمع شده در رسانه اجتماعی

با اینکه این مسئله مدت زیادی روی بورس نمی‌ماند، ۲۰۱۶ سالی خواهد بود که محتوای اجتماعی تمام نتایج جستجوی گوگل را فرا خواهد گرفت. توییتر و دیگر پلتفورم‌ها در حال آزمایش محتوای توده‌ای هستند. به گزارش بای مارکتینگ هم اکنون هم گوگل گفته است که قصد دارد اخبار، ویدیو‌ها و تصاویر را از این پلتفورم‌ها در نتایجش نشان دهد، پس اگر توییت‌ها و پست‌های بیشتری نمایان شدند تعجب نکنید. آنها کار را با فیسبوک و توییتر آغاز کردند ولی قصد دارند که دیر یا زود با دیگر شرکت‌های اجتماعی هم قرارداد ببندند. همچنین منتظر این باشید که در سال جاری شبکه‌های اجتماعی با جستجو‌ها بیشتر از پیش ادغام شود و این امر برای استراتژی‌های بازاریابی محتوایی فضای رقابت بیشتری را فراهم می‌سازد.

Rank Brain

پیشبینی‌های سئو در ۲۰۱۶: محتوای ویدیویی برای پیروزی

امسال ممکن است سالی باشد که محتوی ویدیویی تبدیل  به ابزاری شوند که در رقابت برگ برنده شود. در حال حاضر وقتی از بازاریابی محتوایی حرف میزنیم محتوی نوشتاری به عنوان یک هنجار در نظر گرفته می‌شود. اینکه سه سال اخیر را صرف تبلیغ اهمیت ویدیو‌های خود هاست شده کردیم و الان شاهد موفقیت آن هستیم که بسیار خوب است. پس به انتشار ویدیو‌های خود هاست شده ادامه دهید و از برداشت ویدیو از یوتیوب و ویمیو خودداری کنید. از آن  سایت‌های ثالث برای تبلیغ استفاده کنید نه انتشار.

بای مارکتینگ می افزاید : تکنولوژی در حال پیشرفت است و محتوی ویدیویی هم اکنون بهتر از محتوی نوشتاری کسب و کار‌ها را در دسترسی به کاربران، درگیر کردنشان با تعاملات معنی دار، و افزایش بازگشت سرمایه گذاری شان  یاری می‌کنند. بیایید قبول کنیم که آمریکایی‌های معمولی بیشتر مطالب را می‌بینند و کمترمی خوانند. بله، ویدیوهای یوتیوب  رتبه بالا‌تری نسبت به بقیه محتوا دارند. بخشی از آن به خاطر این است که یوتیوب بخشی از گوگل است اما این حقیقت را رد نمی‌کند که ویدیو‌های بهینه شده در سایت حاکمیت و درگیری با کاربر را افزایش می‌دهد.

 پیشبینی جسورانه: ویدیو‌های خود هاست شده با رونوشت در سال ۲۰۱۶ پیروز خواهند بود.

پیروزی در نبرد سئو در سال ۲۰۱۶

آیا می‌خواهید در رقابت بهتر شوید و از بقیه مجزا شوید؟  پس عقلتان را بکار ببرید! تبلیغات، محتوا، متا و تصاویر باید طوری طراحی شوند که در پلتفورم‌های موبایل خوب به نظر برسند. با بهبود بخشیدن CSS و HTML5 موبایل از مرز پایتان را فراتر بگذارید. اگر بودجه دارید، یک اپلیکیشن موبایل بسازید که در آن کاربر مد نظر باشد تا بتواند به بهترین حالت با سرویس شما ارتباط برقرار کند. از ویدیو‌های بهینه و خود هاست شده و پست‌هایی در اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.  استفاده از یک برنامه بازاریابی ویدیویی که از ویدیو‌های بهینه شده بهره می‌برد می‌تواند کمک کند ROI شما را افزایش و بهبود دهد. یادتان باشد، زمان در حال تغییر است و دستگاه‌ها در حال هوشمند‌تر شدن.  با وجود دستیار‌های مجازی‌ای همچون siri وRankBrain گوگل آینده جستجو‌ها بیشتر از پیش به زندگی روزمره ما گره می‌خورد. محتوایی فراهم کنید که مشکل گشا باشد، به سوالات صنعتی پاسخ دهد و منجر به ایجاد منبع و بهبود درآمد در سال ۲۰۱۶ شود.

البته زیر ساخت‌های لازم برای نمایش فیلم چنان که باید برای تمام کاربران ایرانی فراهم نیست. این گفته بیانگر این است که باید از محتوای تصویری برای جذب مخاطبان استفاده کنید اما نه چنان افراط کنید که برخی کاربران از موضوع جا بمانند و نه چنان تفریط کنید که افرادی که قادر به دسترسی به فیلم‌ها دارند از این فرصت بی‌بهره بمانند. منظور از ویدیوهای خود هاست شده فیلم‌هایی است که به طور طبیعی، و تولیدی توسط خودتان تولید می‌شود هر چند این فیلم چنان که باید حرفه‌ای نباشد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.