کد QR از جهات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مورد استفاده های کد های QR این است که می توانید به گونه ای رمز نگاری شده به کاربران بفهمانید که در پس این کد، اطلاعاتی است که می تواند برای آنان مفید باشد. در چنین شرایطی کاربر با اسکن کد توسط گوشی و یا تبلت می تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

این کار برای قرار دادن اطلاعات بازاریابی و تماسی شما برای مشتری ها بسیار مورد پسند است. اما اگر گاهی در یک محوطه ی کوچک از یک مجله، به شما اجازه دهند در مورد مطلبی بنویسید، می توانید از این شیوه استفاده کنید و حسابی مطالبتان را در اختیار دیگران قرار دهید.

شما می توانید از طریق ابزارهای آنلاین، هم لینک ها و هم متن هایی را به کد QR تبدیل کنید. برای این کار توصیه می کنیم متن زیر را حتما بخوانید و نظر خود را در مورد لذت نحوه ی ایجاد کد کیو آر بیان کنید.

برای شروع، ابتدا وارد فایرفاکس تان شوید. افزونه ی QR Code Image Generator را نصب کنید ( روی لینک آخر متن کلیک کنید و فرایند نصب را دنبال کنید )

qr-code-generation

بعد از اینکه افزونه را نصب کردید پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نصب دریافت می کنید :

در این حالت کافیست که کد فعال کردن حالت دریافت کد کیو آر را بدانید.

مثال: فرض کنید می خواهید بخشی از یک متن را به کد کیو آر تبدیل کنید. ابتدا باید متن مورد نظر را انتخاب کرده و بعد از انتخاب دکمه های ترکیبی کنترل + شیفت + q را فشار دهید:

qr-code-generation

در اینجا کد مورد نظر برای شما ایجاد می شود. کافیست روی گزینه ی here کلیک کنید تا این تصویر را ذخیره کنید اما اگر تمایلی داشته باشید که تصویر کیو آر را ویرایش کنید روی دکمه ی edit QR code image online کلیک کنید. با این کار وارد صفحه ی آنلاین ویرایش کد qr می شوید. در مرحله اول آدرس وب سایتی که قرار بوده از محتوای آن کد ایجاد کنید نمایش داده می شود که می توانید آن را ویرایش کنید و متن دلخواهتان را بنویسید.

qr-code-generation

همچنین می توانید از بخش options جزییات دیگری نظیر رنگ و غیره را عوض کنید و در نهایت کد مورد نظرتان را با فشردن دکمه ی create ایجاد کنید. بعد از این می توانید از طریق لینک زیر عکس کیو آر، عکس کد را دانلود کنید و در هر جا که دوست دارید مورد استفاده قرار دهید.

برای افزودن این افزونه به مرورگر فایر فاکس، این مطلب را در مرورگر خود باز کنید و روی لینک زیر کلیک کنید:

 افزودن QR Code Image Generator به مرورگر با یک کلیک

علاوه بر دکمه ی ترکیبی ctrl+shift+q که برای متن بکار می رود می توانید بجای انتخاب متن، روی صفحه حاوی لینک راست کلیک کنید و از آخرین گزینه، عبارت  generate qr code for url را کلیک کنید، و همین فرآیند را برای تولید کد کیو آر برای لینک ها نیز استفاده کنید:

برای اینکه بخواهید با استفاده از ابزارهای نت، کاری کنید که بیشتر و موثر تر برندتان مد نظر قرار بگیرد می توانید شروع کنید و به طور خلاقانه نظر کاربران را به خود جلب کنید. کاربران استفاده از کارهای جدید و روش های جدید را خیلی دوست دارند به همین دلیل توصیه می کنیم هر از چند گاهی با استفاده از این کد ها به کاربران و مشتری هایتان، اجازه دهید که کد هایی را اسکن کنند و هم از کاری جدید لذت ببرند و هم بر دانسته هایشان بیفزایند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.