در این مطلب قصد داریم به مثال‌هایی از از روش‌های مختلف استفاده از هدایای تبلیغاتی در کسب و کارهای مختلف بپردازیم ونکات مهمی در مورد هرکدام را در اختیار شما قرار دهیم، در ادامه با سئو مارکت همراه باشید.

مثال شماره یک – باشگاه ورزشی:

یکی از روش‌های موثر در ارائه هدایای تبلیغاتی برای یک باشگاه ورزشی می تواند ارائه خدمات به مشتریان برخی فروشگاه‌های خاص لوزم ورزشی و یا برخی از  تامین کنندگان مواد غذایی ارگانیک باشد به این صورت که با بستن قرارداد با تعدادی از این فروشگاه‌ها تضمین نمایید برای مشتریان مثلا ۶ هفته عضویت رایگان قائل شود.  در این حالت اغلب مشتریانی که به باشگاه شما از این طریق وارد شده اند پس از گذشته شش هفته جذب باشگاه شده و برای دوره‌های رسمی ثبت نام خواهند کرد.

برای مثال در تجارت الکترونیک می‌توانید به کسانی که از باشگاه شما استفاده می‌کنند تخفیفاتی بدهید، و از طرفی کسانی که از شما خرید می‌کنند اما با باشگاه شما آشنایی ندارند را به سمت کسب و کار خود، هدایت کنید و در باشگاه با هدایا یا تخفیفاتی از آن‌ها استقبال کنید.

مثال شماره دو – چشم پزشک:

یک مرکز چشم پزشکی پس از بررسی لیست بیماران خود با جدا کردن اسامی افرادی که طی دو سال گذشته به این مرکز مراجعه نداشته‌اند، ایمیلی حاوی پیشنهاد رایگان معاینه چشم پزشکی به ۴ روش مختلف برای آن‌ها ارسال نمود. تحقیقات نشان می‌دهد اکثر این افراد پس از انجام این آزمایشات ارتباط خود را با مرکز قطع نکرده و از دیگر خدمات این مطب استفاده نموده‌اند که در حدود ۱۰۰ هزار دلار تنها در ۲ روز درآمد این چشم پزشک در ازای چند معاینه رایگان بوده است.

در تجارت الکترونیک و طبابت الکترونیک نیز می‌توانید پروسه ثبت نام آنلاین و وقت گیری و نوبت گیری آنلاین ایجاد کنید و به کسانی که از این طریق ثبت نام می‌کنند هدایای رایگان، تخفیف و سرویس‌هایی از این دست ارائه کنید.

بازاریابی مؤثر برای ۷ کسب و کار فیزیکی

مثال شماره سه – خدمات سرویس و تعویض روغن خودرو:

یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات سرویس و تعویض روغن خودرو به مشتریان خود پیشنهاد نمود که در هر بار مراجعه بتوانند یکی از خدمات مورد نظر این موسسه شامل تعویض لاستیک‌ها بین چرخ‌های مختلف خودرو، تعویض روغن و بازدید از سیستم سوخت‌رسانی انژکتوری را به ‌صورت رایگان انجام دهند. در این میان این موسسه قادر خواهد بود از طریق مراجعات بیشتر مصرف کنندگان اطلاعات بسیاری در رابطه با الگوی مصرف آنها و سایر اطلاعات دیگر را بدست آورد و همچنین در کنار این خدمات از فروش محصولات دیگر خود نیز سود بالایی کسب نماید.

در تجارت الکترونیک نیز می‌توان کاری کرد که تعامل مشتری ها با وب سایت را بیشتر کرد و به ازای افزایش میزان تعامل ها به آن ها تخفیفاتی داد.

مثال شماره چهار – سالن آرایش و زیبایی:

یک سالن آرایش و زیبایی در هربار مراجعه مشتریان خود کوتاهی موی یکی از فرزندان را به رایگان انجام می‌داد و این امر سبب می‌شد تا والدین درکنار استفاده از این خدمت رایگان جهت کوتاهی موی فرزندان دیگر خود نیز در ازای پرداخت پول به همین مرکز مراجعه نمایند همچنین این پیشنهاد سبب شد تا مشتریان بیشتری به بهانه استفاده از این خدمت به این آرایشگاه مراجعه نمایند.

در تجارت الکترونیک نیز می توان برای سالن های آرایشی زیبایی طرح های بسیار متنوع و دوست داشتنی ایجاد کرد تا بدین طریق بتوان، خواننده ها را جذب کرد.

مثال شماره پنج – فیزیوتراپ:

یک فیزیوتراپ با انجام مذاکراتی با مراکز مختلف از مدیران کسب و کارهای مختلف خواست تا تعدادی کارت‌های هدیه را به مناسبت ولنتاین به کارمندان خود هدیه دهد. وی در ازای این کارت‌ها خدمات رایگانی چون معاینه ارتوپدی و عصبی از اعضای بدن توسط اشعه ایکس را ارائه می‌نمود. وی با ارائه این کارت‌ها توانست مراجعه کنندگان را به بهرمندی از خدمات دیگر ترغیب نماید.

در تجارت الکترونیک برای صنف خدماتی راه حل‌های بسیار با ارزشی وجود دارد که می‌توان از آن بهره برد و کسب و کارها را نو و تجدید کرد و آن‌ها را توسعه داد. تمام مواردی که می‌توان به صورت آفلاین ارائه داد غالبا از طریق پروسه آنلاین نیز امکان پذیر است.

بازاریابی مؤثر برای ۷ کسب و کار فیزیکی

مثال شماره ۶ – دندانپزشک:

یک دندان پزشک برای مشتریان قدیمی خود کوپن‌هایی به همراه کد پیگری ارسال نمود که با هدیه دادن این کوپن‌ها به دوستان خود بتوانند از سه جلسه خدمات رایگان جرم‌گیری دندان بهره مند شوند همچنین مشتریانی که کوپن‌های هدیه را دریافت نموده اند می توانند از خدمات جرم‌یگیری و سفیدی دندان به همراه معاینه و بازدید دندان‌ها به کمک اشعه ایکس به طور رایگان بهره مند شوند.

مثال شماره هفت – خدمات نظافت منزل:

یک شرکت ارائه دهنده خدمات نظافتی در ماه دسامبر طرح ویژه‌ای با عنوان هدیه بابانوئل به مادران ارائه نمود که درآن انجام خدمات نظافتی را برای یک بار به صورت رایگان می‌پذیرفت. در این مرحله شرکت مورد بحث با درخواست‌های بیشماری مواجه شد که ۳۸% افرادی که از این طرح بهره‌مند شدند پس از مشاهده کیفیت خدمات ارائه شده، سرویس‌های خدمات طولانی مدت این موسسه را خریداری نمودند و این امر سبب شد تا موسسه با رشد بی نظیری مواجه شود.

نتیجه گیری نهایی:

استفاده از خدمات هدایای تبلیغاتی یکی از موثر ترین روش‌های بازاریابی برای جذب مشتریان می‌باشد البته به شرط آن که به درستی و با براورد هزینه کامل انجام شود. در این پروسه شما باید بررسی دقیقی از خدمات ارائه شده توسط موسسه خود بدست آورید و تعدادی از آن‌ها که برای شما هزینه زیادی را ایجاد نمی‌کند اما در مقابل برای مشتری ارزش زیادی دارد را انتخاب نمایید و به عنوان هدیه تبلیغاتی در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

اما نکته جالب اینجاست که شما می‌توانید با خلاقیت تمام، این موضوع را به راحتی با پروسه تجارت الکترونیک خود عجین کنید. مطمئن باشید که کاربران و مشتری‌ها به دلیل کمبود وقت، همیشه استقبال بیشتری از پلتفرم آنلاین شما خواهند کرد. شما می بایست کسب و کار خود را شناسایی کنید و بعد از آن برای توسعه الکترونیکی آن با مشاوره‌های تجاری صحبت کنید و روش‌های یاد شده را در آن بگنجانید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.