انگار که همیشه این ایام از روز باید منتظر حرکتی بس جالب از برخی وب سایت هایی باشم که در خبرنامه آن ها عضو هستم. چندی پیش بود که راجع به وب سایت دیجی کالا مطلبی نوشتم که البته این شرکت ارزشمند با روی باز از انتقاد من استقبال کرد برای خواندن این مطلب به لینک زیر مراجعه کنید:

وقتی دیجی کالا ما را لب تشنه تا دریا می برد و بر می گرداند!

تا اینکه امروز هم با صحنه ای جالب از مدیسه روبرو شدم! البته برای مدیسه حرفای گفتنی زیادی دارم اما از موضوع امروز واقعا نمی توانم بگذرم. امیدوارم مدیسه نیز با این مطلب جوانمردانه برخورد کند درست مثل دیجی کالا 🙂

مدیسه

امروز حوالی ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه سری به ایمیلم زدم. تا ایمیلم را باز کردم، متوجه شدم که ایمیلی برایم ارسال شده با عنوان:

چند پیشنهاد خوشمزه:

ایمیل مارکتینگ

عنوان نویسی، به گونه ای صورت گرفته بود که من هرچند هم تمایلی به خوردن غذا نداشتم، فقط چند پیشنهاد خوشمزه به چشمم آمد!

در چنین شرایطی تصویر سازی ذهنی شروع به کار کردن می کند. به احتمال زیاد مدیسه نیز قصد داشته از تصویر سازی استفاده کند. شاید اگر کمی تامل می کردم با خودم می گفتم:

فروشگاه پوشاک کجا و فروشگاه خوراکی کجا!

به هر حال بدون درنگ روی ایمیل کلیک کردم تا ببینم این پیشنهاد خوشمزه چیست!؟

به نظر شما چه بود؟

مدیسه

تصویر سازی ذهنی من تا اینجا کمی مبهم مانده بود اما شما هم همراه با من ادامه این ایمیل را ببینید.. حساب کنید که در ذهنم در حال مزمزه کردن چیزهای خوشمزه ای بودم که دوست دارم مثلا فرض کنید کاکائو! تا اینکه:

مدیسه

تا اینکه به این بخش رسیدم. بدون اینکه به چیزی توجه داشتم در حال نگاه کردن به خمیر ریش!!!! بودم و فکر می کردم فرنی است!!

این فرنی است ببینید:

فرنی

شما بین این دو تفاوتی می بینید؟ اما همینکه می خواستم ببینم جریان فرنی چیست متوجه شدم که بحث مورد نظر سمت مواد پیرایشی آقایان است! ( حس خوبی بهم دست نداد ) بگذریم .

تا اینجا تصویر سازی ذهنی من کمی به هم ریخته بود تا اینکه توانستم احساس بدم را با نگاه کردن به تیپ زیبای فرد کنار خمیر ریش، کمی حالم را به تعادل برسانم!

خلاصه باز هم پایین تر امدم و مدام لباس های زنانه را می دیدیم:

مدیسه

این جریان ادامه داشت تا اینکه بالاخره به خوراکی های خوشمزه رسیدم در حالی که ذائقه ام کاملا به هم ریخته بود:

ایمیل مارکتینگ

به نظر شما با این وضعیتی که برای تصویر سازی ذهنی من ایجاد شده بود چگونه می توانستم به این همه خوراکی خوشمزه راغب باشم؟ راستش را بخواهید تا انتهای این ایمیل، من حتی نسبت به فرنی هم دیدگاهم تغییر کرده بود و از مثبت به منفی تبدیل شده بود.

در واقع گاهی اوقات تصویر سازی بهترین عنصر برای ترغیب مشتری هاست اما اگر همین تصویر سازی به طور اصولی صورت نگیرد می تواند تا حد زیادی مشتریان را از شما دور کند..

البته با دیدن این ایمیل، توصیه های بیشتری هم در ذهنم نقش بست تا به داستان مدیسه اضافه کنم اما ترجیح می دهم این مقاله را همینجا تمام کنم.

با تشکر از مدیسه عزیز که روزهاست ایمیل هایش را دریافت می کنم، می خواهم بگویم که استفاده از عناصر بازاریابی اگر به درستی صورت نگیرد موجب بازار خرابی می شود! پس دقت کنید و به درستی تصویر سازی کنید.

اگر تصویر سازی برای این موضوع صورت نگرفته بود، مطمئنا می توانستم با یک احتمال نزدیک به واقعیت بگویم که میزان استقبال از چنین ایمیلی قابل توجه می شد چرا که تصاویر از کیفیت خوبی برخوردار بودند و ایمیل از المان های بازاریابی مختلفی برخوردار بود. حتی رقم تخفیف های مدیسه همیشه شگفت انگیز است! تا ۶۵ درصد! رقم کمی نیست.

حالا چه کسی تصور ذهنی من را از فرنی درست می کند؟ لطفا کمک!

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
ارسال ایمیل تبلیغاتی :

با تشکر از مطلب خوبتان

مدیر سایت :

سلام و احترام. تشکر از شما برای حضور در وب سایت خودتون..

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.