اگر دقت کرده باشید بارها در بخش داستان موفقیت بیزینس ها کسب و کارهایی را مثال زده ام که طی آن کار آفرینان تنها با هدف رفع مشکل در یک کسب و کار را ایجاد کرده اند. این افراد برای اینکه ایده آفرینی کنند اصطلاحا به دنبال گپ بازار هستند. وقتی که مشکلی یافت می شود که راه حل آن محصولی است که هنوز این محصول و یا خدمات ارائه نشده، می تواند بهترین زمان برای راه اندازی و کارآفرینی جدید باشد.

بارها دیده ایم که بهترین کارآفرینان، و کسانی که موفق شده اند، از یک چالش بزرگ خود را بیرون کشیده اند و اهرم خود را کار جدید و محصول جدید و تغییر شرایط جدید قرار داده اند.

کسب و کار

بنابراین اگر شما به دنبال این هستید که وارد عرصه ای شوید که بتوانید به بهترین شکل، کسب و کاری موفق داشته باشید، باید به دنبال شکاف بازار باشید و راه حل هایی برای مسائلی بیابید که در قالب خدمات و محصولات بتوانند مردم را برای نیازهای حل نشده شان اغنا کنند.

گاهی می توان با تکمیل یک محصول، به این هدف رسید. شناخت بازار و آشنایی کامل با محصولات، فرصتی مناسب است که به شما کمک می کند اقداماتی جدید و گام هایی اساسی بردارید.

اولین گام در این زمینه چیست؟

شما باید بتوانید حیطه ای را که می خواهید در آن فعالیت کنید شناسایی کنید.

مشتری ها و نیازهای آنان را به خوبی واکاوی و درک کرده و در صدد حل آن ها باشید.

محصولات را به طور کامل بشناسید وبه این فکر کنید که با تکمیل کدام محصول مشتری های زیادی به هدف خود خواهند رسید. گاهی تولید محصولات مکمل هم می تواند گامی ارزشمند برای کسب و کار ها باشد. .

در این باره بد نیست به این مثال کاملا واقعی توجه کنید:

چندی پیش وقتی در حال مطالعه بودم متوجه شدم که یک شرکت پرفروش توانسته نام خود را طی چند ماه به لیست پر فروش ترین ها برساند برایم جالب بود که این شرکت به فروش چه محصولی مشغول است! اما به طرز جالبی دیدم که تنها چیزی که این شرکت می فروشد، ظرف نگهداری دندان مصنوعی است! چیزی که هیچ شرکتی آن را تهیه نکرده بود و این شرکت توانسته بود از این گپ استفاده کرده و سرویس هایی راه اندازی کند که واقعا جالب بودند. مثلا فرد می توانست در سایت اندازه و قالب دندانش را به طور کاملا شخصی سازی شده و دقیق گزارش داده و قالب را تحویل بگیرد!.

بدین طریق می توانید کمی فکر کنید، کمی جستجو کنید و محصولات مورد نیاز را یافته و در نهایت، آن ها را تهیه و عرضه کرد. به نظر شما نیاز روز بازار ایران در حال حاضر در حیطه هایی که شما احساس می کنید نیاز به بازبینی دارند چیست؟

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.