داشتم به این موضوع فکر می کردم که چگونه شما رو به این پست فراخوانی کنم چرا که وقتی حرف از قیمت گذاری است از هر ۱۰۰ نفر شاید ۱ نفر مطلب را باز کنند! غافل از اینکه تا حد بسیار زیادی موفقیت در فروش به میزان و نوع قیمت گذاری و به طور کلی دانش قیمت گذاری محصول و خدمات بر می گردد. در این مطلب می خواهم به اصول قیمت گذاری اشاره کنم و در ادامه به مبانی مرتبط با آن بپردازم تا بتوانید یک قیمتی روی محصولات خود بگذارید که

اولا : مشتری فرار نکند

دوما: مشتری لب و دماغ به محصول شما کج نکند و به سراغ رقیب نرود!

شاید گزینه اول برای تان آشنا بود اما باور کنید مخصوصا در دنیای مجازی مشتری ها به علت شماره ۲ پرش می کنند! لطفا مشتری نپرانید.

قیمت گذاری در واقع چیزی است که مربوط به تمامی پروسه های بازاریابی می شود و می توان میزان ارزش محصول یا خدمات باشد.

اما دو واقعیت وجود دارد:

قیمت گذاری

قیمت را نجومی نکنید!

بالابردن میزان قیمت محصولات و خدمات می تواند مشتری را پس بزند چرا که مشتری این روزها زیاد پول ندارد یا اینکه نمی تواند خدمات را در اندازه قیمت هنگفت پیشنهادی شما ببیند! در واقع مشتری با خودش می گوید که مگر می خواهند چه به من ارائه دهند که انقدر پول می گیرند!

تازه مشاهده شده که شماری از افراد با مشاهده این قیمت های بالا برای برخی محصولات تا مرز راه اندازی کسب و کار مشابه نیز پیش رفته اند تا از سود احتمالی محصولات مورد نظر، باز نماند.

نکته مهم ایت است که افزایش قیمت در محصولات دیجیتالی که در دنیای مجازی نیز به فروش می رسند خیلی مشتری پرانی دارد. لطفا کمی آرام تر قیمت گذاری کنید و به روح و روان مشتری رحم کنید!

قیمت را تا عمق چاه پایین نبرید!

بعضی از اهالی کسب و کار هم هستند که قربانشان بروم از آن طرف بام می افتند! قیمت ها باید منطقی و اصولی قیمت گذاری و تعیین شوند اما افرادی هستند که قیمت را چنان پایین می آورند که خودشان هم رغبت نمی کنند برای محصول مورد نظر پول پرداخت کنند. اما آیا می دانید مشتری با مواجه با محصولات ارزان قیمت مخصوصا در دنیای مجازی چگونه فکر می کند؟

اول اینکه ممکن است بگوید، محصولات مشابه قیمت بیشتر دارند، حتما قصد دارند کلاهبرداری کنند و پول ما را بالا بکشند و محصول را نفروشند! البته حق هم دارند چنین فکری کنند.

دوم اینکه، ممکن است بگوید، شاید محصول دسته دوم است! بیخیال بابا!.

سوم اینکه ممکن است بگوید، شاید محصول خراب است، زدگی دارد یا خردگی دارد! به هر حال در بازار واقعی این موضوع به شدت دیده شده است.

قیمت گذاری

چهارم اینکه ممکن است بگوید یک بار پول می دهم بیشتر خرج می کنم بهتر از این است که پشیمان شوم!

این ۴ سناریو و احتمالا سناریو های دیگر همه کمک می کنند که مشتری از خرید محصول فوق العاده ارزان قیمت فراری باشد.

بنابراین همیشه توصیه شده که تعادل را رعایت کنید و برای اینکه مشتری را به خود جذب کنید قیمت را نه انقدر بالا ببرید که مشتری بترسد، نه انقدر پایین بیاورید که مشتری جور دیگری بترسد!

قیمت گذاری محصولات قاعده خاص خود را دارد. بنابراین توصیه من این است که قبل از اینکه با این قوانین آشنا شوید لطفا همین حالا روی قیمت های محصولات خود کمی فکر کنید و انرژی های انبار شده در تن تان را صرف آن کنید تا ببینید آیا رقبا به همین میزان قیمت گذاری حضور دارند یا نه؟

فراموش نکنید که دسته مقالات چِقِگُک را دنبال کنید تا به رمز  و راز این عبارت کلیدی یعنی چِقِگُک پی ببرید..

راستی می دانید چِقِگُک یعنی چه؟

دیدگاه های خود را در مورد قیمت ها و نحوه قیمت نهادن روی محصولات با ما در بای مارکتینگ در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید تا همه یاد بگیرند.

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.