ما اینگونه فرض می کنیم که شما به عنوان یک مشاور دلسوز و البته یک حامی که قصد حل کردن مشکلات مشتریان دارد، سعی بر این دارید که فضای تجاری خود را نیز فعال نگه دارید. برای این موضوع نیز توصیه ها و ادله ی خاص خود را داشتیم.

اما شما در حقیقت دارای محصول یا محصولاتی هستید که مشتریان هدف خاص خود را دارید، و از پاره ای از مشکلات این مشتریان آگاه هستید.

مدام به این فکر می کنید که یک مشتری بالقوه پیدا کنید و از راه شکاف مشکلی که دارد وارد شوید و پیشنهاد و راه حل خود را به وی بشناسانید.

اما شما باید بدانید که آن چند مشکلی که همیشه به عنوان شاه راه ورود به دنیای مشتری می شناسید، تنها راه و چاه هایی نیستند که شما با آن ها روبرو هستید.

بازاریابی

اگر در زمینه تحقیقات بازار خوب عمل کرده باشید قطعا می دانید که از چه نواحی می توانید اطلاعات خود را در رابطه با مشتری ها و صنعت آن ها افزایش دهید.

خوشختانه در حال حاضر صنایع دارای نشریات مختلف هستند که این به شما کمک می کند تا با مطالعه این صنایع و نشریات آن ها، با نقاط قوت، نقاط ضعف، چالش ها و مشکلات آن ها آشنا شوید.

بدین صورت اگ تیمی قوی نیز داشته باشید می توانید علاوه بر بازاریابی، یک بازار سازی خوب نیز داشته باشید.

یک روش موفقیت در امر فروش و بازاریابی این است که شما دیدی آینده نگر داشته باشید. وقتی که با مطالعه نشریات صنایع مرتبط با مشتری ها، از چالش ها و مشکلات مطلع می شوید، می توانید به خوبی و به طور موثر، چالش ها و مشکلات آتی را تشخیص دهید و بدین صورت کاری کنید که مشتری ها نسبت به مسائل آینده خود بیمه شوند.

حتی می توانید سرویس هایی ارائه دهید که مشتری در آینده برای حل مشکل خود به شما رجوع کند.

این ها تنها دو بعد از تمام ابعادی بود که شما می توانید از طریق آن به دنیای مشتری نفوذ کنید و خدمات جدیدی ارائه دهید.

بنابراین راه شما این است که به دنبال مطالعه پیرامون کسب و کارهای مختلف و مرتبط با خود باشید و شکاف های اطراف آن ها را بشناسید و سعی بر آن داشته باشید که مشکلات آن ها را حل کنید.

در این باره به نظر شما چه نوع نشریاتی می تواند به شما کمک کننده باشد؟ تجربیات خود را در این باره با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.